Autor Wątek: Ketron SD40 - moduł brzmieniowy  (Przeczytany 526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline destyl

• *
Ketron SD40 - moduł brzmieniowy
« 07 gru 2021, 18:19 »
Właśnie otrzymałem Ketrona SD40,ale jeszcze nie podłączony. Musze dokupić kabel  midi. Nie chciałbym z czymkolwiek zawalić. Kto mi odpowie czy wejście MAIN OUT to jest to które na panelu tylnym oznaczone jest jako gniazdo VOLUME? Zobaczcie sobie panel tylny tego sprzętu. Chciałbym to podpiąć, ale nie chcę  zepsuć na wstępie.

Offline Arkadiusz

Odp: Ketron SD40 - moduł brzmieniowy
« Odpowiedź #1, 07 gru 2021, 20:13 »
A co Ty chcesz do niego konkretnie podłączyć? - od tego zacznijmy. SD 40 to moduł oparty na klawiaturowym SD - 7. No i czy ty chcesz grać "z modułem", czy nim sterować?
« Ostatnia zmiana: 07 gru 2021, 23:00 wysłana przez Arkadiusz15 »

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #2, 08 gru 2021, 12:56 »
Main out jest sygnałem dźwiękowym z całego urządzenia. Podpinasz go do mixera czy kolumny aktywnej lub karty muzycznej komputera. Kabel midi służy do sterowania tym urządzeniem. Pytanie masz powyżej od Arkadiusz15

Offline destyl

• *
« Odpowiedź #3, 20 gru 2021, 13:19 »
Chciałem grać z tym modułem podpinając do niego Rolanda FR4X.  Moduł odesłałem w ramach odstąpienia od umowy w 14 dniach, bo  nie poradziłem z ustawieniami. To co zdołałem uzyskać to gra z podkładem basowym przy czym moduł nie widzi funkcji molowych. Lewa ręka jest przetransponowana (-5). Nikt nie daje mi gwarancji czy ten model akordeonu zagra z Ketronem SD40. Stosuje ktokolwiek z Was taką konfigurację?

Offline Arkadiusz

« Odpowiedź #4, 20 gru 2021, 15:33 »
Ketron jest "inny" - w porównaniu do rozwiązań stosowanych np. w japońskich urządzeniach - kwestia przyzwyczajenia wg mnie, natomiast jak ktoś się z nim "polubi", to raczej już nie kupi innej marki w przyszłości...
Odesłałeś... Twój wybór, mówiłem Ci że kupujesz buldożer do uprawiania rabatki, natomiast jeśli już kupiłeś, to trzeba było się wgryźć w te ustawienia, trudne nie są. Potrzeba do tego instrukcji dla nowicjusza ale i trochę doświadczenia jakiegoś "ketronowca". Ale po kolei:
SD-40 zagra z każdym akordeonem, i z prawie każdym innym urządzeniem MIDI.
SD-40 posiada specjalny tryb dla akordeonów, co znacznie ułatwia ustawienia.
Za mało napisałeś: co znaczy z podkładem basowym? A perkusja była? Czym dokładnie połączyłeś i jak (gniazda) urządzenia? Akompaniament nie był wyciszony w poszczególnych ścieżkach przypadkiem?
Transpozycję ustawia się w tym module w prosty sposób. Problemem mógł np. split być przesunięty za bardzo w dół skali?? Jeśli moduł nie widzi akordów molowych to znaczy że durowe widzi? Piszesz że tylko bas chodził, więc jest to niejasne.
Destyl, nie dojdziemy z tym do ładu na odległość i po czasie. Na przyszłość dzwoń albo pisz w trakcie problemów. Teraz kup sobie BK -7m, też jest dobry i na pewno Ci wystarczy przynajmniej na jakiś czas, z pewnością dłuższy niż krótszy... A z ustawieniami sobie poradzisz, bo ich prawie nie ma w porównaniu z SD-40