Autor Wątek: O komentowaniu komentujących  (Przeczytany 2156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joanzet

Odp: O komentowaniu komentujących
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec 2018, 10:16 »
Czasami nie da się komentować wszystkiego. Doba ma jednak sztywne ramy czasowe.
Brak czasu to mój problem niestety :(
Najczęściej to jest tak-szybko przeglądam wątki-odpisywanie zostawiając na później,po czym siadam do komputera i to co chciałam napisać jest albo nieaktualne,albo już ktoś napisał to co chciałam.
Nie mówiąc o tym,że na forum,czy facebooka,czy też yt, zaglądam czasami codziennie a czasami raz w tygodniu.
Myślę,że niektórzy mają podobnie....życie.... :)

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Marzec 2018, 10:27 »
Kochani,
W tym wątku nie chodziło mi o sprowokowania rachunku sumienia i spowiedzi powszechnej. Chciałem wyrazić jedynie swoje zdanie w temacie komentowania i zweryfikować, czy jestem odbiegający od normy. A komentować będziemy tak jak nam czas pozwala i wnętrze podpowiada. Zatem mniej ważne jest co Wy robicie, natomiast ciekawsze byłoby Wasze zdanie na temat: czy komentować niekomentujacych?

Jurek_klodzko1, wiem, że lód jest cienki... :) ale obiecujący. 

Offline Sztyc

• *
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Marzec 2018, 10:38 »
Przy okazji ogólniejszego problemu zawartego w tytule zdobywamy coraz to więcej informacji kto jest szczęśliwym posiadaczem tzw. "czasu"  a kto go nie ma ale nie koniecznie jest z tego powodu mniej szczęśliwy od tych pierwszych.  [piwo]

Offline elmaz

« Odpowiedź #18 dnia: 05 Marzec 2018, 12:10 »
natomiast ciekawsze byłoby Wasze zdanie na temat: czy komentować niekomentujacych?
Moim zdaniem - co do zasady komentować (bo niby czemu nie), ale być może w drugiej kolejności (w miarę wolnego czasu) - chyba że jest to osoba początkująca lub mamy do czynienia z jakąś szczególnie interesującą perełką :-)

W przypadku osób początkujących trzeba bowiem pamiętać, że często nie komentują one innych wykonań, bo same bezkrytyczne "ochy i achy" uznać mogą za bezcelowe (choć nie całkiem tak jest), a z kolei nie chcą się wymądrzać pisaniem uwag, gdy ich własne umiejętności pozostawiają wiele do życzenia (często więcej niż w przypadku osoby, której wpis mają skomentować). 

Żeby nie wyjść na takiego, o którym pisał Mistrz Jan K. z Czarnolasu, że "Krytyk i eunuch z jednej są parafii ... " ;-)

Choć ja osobiście uważam, że umiejętność grania, a umiejętność zauważenia niedostatków w graniu cudzym to trochę dwie różne bajki (słuch i wiedza to jedno, a technika to drugie) - i czasem nawet osoba obiektywnie słabiej grająca może zapodać bardzo cenne uwagi osobie grającej lepiej.
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2018, 12:15 wysłana przez elmaz »

Offline Lajkonix

• *
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Marzec 2018, 12:31 »
Elmaz, zgadzam się w pełni.
Pewnie jesteśmy z tej samej parafii zgodnie ze słowami mistrza Jana. :)

Offline Sławek 20

• *
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Marzec 2018, 19:40 »

W przypadku osób początkujących trzeba bowiem pamiętać, że często nie komentują one innych wykonań, bo same bezkrytyczne "ochy i achy" uznać mogą za bezcelowe (choć nie całkiem tak jest), a z kolei nie chcą się wymądrzać pisaniem uwag, gdy ich własne umiejętności pozostawiają wiele do życzenia (często więcej niż w przypadku osoby, której wpis mają skomentować).

Zgadza się jako osoba początkująca jakiej porady mogę udzielić lepiej grającemu? Mogę tylko napisać brawo, podoba mi się lub coś w tym stylu, chociaż może lepiej napisać to niż nic...Zawsze  to pokazuje jakieś zainteresowanie innymi, nigdy nie myślalem w ten sposób, więc jako początkujący nie komentowałem lepszych i nie oznacza to braku zainteresowania nagraniami innych.

Offline twardziel

« Odpowiedź #21 dnia: 06 Marzec 2018, 06:57 »
Chyba zacznę komentować, niezależnie od swoich umiejętności....przekonaliście mnie  [akordeon]

Offline PanSzczepan

• **
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Marzec 2018, 16:42 »
Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, bo mimo że często oglądam ,,utwory wyzwanie" to rzadko komentuję, ponieważ często mógłbym napisać tylko np. ,,Brawo  [brawo]" i nic więcej.

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Marzec 2018, 07:44 »
Nie wiem czy mam prawo się wypowiadać, bo sam jestem mało komentujący. Staram się jednak każdy film jakoś zaznaczyć że byłem - widziałem. Myślę że nie ma sensu powielać komentarzy.Jeśli napiszę na YT, to rzadko piszę to samo tu, na forum. Wyjątkiem od zasady jest przypadek, w którym mam jakieś "ale". Wtedy pochwalę na YT, a tu we własnym gronie dopisuję uwagi. Czy komentować? Jasne że komentować jeśli mamy coś do powiedzenia.

Offline emeryt

« Odpowiedź #24 dnia: 07 Marzec 2018, 08:52 »
Zgadzając się w pełni z treścią zawartą w poście proponuję ponowne nagranie Czardasza Montiego z uwagi na słabą jakość nagrania istniejącego na YT, ograniczającą możliwość poprawnego odbioru a wydaje się, że wykonanie jest jest bardzo dobre i gra warta świeczki.

Offline Krystian

• VIP
    • Youtube
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Marzec 2018, 20:10 »
Dołączę Panowie swoje 3 grosze. tak wogóle to witam po przerwie sporej,teraz widzę,że działo się sporo w międzyczasie. Właśnie do mojej absencji na forum idealnie odnosi się czas, ewentualnie brak chęci . Kiedy np.udało mi się złożyć akordeon na feriach,ale nie było czasu robić zdjęć w trakcie i wrzucać na forum,bo trzeba było szybko jechać na kurs spawania. Wszystko to kwestia czasu,a ja już zbliżając się do 19 lat widzę,że przyśpiesza i zaczyna go brakować  >:( :) Dlatego np. mój kanał na yt trochę się zastał,bo z graniem wolałem zostać tak bardziej  "dla siebie", jak już coś uznam,że się nada,to dodam(o ile będę miał kiedy :P) jeżeli ktoś dotrwał do tego momentu mojej wypowiedzi,to bardzo dziękuję mu i pozdrawiam serdecznie :D