Autor Wątek: Roland BK-7m - moduł brzmieniowy  (Przeczytany 405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline destyl

• *
Roland BK-7m - moduł brzmieniowy
« 02 gru 2021, 13:16 »
Na marginesie, polecam do akordeonów rodziny FR (elektronicznych) moduł brzmieniowo-aranżacyjny (podkładowy i nie tylko) Roland BK-7m. Ma prawie 1000 dodatkowych brzmień i około 400 styli (podkładów) muzycznych. Wszystko daje się dodatkowo "ulepszać" pod siebie i zapisywać w pamięci modułu. To jest dopiero jazda....
Oczywiście można podpiąć "Rolandy" pod dowolny w zasadzie aranżer czy wręcz keyboard, które mają na pokładzie aranże w ogromnej ilości, niektóre (np. Ketron) ma nawet wgrany interfejs dla akordeonów różnej konstrukcji (np. belgijskich). Zatem zabawy jest do nieskończoności...

Dzięki. Właśnie zacząłem rozpytywać o ten moduł, ale okazuje się, że  Rolamd BK 7m wyszedł z produkcji. Używanych to zawsze się bałem ale mimo obaw pewnie bym się zdecydował gdybym trafił na dobrą cenę. Czy możecie polecić coś, co go zastąpiło i też (a może jeszcze lepiej) się sprawdzi?

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Odp: Roland BK-7m - moduł brzmieniowy
« Odpowiedź #1, 02 gru 2021, 14:20 »
Możesz sprawdzić możliwości Ketron serii SD np. SD60 lub SD90

Offline Arkadiusz

« Odpowiedź #2, 02 gru 2021, 18:26 »
Destyl, używany Roland BK 7m wystarczy Ci "po kokardę" :) w dodatku w dobrym stanie kupisz za 2-3 tyś zł. Oczywiście możesz kupić nowe moduły Ketrona wymienione przez Pedrosa, tylko do powyższej ceny musisz dorzucić co najmniej 10 - 12 tyś zł. i na ile rozumiem, co piszesz, to pomijając kwestię ceny [kto bogatemu zabroni  :)], zaopatrzysz się w buldożer, żeby zagrabić rabatkę... ;D [akordeon]

Offline destyl

• *
« Odpowiedź #3, 03 gru 2021, 15:48 »
Dzięki za odpowiedź i  radę. Pogrzebałem trochę w necie i  osobiście uważam, że BK-7M to fajna sprawa. Rozważałem Ketrona SD4, ale też wyszedł w produkcji. Mam nadzieję, że trochę osób przewinie ten wątek i znajdzie się ktoś kto da namiary na osobę, której ten sprzęt się już znudził, bądź chce wymieniać kupując nowszy model.