Autor Wątek: Uczciwy czy "uczciwy"  (Przeczytany 239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Uczciwy czy "uczciwy"
« dnia: 07 Grudzień 2018, 12:58 »
Do napisania tego postu skłoniła mnie sytuacja: Kolega kupił z OLX akordeon. Cena była przystępna, na zdjęciach instrument wyglądał dobrze, opis też był "odpowiedni". Ale cóż, po otrzymaniu przesyłki i sprawdzeniu stanu  ::) w środku wszystko pordzewiałe  począwszy od głosów a skończywszy na częściach metalowych, łącznie z mechanizmem basowym. Kupujący nie chce przyjąć z powrotem instrumentu twierdząc że nie znał jego stanu technicznego a instrument jest jego kolegi. Z wcześniejszej rozmowy mój Kolega wywnioskował że sprzedający nie jest laikiem w akordeonach.
Kolega będzie zakładał sprawę bo cena zakupu jest wyższa niż kwalifikująca się na "wykroczenie"
Jaki z tego morał : nie kupuj z OLX albo wysyłką. Najlepiej osobiście  :o

I druga sytuacja : opis w internecie "dobry" do grania, bez nakładów itd...itp...
Po przyjeździe na miejsce i obejrzeniu osobiście : do remontu, głosy z rdzą itd..... No cóż ale jeżeli osoba mieniąca się sprzedawcą części akordeonowych i SERWISEM AKORDEONÓW opisuje stan a po otworzeniu jest to co jest... ??? to Komu w tym kraju można zaufać.. :( i jest to Firma a sprzedawca jest wam znany....

Online Marcel

• Administrator
Odp: Uczciwy czy "uczciwy"
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2018, 13:26 »
Jaki z tego morał : nie kupuj z OLX albo wysyłką. Najlepiej osobiście  :o

Niestety, ale to nic nowego. Zakup używanego akordeonu na odległość, to zawsze olbrzymie ryzyko rozczarowania.

Offline marek1

« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień 2018, 13:27 »
Nic dodać nic ująć,pisane było o tym już nieraz.Myślę,że w pierwszym przypadku nic nie ugra,bo gościu może się wszystkiego wyprzeć,a nie ma żadnego certyfikatu ,że to jego,ktoś (np.sąsiad)wykorzysta jego dane a "muzykant"kartę sim wyrzuci. Jeżeli chodzi o drugi przypadek, to tak samo zresztą jak w pierwszym.
Nie kupuj z olx na wysyłkę jedź osobiście,co najwyżej stracisz tylko na paliwie,zwiedzisz kraj,nerwy zostaną na miejscu  >:( no i zostaje na miejscu satysfakcja,żeby pokazać gościowi jakie to bezcenne "cudeńko" ze strychu,-niejednokrotnie po dziadku,który walczył w wojnie secesyjnej  w Bangkoku,-próbuje upłynnić. ;) :D ;D [brawo]

Offline Partyzgit

• *
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień 2018, 15:24 »
Tutaj jest pokazane jak działają oszuści na olx.
https://youtu.be/QogQCB6-Exk

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2018, 14:53 »
Nie chodzi o oszustów działających na zasadzie: prześlij mi pieniądze a potem mnie szukaj  8), ale o osoby które piszę o idealnym stanie a sprzedają "szrot" albo działają jako serwis akordeonowy i opisują instrumenty jako bardzo dobre albo dobre  :P a instrumenty nadają się na części albo do kapitalnego remontu. Kolega w lepszym stanie instrumenty przekazuje w prezencie i to jest cały paradoks sytuacji  :o

Oszustwo jest zawsze oszustwem. Jak ktoś sprzedaje ci samochód a nie mówi o stanie agonalnym silnika to zawsze sądownie można się domagać przywrócenia do stanu opisywanego przez sprzedającego albo zwrotu kasy  :-\