Autor Wątek: Uwaga na oszustów, okazje i zaliczki  (Przeczytany 18964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek1

Odp: Uwaga na oszustów, okazje i zaliczki
« Odpowiedź #45, 20 mar 2016, 10:15 »
Jest mój akordeon,po raz trzeci.Sprzedałem go za 600zł.To juz szczyt.Dyskutowalismy o tym "Sprzedaż-stalking-rękojmia".http://olx.pl/oferta/sprzedam-akordeon-delicja-7-96-basow-kanalowy-CID751-IDeC7YZ.html#fa8a4225a6.Napewno nie ma hohnerowskich głosów.
A jeszcze są też takie opcje. Kupujący mówi przysyłam swojego kuriera,ale ten nie daje kasy od razu,jeśli w ogóle daje. I już jest d..a.
« Ostatnia zmiana: 20 mar 2016, 11:00 wysłana przez marek1 »

Offline lukasz198821

« Odpowiedź #46, 20 mar 2016, 20:03 »
Też się nadziałem na oszusta. Na szczęście zakup poprzez aukcję na znanym portalu. Hohner Imperator IV. Akordeon za nie taką mała kwotę - 2700 zł. Oczywiście przed zakupem dzwoniłem pytałem o wszystko, strojenie, szczelność, mechaniki etc. Sprzedający zapewniał, że wszystko jest super i fachowiec to sprawdzał i jest naprawdę super. To aukcja opis, wszystko super, z małymi problemami, bo nie umieli kurierem wysłać taniej niż za jakieś 80 złotych, to ok, kuriera biorę na siebie. Sam zamówiłem. Akordeon doszedł, okazało się, że nie stroi, nie jest szczelny (akordeon kanałowy, a więc wiadomo, że problem nie mały jak puszczają klapki), klawiatura tłucze się, dorysowany, futerał zepsute zawiasy. Więc od razu telefon do sprzedającego, że przedmiot nie jest zgodny z opisem i jego stwierdzenie, że on to się nie zna i nie wie o co mi chodzi, ale przed zakupem jakoś się znał, ani słowa nie było o nieznajomości tematu. I próbowałem to wszystko wytłumaczyć i postawiłem sprawę jasno, albo zwracam przedmiot, albo pokryje koszty doprowadzenia przedmiotu do stanu zgodnego z opisem. On zwrotu przedmiotu nie chciał, a zwrócić chciał jedynie 200 złotych, co jest jakąś 1/6 ceny doprowadzenia do stanu zgodnego z opisem. Wysłałem odpowiednią argumentacje wraz z przepisami z kodeksu, prosiłem o wyjaśnienia no i zaczął sprzedający dyskutować o tym, że sprawą zajmie się jego prawnik, ale jakoś ani kontaktu od prawnika nie było, ani żadnej próby porozumienia się. Prosiłem kilkukrotnie, że jeżeli ma wątpliwości to niech wskaże serwis i zawiozę tam i oni określą czy stan jest zgodny z opisem, ale też nie pasował. Oczywiście później sprzedający unikał kontaktu. Uważam, że sprzedający działał z zamierzeniem oszustwa od początku. Także przestrzegam również przed tym, aby najlepiej żądać potwierdzenia np. z serwisu w jakim stanie jest akordeon.

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #47, 21 mar 2016, 23:23 »
A ja dzis mialem inna sytuacje.  Umowilem sie z kupcem  ktory chce przetestowac trzy moje akordeony. Scandalli kiedys go macal, soprani,  I deluxe.   Chce bym przywioz wszystkie trzy to sobie wybierze dwa. Dal mi zadatek I nie wzial zadnego akordeonu. Mam mu je pokazac w sobote, wiec je szlifuje. Dodam ze gosc jest z rumuni I gra jak sie okazalo w tym Samym pubie co moja kapela. Dal mi pokaz na weltku. Kiedys wrzuce. Gosc klasa.

Offline marek1

« Odpowiedź #48, 22 mar 2016, 08:58 »
Było to pisane i mówione nieraz.Akordeon to nie jest szufladka od kredensu ani kowadło.To ,że wygląda to jedno powinien jeszcze grać.Trzeba jechać wziąć do reki,zagrać,przegrać,pograć.Zawsze w najgorszym przypadku stracisz 100,albo więcej na podróż.Nie ufaj ogłoszeniu na piękne słowa i cudowne fotki.Kupisz na przesyłkę,sam sobie jesteś winien.Moje zdanie jest takie,że ten regulamin który jest nawet na allegro to tez jest o d..pę rozbić. Ludzie mają różne nicki,nieprawdziwe dane,z różnych komputerów itd..

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #49, 22 mar 2016, 11:01 »
Zgadzam sie w 100 procenrach.  Jednak ja mam troche zylke hazardzisty I czasem kupuje na licytacji max do 200 euro. Czasem trafiam sie paszkwil, za to  taka ze moge kupic taniej co chce I nawet z USA.  A ryzyko jest .  Moze 30% moich zakupow akordeonu pochodzi z aukcji. Jak jest jakis rarytasy drogi co mi nie daje spac po nocach, to jade osobiscie. Nikt mi nie przydal stosunkowo cegiel. EBay jest bespieczniejszy bo ma zabezpieczenia w postaci ubezpeczenia towaru a opcja PayPal gwarantuje zwrot gotowki jesli towar jest felerny.

Offline Ajgor

• *
« Odpowiedź #50, 22 mar 2016, 15:07 »
Ale z Allegro to chyba nie do końca tak jest. Nie wiem, jak jest teraz, ale jak ja się rejestrowałem (lata temu), trzeba było rejestrację potwierdzić listownie (nie e-mailem, tylko na podany adres przysyłali normalny papierowy list z kodem aktywacyjnym), więc Allegro zna miejsce zamieszkania. Po za tym wiem, że w razie czego współpracują z policją. Kiedyś koleżance włamał się jakiś gość na konto i naciągnął kogoś na kasę. Allegro zadziałało i jakiś czas później gość został złapany.
Po za tym polecam zawsze, jak coś zamawiamy, sprawdzać opinie sprzedającego. Jeśli ma ich mało, nie kupujemy. Jak ma dużo, patrzymy, ile negatywów i za co. I kiedy ostatnie.
Wydałem górę kasy na Allegro i w sumie naciąłem się raz, i to nie przez nieuczciwość sprzedawcy, a raczej przez bałaganiarstwo (zamówiłem podręczniki dla syna, a okazało się, że mu gdzieś zginęły). Kasę zwrócił bez problemu.