Autor Wątek: W starym albumie u mego ... - archiwalne zdjęcia z albumów forumowiczów  (Przeczytany 15310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline smialekcz

• *
Odp: W starym albumie u mego ... - archiwalne zdjęcia z albumów forumowiczów
« Odpowiedź #60 dnia: 16 Kwiecień 2018, 09:06 »
Dzięki temu forum naszła mnie jakaś taka nostalgia za tamtymi czasami (szkoły muzycznej).
Zlazłem do piwnicy i odkurzyłem małe co nieco. Za jakiś czas zeskanuję i wrzucę tutaj.
Nie będzie tego dużo, ale naprawdę mam wielką frajdę patrząc na te zdjęcia (tym bardziej, że w wersji "analogowej" co niektóre, to sam wywoływałem :) )

Offline smialekcz

• *
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Kwiecień 2018, 10:52 »
Zgodnie z obietnicą: parę kolejnych fotek (poprzez akordeon w domu, duet ze starszym bratem, zespoły rockowe i wreszcie granie do kotleta - gdzieś tak na przestrzeni lat 1976-93):

Offline SamMuz

« Odpowiedź #62 dnia: 16 Kwiecień 2018, 16:56 »
Bardzo fajna droga muzyczna. Ciekawe zdjęcia.
Na jednym z nich masz do dyspozycji aż trzy "parapety" Czy wykorzystywałeś je do pracy, czy one tak sobie stoją? Kiedyś grywałem na dwóch, ale stwierdziłem, że skoda dźwigać i jeden całkowicie mnie satysfakcjonuje. Ostatecznie koledzy z zespołu też niech coś robią, nie?

Offline smialekcz

• *
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Kwiecień 2018, 20:01 »
"Parapety" fizycznie, to są dwa instrumenty:
- dół - polskie organy elektroniczne Estrada 207AR (z pedałami basowymi jak w prawdziwych organach  :))
- góra - keyboard Casio CT-210 (211? albo inny "niski" numerek - nie pamiętam)
Z tą Estradą to były dopiero przeboje - połowa lat 80-tych ubiegłego wieku, za komuny jeszcze, dowiedziałem się, że w sklepie muzycznym w Zielonej Górze "rzucą" instrumenty. W te pędy do portiera w akademiku, tylko tam był telefon, i do rodziców - "dawajcie kasę". Wieczornym pociągiem przyjechał brat z ojcem z pożyczonymi złotówkami (bodajże były to banknoty 200 000 zł - ile ???). W nocy idę pod sklep, a tam gościu z zaparkowanego samochodu krzyczy: "Ja jestem pierwszy !!!" - super.
On jako pierwszy kupił jakiś saks, ja wziąłem te organy  [brawo]
W sumie to Estrada była niezbyt mobilna - na chałtury jeździłem z B-2. Raz jeden "wybrała się" ze mną przez pół miasta - ręce moje i kumpla wydłużyły się o 7 cm  ;D

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Kwiecień 2018, 21:54 »
Fajne zdjęcia  :)
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2018, 09:15 wysłana przez Leszek »