Autor Wątek: W starym albumie u mego ... - archiwalne zdjęcia z albumów forumowiczów  (Przeczytany 25359 razy)

maz63 i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline smialekcz

• *
Niestety nie. "Odgrywam" jedynie linie melodyczne, jakieś fragmenty z akompaniamentu, coś, co jest dla mnie łatwe i co chciałbym zagrać - za podkład "robią" pliki Midi, z których wyrzucam ścieżki, które próbuję (z różnym skutkiem) zagrać.

Offline Arkadiusz15

cześć, czy Ty na tym sprzęcie robisz aranże i podklady? [brawo]

W tym keyboardzie (Yamaha Tyros) aranże/podkłady są już wbudowane. Owszem można je modyfikować, można też opracować własne i zapisać je w pamięci instrumentu.
Kwestia grania "linii melodycznej" jak pisze SamMuz do takiego, gotowego akompaniamentu jest kwestią do dyskusji, jaka się już toczyła na forum w innej zakładce (nie pamietam, chyba o nagrywaniu). Jak zawsze są tego entuzjaści i są przeciwnicy, więc raczej trzeba to pozostawić własnym odczuciom wykonawców i słuchaczy... [akordeon]

Offline smialekcz

• *
Mam "prostszą" Yamahę-PSR-910, co nie zmienia faktu, że posiada własne gotowe "style akompaniamentu" (które można zresztą dodatkowo wgrać z zewnętrznego nośnika). Jednak większą frajdę sprawia mi zastosowanie plików Midi, w których również mogę "zamieszać": zmienić brzmienia, skopiować zwrotkę czy wstawkę, "wyrzucić" linię melodyczną. Gotowego stylu akompaniament używam bardziej do grania repertuaru biesiadnego ;-)

Offline SamMuz

• VIP
Do zadania pytania o aranże sprowokowała mnie Twoja fotka smialekcz, na której zobaczyłem instrumenty i sprzęt przygotowane jak do pracy w studiu.
Co do podkładów z "klawiszy", to one są jak najbardziej do wykorzystania zwłaszcza w modelach z wyższej półki, jak Twój Tyros na przyklad. Jednak w bardzo często nie da się dopasować "Stylu" do utworu, który chcemy zagrać wg własnego pomysłu. Można je oczywiście modelować. Keyboardy  dają możliwość opracowania i zapisania całkowicie nowego podkładu, ale dla mnie jest to trudne (chociaż właściwie nigdy się dobrze do tego nie przyłożyłem). Można własnoręczie  nagrać wszystkie ścieżki włącznie z perkusją. [piwo]