Autor Wątek: Zagadki z szufladki - zgadnij tytuł i wykonawcę  (Przeczytany 781131 razy)

Offline Sztyc

• VIP
Odp: Zagadki z szufladki - zgadnij tytuł i wykonawcę
« Odpowiedź #5625 dnia: 31 Marzec 2016, 08:52 »
To w radio i u nas też leciało jakiś czas temu...  ;D [piwo]

Jasne....ale tego problemu nie przeskoczymy....
.Garsol ładnie zagadkę zrobił na pewno ktoś rozwiąże, kto nie brał udziału w premierze. :D :D
Poczekamy.....wytrawny zagadkowicz powinien cechować sie cierpliwością

Offline Janucik

• VIP
« Odpowiedź #5626 dnia: 31 Marzec 2016, 09:01 »
Zagadka Garsola uruchamia wyobraźnię i pamięć, i o to chodzi! [brawo]

Mam tu taki ostatnio zaktualizowany regulamin, i trzeba ogromnej złej woli, żeby go nie zrozumieć.
Po ostatecznym uzgodnieniu może znaleźć się na pierwszej stronie, ale to już sprawa Marcela i Sztyca. :)

Ku pamięci i rozwadze: ;)
" Autorem i zaakceptowanym szefem tego wątku jest Krzysiek (Sztyc), i obowiązują zasady które on ustalił, a więc zagadki dotyczą jedynie polskich piosenek i polskich wykonawców. Wszelkie inne, typu np. "jaki to akordeon", "kto zostanie prezydentem", albo "ile waży Ziemia (ale bez ludzi!)" - wymagają utworzenia oddzielnego wątku. ;)
Zwycięzca który odgadł zadanie (po potwierdzeniu przez zadającego), w nagrodę zobowiązany jest zadać kolejną zagadkę, a jeśli nie ma takiej możliwości - prosi o zastępstwo kogoś z forum. Oczywiście wisi mu za to  [piwo] przy najbliższej okazji :).. Jako zagadkę zamieszczamy przede wszystkim nuty piosenek, a wyjątki graficzne, np. w postaci rebusów, muszą jednoznacznie łączyć się z piosenką, a w trudnych przypadkach zadający powinien określić czego obrazek (albo obrazki) dotyczy - tytułu, wykonawcy, czy tekstu.
 Jeżeli chcemy by napięcie rosło, to ci którzy już znają odpowiedź, powinni wlać kroplę nadziei w serca tych którzy jeszcze szukają - za pomocą dyskretnych, inteligentnych podpowiedzi odnośnie wykonawcy, tekstu, tytułu czy autorów piosenki. Z zabawy wyłączone są piosenki aktorskie, disco-polo, kabaretowe, klubowe, biesiadne, przyśpiewki ludowe, pieśni narodowe i kościelne...
 To tyle dla przypomnienia, by nie było sporów... W razie niejasności - pytaj jeden z drugim, a odpowiemy niezwłocznie!"
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2016, 18:02 wysłana przez Janucik »

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #5627 dnia: 31 Marzec 2016, 10:01 »
Nie chce mi się specjalnie myśleć, więc może Wojtek wyjaśnisz, po cholerę ta solniczka tam jest? :-\
Dzień dobry :)

Gdy emocje już opadną
Jak po wielkiej bitwie kurz
Gdy nie można mocą żadną
Wykrzyczanych cofnąć słów
Czy w milczeniu białych haniebnych flag
Zejść z barykady
Czy podobnym być do skały
Posypując solą ból
Jak posąg pychy samotnie stać

To wyjaśnienie mojej zagadki  [piwo]

Offline Janucik

• VIP
« Odpowiedź #5628 dnia: 31 Marzec 2016, 10:45 »
Wojtek, nie znałem tego, ale czy w oryginale autor nie zamierzał zakończyć tego wiersza jakimś zdecydowanym ..... ..ć!? ;D

W zagadce Garsola to widać ostro pokład szorują na jakimś "Darze" albo "Zawiszy", zanim żagle rozwiną... Tylko tych dzieci żal. :(

Offline Garsol

• *
« Odpowiedź #5629 dnia: 31 Marzec 2016, 10:49 »
>Tylko tych dzieci żal.

Według zaszyfrowanej depeszy dzieci są daleko, czują się dobrze, a mama zdrowa:-)

Offline sagem55

« Odpowiedź #5630 dnia: 31 Marzec 2016, 12:09 »
Pokład szorują ostro dobrze że pompa sprawna to nie żałują wody

Offline Garsol

• *
« Odpowiedź #5631 dnia: 31 Marzec 2016, 12:35 »
Ahoj sagem55! Aż chce się wołać "brawo! bis!":-)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #5632 dnia: 31 Marzec 2016, 13:06 »
Wojtek, nie znałem tego, ale czy w oryginale autor nie zamierzał zakończyć tego wiersza jakimś zdecydowanym ..... ..ć!? ;D
Jestem pewien, że cenzor usunął ten fragment :) :) :)  [piwo]

W zagadce Garsola to widać ostro pokład szorują na jakimś "Darze" albo "Zawiszy", zanim żagle rozwiną... Tylko tych dzieci żal. :(
Szczerze mówiąc pomyślałem o M. Jeżowskiej ale ten marynarz............... ???

Offline P-on

• **
« Odpowiedź #5633 dnia: 31 Marzec 2016, 13:08 »
...nie może to być prawda ...

aż się boję zajrzeć do regu-laminu  :o

Offline maz63

« Odpowiedź #5634 dnia: 31 Marzec 2016, 13:31 »
Nie chce mi się specjalnie myśleć, więc może Wojtek wyjaśnisz, po cholerę ta solniczka tam jest? :-\

żeby posypywać "solą ból"  :D

Tak na marginesie .......jako twarda opozycja do zagadek obrazkowych wnoszę projekt aby zagadka obrazkowa zawierała tylko tytuł.  Bardzo uprościło by to tę formę zagadek bo obrazki musiały by sugerować jeden, dwa lub trzy wyrazy z których składa się najczęściej tytułu....a nie wyrazy z zwrotki która ma 30 wyrazów.
Poddaję to pod dyskusje bo pewnie i wady tej formy  się znajdą ... :)

Dla mnie zagadki obrazkowe są ok ponieważ bardziej wprawiają umysł w stan intensywnego myślenia a co za tym idzie i wysiłku do skojarzeń. Dla początkujących zapisy nutowe mogą być nie do przeskoczenia ponieważ jak to na początku to dla każdego nuty to czarna magia.Co do reszty twojego tekstu jestem za [akordeon]

Offline Sztyc

• VIP
« Odpowiedź #5635 dnia: 31 Marzec 2016, 13:34 »
...nie może to być prawda ...

aż się boję zajrzeć do regu-laminu  :o

P-on śmiało zaglądaj....i pokazuj niedociągnięcia .....konstruktywna krytyka jest wskazana nikt nie jest ideałem oprócz tych paru których mam na myśli  :)

Offline Sztyc

• VIP
« Odpowiedź #5636 dnia: 31 Marzec 2016, 13:39 »

Dla mnie zagadki obrazkowe są ok ponieważ bardziej wprawiają umysł w stan intensywnego myślenia a co za tym idzie i wysiłku do skojarzeń. Dla początkujących zapisy nutowe mogą być nie do przeskoczenia ponieważ jak to na początku to dla każdego nuty to czarna magia.Co do reszty twojego tekstu jestem za [akordeon]

Jak już pisałem zagadki ewoluowały i na pewnym etapie ktoś bodajże Janucik albo Krystyn wymyslił taką formę dla tych którzy słabiej radzą sobie z nutami.
Była propozycja dzwiękowych zagadek ale ta nie została zaakceptowana.
Nie znaczy to że nie można czegoś poprawić. :)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #5637 dnia: 31 Marzec 2016, 13:42 »
Tak na marginesie .......jako twarda opozycja do zagadek obrazkowych wnoszę projekt aby zagadka obrazkowa zawierała tylko tytuł.  Bardzo uprościło by to tę formę zagadek bo obrazki musiały by sugerować jeden, dwa lub trzy wyrazy z których składa się najczęściej tytułu....a nie wyrazy z zwrotki która ma 30 wyrazów.
Poddaję to pod dyskusje bo pewnie i wady tej formy  się znajdą ... :)

Najczęściej zadając rebus staram się umieszczać obrazki sugerujące tekst z pierwszej zwrotki ponieważ myślę, że pierwsza powinna być najbardziej znana.
Czasami wybieram z całości najbardziej charakterystyczne fragmenty i przedstawiam je obrazowo :)

[/quote]

Offline maz63

« Odpowiedź #5638 dnia: 31 Marzec 2016, 13:43 »
No o o to biega [piwo]

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #5639 dnia: 31 Marzec 2016, 13:45 »
Mam tu taki ostatnio zaktualizowany regulamin, i trzeba ogromnej złej woli, żeby go nie zrozumieć.
Po ostatecznym uzgodnieniu może znaleźć się na pierwszej stronie, ale to już sprawa Marcela i Sztyca. :)

Janusz w pierwszej wiadomości tego tematu dodałem link do aktualnego regulaminu :)