Autor Wątek: Zapis nutowy musescore  (Przeczytany 361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hazus

• *
Zapis nutowy musescore
« 11 kwi 2020, 19:07 »
Witam ... czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć jak wykonać takie zapisy w musescore? zaznaczyłem na czerwono w screenie o co mi chodzi dokładnie.

Offline maz63

Odp: Zapis nutowy musescore
« Odpowiedź #1, 12 kwi 2020, 11:18 »
Nie rozgryzłem do końca tego programu ale spróbuj zaznaczyć daną nutkę, przy której chcesz umieścić taki znaczek a następnie  kliknij dwa razy w ten właśnie znaczek. Jeśli ma być dwa takie znaki czynność trzeba powtórzyć.
« Ostatnia zmiana: 12 kwi 2020, 11:28 wysłana przez maz63 »

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #2, 12 kwi 2020, 11:59 »
Czy dobrze widzę, że oznaczenie w pierwszym takcie to "+ +♭"? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

Jaką to ma nazwę i jak to się wykonuje? Jakiego utworu jest to fragment?

Domyślam się, że to jakieś ornamenty w archaicznej notacji (plusem oznaczało się tryl).

Offline hazus

• *
« Odpowiedź #3, 12 kwi 2020, 13:13 »
Co do utworu jest to "Pogadanka-Polka" - Prosper Zborowski. Również pierwszy raz się spotkałem z takimi oznaczeniami i jak na "+" to nie wygląda, ale poradziłem sobie z tym w musescore wciskając "Z" otwiera się konfigurator palety -> Symbole i tu wybierając interesujący nas symbol przeciągamy na pięciolinię i upuszczamy dopasowując go do położenia pod nutką. Co do nut tego utworu, dodaję go w załączeniu w pdf, może komuś się przyda i sam jestem ciekawy, jaką ma nazwę to oznaczenie i jak to się wykonuje. Dziękuje za wszelkie wskazówki.