Autor Wątek: "Kolekcja" akordeonów otrzymana w spadku  (Przeczytany 14402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline panna_franka

• *
Dzień dobry,

otrzymałam w spadku "kolekcję" akordeonów (doliczyłam się ich 22, są do nich futerały ale nie wiem czy oryginalne).
Czy mogę prosić o pomoc w kwestii wyceny, informacji co to w ogóle za instrumenty, czy są coś warte?
link do albumu ze zdjęciami:
http://akordeon.magnezja.org/

jeśli ktoś z Państwa upatrzył coś dla siebie - proszę o kontakt. Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na sprzedaży całości.

Pozdrawiam serdecznie.

Offline ROBERT

• *
Odp: "Kolekcja" akordeonów otrzymana w spadku
« Odpowiedź #1, 14 kwi 2015, 15:25 »
jestem zainteresowany weltmeistrem supita

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #2, 14 kwi 2015, 17:38 »
Ja też. Pytanie : za ile i dlaczego tak drogo  :-\

A tak do rzeczy : czasem niech nie wylądują w śmietniku !!!
Na pewno zasilą ruchomości co niektórych. Instrumenty są różne od ruskich po niemieckie.  Stan : do sprawdzenia. Ale nawet w najgorszym razie możesz się spodziewać paru tysięcy. Wycenę możemy /mogę Ci zrobić po przesłaniu konkretnych zdjęć. Czytelnych i szczegółowych  [akordeon]

Offline panna_franka

• *
« Odpowiedź #3, 14 kwi 2015, 18:11 »
Dziękuję za odzew:)

Czyżby mój dziadek jednak trafił w swej kolekcji na coś ciekawego?

Nie mam pojęcia co to za instrumenty i w jakim są stanie, nie wiem na ile są sprawne, na ile nadają się do renowacji/naprawy. Mam podejrzenie, że niektóre są trochę jak tęsknota za oryginalnym Hohnerem (krzywo poprzyklejane litery), lub nawiązują stylistyką do "jarmarku" (jakieś poprzyklejane szkiełka, takie jakby ozdóbki, jakieś naklejki) - ale może i takie znajdą swoich właścicieli. Chciałabym żeby trafiły w dobre ręce :)

Wiem tylko, że oficjalna wersja dziadka była taka, że ma 5 akordeonów... po śmierci dziadka odkryłam ich 22... :) dziadek czasami wspominał jak kupował instrumenty bo miały piękne "głosy" - nigdy nie wiedziałam o czym mówi.
Będzie mi miło dowiedzieć się czegoś więcej na temat ciekawych egzemplarzy w tej "kolekcji":) Co to za akordeon ten Weltmeister Supita? Jaka cena (widełki) za niego jest rozsądna?

Jeśli chodzi o lepsze zdjęcia - co powinno się na nich znaleźć żeby można było cokolwiek powiedzieć w kwestii wyceny?
Najbezpieczniej według mnie byłoby, gdyby zainteresowany sprawdził osobiście instrumenty - aktualnie jestem w stanie je udostępnić w Wałbrzychu. Możliwy jest także Poznań (potrzebowałabym czas na ich przewiezienie więc nie są tu od ręki).

Offline dominikglk

« Odpowiedź #4, 14 kwi 2015, 18:35 »
mogę o nr tel do Pani proszę napisac pozdrawiam :D jestem zainteresowany

Offline brebir

• VIP
« Odpowiedź #5, 14 kwi 2015, 18:36 »
Dziadek grał na tych akordeonach, czy tylko kolekcjonował?

Offline dominikglk

« Odpowiedź #6, 14 kwi 2015, 18:54 »
Jestem poważnie zainteresowany :D

Offline panna_franka

• *
« Odpowiedź #7, 14 kwi 2015, 19:09 »
dziadek grał na akordeonach ale nie wiem czy na wszystkich. Dodam też, że raczej grał dla siebie, a nie dla publiczności ;)
był samoukiem, ale zważając na jego przygody w zespole tanecznym i ogólne zamiłowanie do muzyki to przypuszczam, że coś tam słyszał :)

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #8, 14 kwi 2015, 19:18 »
Wiem tylko, że oficjalna wersja dziadka była taka, że ma 5 akordeonów... po śmierci dziadka odkryłam ich 22... :)
:)

Ale nawet w najgorszym razie możesz się spodziewać paru tysięcy.
Zgadzam się z guralbandem, że parę tysięcy spokojnie z tego będziesz mieć.
(Nie kusi Cię, żeby zostawić sobie jakiś na pamiątkę? :) )

Jeżeli chodzi o względy finansowe, to moim zdaniem w Twoim przypadku,
bardziej opłaca Ci się wystawić każdy akordeon oddzielnie, niż jako kolekcję.
Różnica w cenie może być spora.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #9, 14 kwi 2015, 19:21 »
Model Supita jest praktycznie najwyższym modelem Weltmeistra. Wszystko zależy czy jakiś "majster" nie pozamieniał głosów i nie wsadził ich do jakiejś   " o zgrozo" np: stelli. O ile jest sprawny (stroi, mechanika OK) nawet z tymi "pierdółkami" doklejonym jest wart od 5tyś w górę ale jest zawsze to "ale"....  jaki stan ?
Masz jeszcze jeden czy dwa "włochy" i helikonkę. O ile sprawne to też dużo warte. Dobre zdjęcia na pewno ułatwiłyby lepszą ocenę.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #10, 14 kwi 2015, 19:22 »
Wiem tylko, że oficjalna wersja dziadka była taka, że ma 5 akordeonów... po śmierci dziadka odkryłam ich 22... :)
:)

Ale nawet w najgorszym razie możesz się spodziewać paru tysięcy.
Zgadzam się z guralbandem, że parę tysięcy spokojnie z tego będziesz mieć.

Jeżeli chodzi o względy finansowe, to moim zdaniem w Twoim przypadku,
bardziej opłaca Ci się wystawić każdy akordeon oddzielnie, niż jako kolekcję.
Różnica w cenie może być spora.

Też tak uważam  [piwo]

Jest taka anegdotka :
Po mojej śmierci nie sprzedawajcie moich instrumentów po cenie jakie mówiłem mojej żonie  :D

Na niektórych instrumentach widać "modyfikacje" widać jakies dorabiane rzeczy. Czy dziadek tez bawił się w naprawianie ?

Co do wyceny/oceny i zdjęć - najlepiej robić jako jeden folder do każdego instrumentu :
-każdy instrument musisz sfotografować z przodu z tyłu, foto tabliczek znamionowych, napisów (wszystkich), zdjęcia rozsuniętego miecha (z wszystkich 4-ech stron), zdjęcia strony dyszkantowej i basowej, zbliżenia klawiatury i basów,
-otworzony instrument : zdjęcia z góry głośnic basowych i dyszkantowych, zbliżenia głosów dyszkantowych i basowych, jeżeli są w srodku napisy czy pieczatki - ich też, mechanizmy wewnętrzne,
..itd....
Zdjęcia muszą być ostre i czytelne. Zrobisz raz i będziesz mieć spokój bo na pewno będą się pytać o szczegóły i będziesz kilka razy podchodzić do tematu.
Ogólnie wszystkie szczegóły które są potrzebne żeby postawić "diagnozę"
Jak przy kupnie samochodu :... jak ładnie wygląda nie znaczy że jest dobry....w środku... 8)
« Ostatnia zmiana: 14 kwi 2015, 19:58 wysłana przez guralband »

Offline panna_franka

• *
« Odpowiedź #11, 14 kwi 2015, 22:08 »
Cenne wskazówki - dziękuję guralband i Marcel :)
jeśli chodzi o zdjęcia --> jak się otwiera akordeon, żeby nic nie uszkodzić? macie jakąś "instrukcję" online? może gdzieś jest przykładowy zestaw możliwych zdjęć, które zadowolą zainteresowanych?

Dokładniejsze zdjęcia najprawdopodobniej pojawią się dopiero za 3 tygodnie (po weekendzie majowym):/

Jeśli chodzi o naprawianie - dziadek na pewno się w to nie bawił, ale wiem, że miał jakiegoś znajomego, który coś przy akordeonach robił (trudno mi natomiast powiedzieć czy i w jakim stopniu przy tych dziadkowych)

-otworzony instrument : zdjęcia z góry głośnic basowych i dyszkantowych, zbliżenia głosów dyszkantowych i basowych, jeżeli są w srodku napisy czy pieczatki - ich też, mechanizmy wewnętrzne,

wygląda na to, że wreszcie zobaczę jak wyglądają te tajemnicze głosy o których wspominał dziadek ;)

nie kusi - mój dziadek był człowiekiem "wielu pasji" i na szczęście pozostawił też po sobie "mniejsze" pamiątki ;) powiedziałabym nawet, że bardziej egzotyczne niż zestaw akordeonów :D ale niewątpliwie to akordeony zajmowały większość szafek :)

Offline Voiko

• VIP
    • Voiko_Music
« Odpowiedź #12, 14 kwi 2015, 22:16 »
jak się otwiera akordeon, żeby nic nie uszkodzić? macie jakąś "instrukcję" online? może gdzieś jest przykładowy zestaw możliwych zdjęć, które zadowolą zainteresowanych?

trzeba wyjąć sztyfty (gwoździki) poniżej filmik
https://www.youtube.com/watch?v=7uaXD9h9D_o

Offline panna_franka

• *
« Odpowiedź #13, 14 kwi 2015, 22:24 »
dzięki - rozumiem, że jak zrobię taką operację i obfotografuję to wystarczy? czy coś jeszcze należy we wnętrzu rozebrać?

kombinerki będą wystarczające, czy warto przyszykować jeszcze jakieś narzędzia?

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #14, 14 kwi 2015, 23:20 »
Kombinerki wystarczą. Pod ręką można mieć ewentualnie śrubokręt.
Więcej narzędzi nie będzie potrzebnych :)