Autor Wątek: Akordeon radziecki  (Przeczytany 3408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek1

Akordeon radziecki
« 29 wrz 2015, 17:46 »
Poszukuję  takiej  części do "zagranicznego" akordeonu przedstawionego na obrazku.Chodzi mianowicie o te ramki które są sterowane registrami co zamykają i otwierają głosy.Ja wiem rozumiem,że na tym się już dziś nie gra ale dostałem ruską bieriozkę i chciałem ja uruchomić,tylko jakiś ktoś wyciągnął wszystkie 6 ,no te "okienka" i ucieka powietrze.Próbowałem włożyć w głośnice od polskiego akordeonu ,ale okazało sie ,że są o wiele grubsze,a dziurki za małe.Nie bedę nabijał bo szkoda młotka :D.Ku mojemu zdziwieniu ten akordeonik ma bardzo fajnie brzmiące basy no ale klawiszy nie sprawdzę.Czasem widziałem jak ktoś takiego zagraniczniaka wyrzucał na śmietnik,ale to było 3 lata temu. ;)

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Odp: Akordeon radziecki
« Odpowiedź #1, 01 paź 2015, 07:38 »
Te przesuwki są od chórów. Wyciągnij jeszcze jedną żeby było "do pary" i nie wnikaj. Będziesz miał tylko stale grający jeden chór. A ten akordeon to "Teza" Podaj wymiary tej przesuwki, może coś znajdę  :D

Offline marek1

« Odpowiedź #2, 01 paź 2015, 10:50 »
Ten akordeon to bierjozka-teza to tak jak np.weltmeister-gigantilli,stella czy kordal.Przesuwka na zdjęciu od muzy  albo wiktori jest za gruba i nie pasują okienka.gdyby była o 0,1mm cieńsza może by weszła.Szerokość 13-14mmm.Nie mogę wyciagnąć jeszcze jednej,bo nie ma ani jednej i wzdłuż głośnic ucieka powietrze.Dzieki guralband ,ale chyba dam sobie z tym spokój

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #3, 01 paź 2015, 11:39 »
W najgorszym razie masz taką opcję : zeszlifować spód głośnicy. Pozbędziesz się wtedy kanałów prowadnic i będą Ci grały wszystkie chóry jednocześnie bez regestracji. Ale lepsze to niż nie mieć nic  :(
Mam też aluminiowe przesuwki, może coś dopasuję  :-\
« Ostatnia zmiana: 01 paź 2015, 13:53 wysłana przez guralband »