Autor Wątek: Kupię akordeon, cena do 2000 zł, Hohner Verdi III lub może coś innego?  (Przeczytany 4960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beton23

• *
Witam, prosił bym o opinię konkretnego akordeonu który bym chciał kupić. Jak już pisałem gram na delici melodia VII jest to akordeon nadający się raczej do remontu a ja jestem początkującym akordeonistą i bardzo często jego stan daje się we znaki. Więc znalazłem akordeon  http://allegro.pl/hohner-verdi-iii-120-b-i7008192420.html#thumb/1  jakoś uparłem się na Hohnera ilość basow bez znaczenia jest to jedyny Hohner jaki znalazła w poblisku mojego miejsca zamieszkania ( w grę wchodzi raczej tylko odbiór osobisty a pół Polski nie pojadę po akor.. za 1600 zł ) cena 1600 zł co o nim myślicie czy warto za te pieniadze i czy nie zamienie siekierki na kijek ( czy bedzie lepszy od mojej delici i czy  warto wyłozyc te pieniadze ) jestem początkujący więc chodzi mi tylko o to aby był sprawny i fajnie brzmial. Ewentualnie co możecie jeszcze polecić, generalnie sprawa ma się tak że na dzień dzisiejszy mam te pieniądze  a jeśli poczekam jeszcze pare miesięcy czy pół roku to mogę mieć jakieś 2500 zł. Czekać czy kupować już? czy jak kupie za 2500 będę jako początkujący akordeonista  odczuwał jakąś większą różnicę pomiędzy akordeonem za 1600 czy 2500 zł czy może taki jak ten Hohner mi wystarczy. Dziękuję z góry  za porady.
« Ostatnia zmiana: 25 paź 2017, 22:31 wysłana przez beton23 »

Offline maz63

• VIP
Napisz do marka1 jest ze śląska może coś doradzi [piwo]

Offline Nowicjusz25

• **
Za 1600 zł za ten akordeon to dobra cena, jeżeli jest w tym stanie jak w opisie . Mozesz zapytać sprzedawce o stan stroju :)
Według mnie za tyle pieniędzy mógłbyś już kupic coś wloskiego.
Tez na początku stalem za hohnerem murem, ale gdy pogralem na włoskich to mi sie odmieniło troche :)

Offline beton23

• *
Właściciel twierdzi że stroi bardzo dobrze i w ogóle jest przygotowany do gry. a co byś polecał z włoskich akordeonów za te pieniądze do 2 tyś, daj jakieś propozycje.
Tak w ogóle  o co chodzi z tą różnicą między akordeonami niemieckimi a włoskimi?  bo nie miałem okazji na żywo porównać.
« Ostatnia zmiana: 26 paź 2017, 14:50 wysłana przez beton23 »

Offline Nowicjusz25

• **
Może nie dla każdego ta różnica jest istotna, ale włoskie głosy brzmią jak dla mnie bardziej dzwiecznie.
Fajnie gdybys pogral wcześniej na tym i na tym :)

Widzialem że jest w tej cenie Paolo Soprani, albo L' Artigiana, to powinno już fajnie brzmieć :)

Offline beton23

• *
Chyba rzeczywiście bede musiał pograć na tym i na tym. Znalazłem niedaleko mojej miejscowości coś takiego https://www.olx.pl/oferta/akordeon-paolo-soprani-CID751-IDhZP0f.html#35b948768f cena dosyć mała co o tym sądzicie.

Offline TomaszT

A ja bym ci polecał jednak Hohnera włoskie są bardzo dobre ale ja trzymam się hohnerów a już na pewno nie kupuj weltmeistra.

Offline beton23

• *
A co sądzicie o tym paolo soprani  https://www.olx.pl/oferta/akordeon-paolo-soprani-120b-super-stan-CID751-IDpB0pw.html#57b375cab8
troche daleko odemnie czy ktoś jest z bydgoszczy?

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Zadzwoń lub napisz do sprzedawcy.
Poproś o próbki dźwięku (violin pozwoli na wstępne określenie odstrojenia tremolo).
Może są zdjęcia wnętrza co również ułatwiłoby ocenę sytuacji  [akordeon]

Offline Nowicjusz25

• **
Miałem taki tylko 80 basowy, ladnie grał ;)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Akordeon Włoski Lo duca bross
https://www.olx.pl/oferta/akordeon-wloski-lo-duca-bross-CID751-IDpN0oB.html
To jest fajny Acc i świetnie brzmi.

Offline beton23

• *
Fajny ale trochę nie moja cena musiałbym jeszcze trochę dozbierać, chociaż nie znam marki, to twój akordeon?

Offline tysiu1

• VIP Złota Rączka
To mój akordeon, ale Wojtek (Jurek_klodzko1) miał okazję na nim pograć  [akordeon], mam jeszcze ładne galanti w musecie  co do ceny można by sie dogadac.
 https://www.olx.pl/oferta/akordeon-wloski-galanti-9-8-kg-CID751-IDoB6AU.html#7687638be7

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
O tej marce wiele słyszałem dobrego. Krzysztof (Tysiu1) pokazał nam i pozwolił pograć na kilku swoich akordeonach. Każdy był inny i miał w sobie "coś". Wystawiony Lo duca bross jest naprawdę rewelacyjny i świetnie brzmi.