Autor Wątek: Kupię mechanizm spinający miech Hohnera Lucii  (Przeczytany 2169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
Kupię mechanizm spinający miech do Hohnera Lucii. Jeśli ktoś miałby do zbycia to proszę o wiadomość na prv.

Offline Marstan

Odp: Kupię mechanizm spinający miech Hohnera Lucii
« Odpowiedź #1, 01 lut 2019, 18:21 »
Także tego szukałem, w końcu przerobiłem na paski.

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #2, 01 lut 2019, 20:40 »
Marstan jeżeli nie znajdę oryginału (będę jeszcze szukał) to w ostateczności spróbuję to zrobić chociaż wydaje mi się ,że najwięcej problemu mogę mieć ze sprężynkami. Mam się na czym wzorować a w ostateczności przełożę ten z oryginalnego miecha.

Offline Marstan

« Odpowiedź #3, 02 lut 2019, 10:32 »
  Przynajmniej jak dobrze zrozumiałem, masz jakieś elementy bo w mojej Lucji nie było nic oprócz gwintów w ramce. Same sprężynki to nie jest wielki problem, poradzisz sobie. Pozdrawiam

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #4, 02 lut 2019, 18:12 »
Marstan mój miech jest kompletny więc wszystko jest i dlatego mam się czym podeprzeć. Chciałem go zachować w oryginale, ale jak nie dam rady zrobić tego mechanizmu to zrobię przekładkę. Jak to wygląda to zobacz na moje fotki z miecha. Trochę tam widać.  :).

Offline Marstan

« Odpowiedź #5, 03 lut 2019, 11:35 »
Z fotek wnioskuję, że stary miech nie był aż tak zniszczony. Nie lepiej było oryginalny odnowić?

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #6, 03 lut 2019, 14:13 »
Stary miech jest działający, ale jak kupowałem akordeon (facet miał trzy takie Lucie do sprzedania) to jechało z niego jak i z pozostałych starą zatęchłą i zapleśniałą piwnicą, że aż w nosie wierciło. Wybrałem to co według mnie było najmożliwsze. Teraz już jest lepiej bo wietrzenie i skropienie olejkiem antytytoniowym trochę pomogło. Niestety miech jest brudny chociaż na fotkach tego za bardzo nie widać i żeby go odnowić należałoby zerwać kaliko i materiał, wyczyścić narożniki i skórki (ale jak i czym wyczyścić skórki bo są białe).
to prawie jak zrobienie nowego. Może kiedyś pokuszę się i go odnowię jak przestanie śmierdzieć  :).

Offline Marstan

« Odpowiedź #7, 04 lut 2019, 12:31 »
 Wróćmy do narożników miecha, wyglądają bardzo ładnie. Musiałeś sporo się nagłowić nad wykonaniem odpowiedniego przyrządu. Wielkość narożników /Lucji/ odpowiada narożnikom  Hohnera Tango Vc W moim Tango z niektórych narożników miejscami odpadł nikiel /chrom?/ i widoczna jest podkład z mosiądzu. Nie wygląda to ładnie , a nigdzie oryginalnych nie mogę trafić. Czy mogę liczyć, na Twoją pomoc  w tym temacie? 

Offline Emiliano

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #8, 04 lut 2019, 14:00 »
Marstan tak jak napisałem w wątku dotyczącym zrobienia miecha. Jeśli tylko będę w stanie pomóc to pomogę. Napisz ile narożników Ci potrzeba bo zostało mi kilkanaście z tym ,że jak widzisz są lekko żółte bo taki jest kolor tej blachy (alpaka czyli tzw. nowe srebro) i niektóre nie są wypolerowane (ale to da się zrobić)  :). Mnie osobiście ten kolor odpowiada. Podejrzewam ,że większość hohnerów ma ten kształt bo mam zdezelowany miech od 120b i jest to samo.