Autor Wątek: P. Stamirowski - prośba o wycenę  (Przeczytany 6942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marx90

• *
P. Stamirowski - prośba o wycenę
« 24 lip 2014, 11:20 »
Witam!
Znalazłem u pradziadka, stary akordeon firmy Piotra Stamirowskiego, nie wiem dokładnie ile ma lat. Część przycisków działa część nie, w każdym razie, wymaga remontu. Chciałbym prosić o wycenę tegoż instrumentu. W załącznikach zamieszczam kilka zdjęć.

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
Odp: P. Stamirowski - prośba o wycenę
« Odpowiedź #1, 24 lip 2014, 20:09 »
Nie jestem w stanie wycenić tego instrumentu. Wydaje mi się że musisz skontaktować się z jakimś kolekcjonerem. Poszukaj na FB niejakiego Romana Krysta, albo Grażyny Łoś. To uczciwi ludzie i wydaje mi się, że są w stanie ocenić wartość. Zresztą ten instrument wartość ma tylko kolekcjonerską. Tak mi się wydaje.

Offline Akordeonistka

• VIP
« Odpowiedź #2, 24 lip 2014, 21:46 »

Offline dzidek1965

• VIP
« Odpowiedź #3, 24 lip 2014, 23:03 »
Myślę,że p. K. nie da ci za dużo.Ale może się myle.

Offline marx90

• *
« Odpowiedź #4, 25 lip 2014, 12:17 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, mam tylko pytanie czy posiada, Pan @kumar, jakąś informacje gdzie mieszka Pani Grażyna Łoś, bądź jakieś inne szczegóły, bo wpisując w wyszukiwarce FB, jest kilka Pań o tym imieniu i nazwisku i nie wiem do której miałbym napisać.
Pozdrawiam

Offline Akordeonistka

• VIP
« Odpowiedź #5, 25 lip 2014, 12:26 »
Pani Grażyna Łoś to życiowa partnerka Romana Krysta. Obydwoje mieszkają w Częstochowie.

Roman Kryst
https://www.facebook.com/pages/Roman-Kryst/144076359076671

Grażyna Łoś
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005541691061

Offline c3n

• *
« Odpowiedź #6, 25 lip 2014, 12:32 »
Tak jak wspomniał Dzidek radzę Ci popytać w kilku miejscach, bo niestety Roman (tak jak i inni kolekcjonerzy) wyznaje zasadę, że kupuje do kolekcji tylko to co jest "za grosze".

Offline marx90

• *
« Odpowiedź #7, 25 lip 2014, 12:37 »
Popytałbym tylko za bardzo nie wiem gdzie, mieszkam w Lublinie i szukałem jakiegoś punktu z antykami, czy czymś takim i nic takiego nie znalazłem :/

Offline Akordeonistka

• VIP
« Odpowiedź #8, 25 lip 2014, 12:40 »
Chłopie!! W Lublinie masz największych specjalistów od harmoni polskich w całym kraju...
a prawdopodobnie i najlepszych w skali świata.

http://www.accrea.com/index.php/pl/accordion-kontakt

tutaj ich inna strona

http://www.harmoniapolska.org/

Możesz ich popytać o inne kontakty, bo współpracują z wieloma mistrzami,
muzykami, kolekcjonerami.

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
« Odpowiedź #9, 28 lip 2014, 20:27 »
Ooo, w pełni popieram Akordeonistkę. Żeś Ty wcześniej nie wspomniał o tym Lublinie. A co do pani Grażyny i Romana, to faktycznie nie zapłacą za wiele, ale rozmawialiśmy o wycenie a nie o kupnie. A wydaje mi się, że to zrobią dobrze.

Offline roman

• *
« Odpowiedź #10, 05 sie 2014, 13:13 »
W takim stanie jak jest na zdjęciach ( nie widzieliśmy osobiście tego instrumentu - czy w ogóle da się go jeszcze odrestaurować) wyceniliśmy ten instrument na 300 - 400 zł, bo dokładnie jak ktoś wspomniał to instrument dla " zbieraczy" jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci. My jesteśmy prywatnymi kolekcjonerami - nie otrzymujemy dotacji, ani zakup nie idzie z "państwowej kasy"  . Nie mamy tez firmy takiej jak w Lublinie tylko cztery ręce, a po za tym naszym celem jest zachowanie starych elementów tego instrumentu, połatanie go z możliwością zachowania jak najwięcej starego materiału, a w Lublinie na wzór tego zbudują dokładnie taki sam, będzie identyczny stary ale nowy. My nie widząc go nie wiemy na ile jest możliwe połatanie go. Po wyjściu z pracowni w Lublinie stary ale nowy będzie wart około 15 000 zł bo będzie można na nim grać, natomiast w naszej kolekcji odrestaurowany własnymi nakładami - nie był by już na sprzedaż i nie widząc go w jakim jest faktycznie stanie wydawał by może dźwięki, ale pewnie nie tak piękne jak za czasów swojej świetności. Grażyna