Autor Wątek: Szukam akordeonu - 4 chóry, musette, 120 bas (lub 96), lekki, najchętniej włoski  (Przeczytany 113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elmaz

Przymierzam się (ponownie) do zakupu czegoś nowego :-)

To co by mnie interesowało, to:
  • 4 chóry
  • 120 basów (rozważę ostatecznie 96) - ale sprzęt musi być możliwie lekki
  • musette - najlepiej fabryczne
  • nie musi być głośny, za to chciałbym aby miał miękki, możliwie delikatny dźwięk
  • nie weltek (nie pytajcie dlaczego ;-)) i nie hohner verdi VN (sprawdzałem, nie leży mi)
  • stan nadający się do grania od razu, bez konieczności strojenia, napraw itp. i z szansą na wytrzymanie dłużej, zakładam że kupuję ten sprzęt na ładnych parę lat

Z dodatkowych opcji:
  • najlepiej nie-czerwony :-) i z futerałem
  • możliwie miękka i płytka klawiatura
  • najchętniej jakiś włoch, albo na włoskich głosach
  • żeby jakoś wyglądał z sensem ;-)

Mieszkam w okolicach Warszawy (czasem bywam w Rzeszowie), ale mogę gdzieś podjechać, tylko wolałbym nie jechać na drugi koniec Polski typu Wrocław czy Szczecin - no chyba że po całkowitego pewniaka.

Niestety na sprzęcie się nie znam - i prawdę mówiąc liczę na jakąś pomoc - wskazanie modeli, może jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę albo jakąś sprawdzoną ofertę, albo na dogadanie się z kimś np. na wstępne sprawdzenie (jak coś by było w jego okolicy) albo konsultacje przy zakupie. Jakaś rekompensata za poświęcony czas oczywiście przewidziana  [toast]

Myślałem o hohnerze tango (nadal go nie wykluczam), który co prawda nie jest włochem, ale jest lekki i jego musette brzmi zazwyczaj świetnie - tylko boję się tej klawiatury, bo o jej twardości krążą legendy - i zdaje się ciężko znaleźć egzemplarz w sensownym stanie, zazwyczaj to jest coś na granicy złomu....

Wydałbym najchętniej ok. 3 tys., za dobry sprzęt powiedzmy do 4 tys., ale to taki max, aczkolwiek w grę wchodziłoby też coś droższego, jeśli bez wykładania większej niż wyżej gotówki mógłbym zostawić w rozliczeniu swojego Scandalli, który też parę groszy jest wart (bo jak coś kupię to i tak będzie do opchnięcia).

Ciśnienia wielkiego co to terminów nie ma, na razie gram na tym co mam, ale będę wdzięczny za:
  • jakieś propozycje jakie modele brać pod uwagę
  • oferty - jeśli ktoś ma namiary na taki sprzęt
  • jakiekolwiek inne propozycje wsparcia przy zakupie

Pozdrawiam  [akordeon]
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2018, 18:43 wysłana przez elmaz »