Autor Wątek: Hohner Tango VM z Pasymia - co sądzicie o tym ogłoszeniu?  (Przeczytany 1028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elmaz

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-hohner-tango-vm-120-bas-CID751-IDpTPfp.html#389057f424

Na oko wygląda przyzwoicie - choć jak wiadomo - nie kupuje się na oko, tylko do grania ;-)

A może ktoś mieszka w okolicy, kto - oczywiście zwracam koszta + jakiś rewanż - byłby w stanie ten sprzęt obejrzeć na miejscu i coś powiedzieć?

Online Marcel

• Administrator
Odp: Hohner Tango VM z Pasymia - co sądzicie o tym ogłoszeniu?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2019, 14:46 »
2700 zł za Hohnera Tango VM to dużo (przy takiej cenie należałoby wymagać stanu idealnego). Ja niestety nie dam rady go sprawdzić, krucho u mnie z czasem. Te akordeony w przeciętnych stanach, w pełni sprawne, bywają w cenach nawet o 1000 zł niższych.

Offline cinszcz

• VIP
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2019, 15:02 »
Nierówne narożniki miecha, nie wygląda to dobrze, nie wiem czy ten czarny miech był od nowości w czerwonym akordeonie. Cena jak za hohnera Tango V w idealnym stanie, również zewnętrznym.

Offline elmaz

« Odpowiedź #3 dnia: 05 Luty 2019, 16:30 »
Świadomość wysokiej ceny mam - zakładałem, że uda się zejść do rynkowych :-)
Ale 2-3 stówy za dobry egzemplarz mógłbym przepłacić - byle było za co.

Zazwyczaj te modele, jak są wystawiane, to już sama klawiatura wygląda dość tragicznie, co zniechęca do dalszej analizy (pomijając moje braki wiedzy, do przeprowadzenia takowej).

To co zwróciło moja uwagę na plus, to - przynajmniej na moje oko - nieźle wyglądająca klawiatura (w miarę równa, nie porysowana, stosunkowo równe odstępy klawiszy) co jakoś rokowało.

Natomiast faktycznie - dzięki Wam za pomoc - nie zwróciłem uwagi, że miech wygląda już znacznie gorzej i raczej powinien być innego koloru. Czyli prawie na pewno przerabiany....

Na pewno nie pojadę 250 km (zwłaszcza w zimie), żeby go oglądać. Jakby ktoś miał rzut beretem, to inna sprawa.... Jak nie, to trudno - sprzęt wisi już (z przerwami) dłuższy czas, jak powisi jeszcze trochę, to może w wakacje będę w okolicy  :)

Online Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2019, 17:23 »
Według mnie, te ogłoszenie z Pasymia nie jest żadną okazją i lepiej poszukać innej oferty. Dla porównania, mniej więcej dwa tygodnie temu, ładnie wyglądający Hohner Tango VM był sprzedawany z Białegostoku. Ktoś chciał za niego 2800 zł do negocjacji, ale na zdjęciach wyglądał naprawdę fajnie.

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-hohner-tango-vm-120-basowy-CID751-IDxLKNx.html

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Luty 2019, 18:38 »
Poczekaj elmaz jak dojrzeje i spadnie (cena)  ;D

Offline jm48

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Luty 2019, 22:02 »
Narożniki wyglądają fatalnie, do tego kaliko zachodzące na narożniki mocno wytarte, widać wyraźne ubytki, nierówność, a w dwóch miejscach nawet jakby prześwitywał koniec blaszki od narożnika i to od frontowej strony, gdzie praktycznie się mało wyciera.

Offline elmaz

« Odpowiedź #7 dnia: 05 Luty 2019, 23:20 »
Według mnie, te ogłoszenie z Pasymia nie jest żadną okazją i lepiej poszukać innej oferty.

Tak też zrobię, zwłaszcza że ciśnienia dużego nie ma, zresztą cały czas waham się czy kupić ten model (jego zaleta to waga, musette i cena), czy jednak dozbierać kasy i poszukać jakiegoś lepszego makaroni 96b (bo inne modele 120 raczej są za ciężkie)...

Jeszcze raz dzięki wszystkim za uwagi - jak by komuś wpadł ten model w oko w dobrym stanie i cenie, albo sensowna 96b, to będę zobowiązany :-)

Choć czy i kiedy kupię to osobna sprawa, bo to cały czas luźne przymiarki....