Autor Wątek: Szukam akordeonu dla dziecka 7 letniego  (Przeczytany 2366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Natalia123

• *
Szukam akordeonu dla dziecka 7 letniego
« 22 mar 2017, 09:25 »
Szukam akordeonu dla dziecka 7 letniego i znalazłam coś takiego

https://www.olx.pl/oferta/hohner-student-ii-akordeon-klawiszowy-pszczyna-CID751-ID5SWZP.html#6106ea2589 doradźcie proszę czy wart jest uwagi - ja jestem zielona w tym temacie.

http://allegro.pl/akordeon-corelli-3-ch-40-b-i6756031784.html

Offline marek1

Odp: Szukam akordeonu dla dziecka 7 letniego
« Odpowiedź #1, 22 mar 2017, 09:46 »
Wszystko rzecz gustu i potrzeby. Tego z Pszczyny ja bym nie brał ma tylko "pół basa na krzyż", ale te dwa pozostałe oo tak. I znowu corelli ma 3 chóry, a hohner 2, dylemat; trzy chóry to nie dwa, ale znowu hohner klasa, wiadomo, choć nie zawsze.

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #2, 22 mar 2017, 09:51 »
Ten Corelli chyba nie ma trzech chórów  :D Układ jest taki jak Hohnera  :)
Tego 12 basowego bym nie brał.

Offline marek1

« Odpowiedź #3, 22 mar 2017, 09:56 »
No widzisz a gość pisze w ogłoszeniu,że 3 chóry i ma 100% wiarygodności,a to "swołocz" ;) ;D.Jak komu zależy to pytać kogoś z nas kto mieszka w okolicy Tymowej to jest gdzieś chyba w trójkącie jak Brzesko, Nowy Sącz i Kraków i "łobglądnąć".

Offline Natalia123

• *
« Odpowiedź #4, 22 mar 2017, 10:06 »
Wydaje mi się, że dla początkującego dziecka dwa chóry wystarczą, więc akurat w moim przypadku nie ma to większego znaczenia. Tylko nie wiedziałam czy corelli to dobra marka. Z tego co widzę w szkole muzycznej to wszyscy mają albo weltmeistera, albo hohnera. Mój syn na razie będzie się uczył sam. Nie chciałabym wydawać dużej kwoty, bo nie wiem jak długo to potrwa, ale chciałabym kupić sprawny akordeon żeby syn się nie męczył graniem, bo to go odstraszy. Ten corelli na zdjęciach wygląda całkiem dobrze no i opinie kupujących są pozytywne, więc mam nadzieję, że nie trzeba będzie wkładać w naprawę.   ???

Fajnie by było, gdyby ktoś z okolic Tymowy był tak miły i "łobglądnął"  ;D ewentualnie, może ktoś już kupił akordeon od tego Pana, (bo widzę, że kilka ich już sprzedał) i podzieli się opinią na temat wystawianych przez niego akordeonów.

Offline Natalia123

• *
« Odpowiedź #5, 29 mar 2017, 12:35 »
Kupiłam taki https://www.olx.pl/oferta/akordeon-hohner-student-40-basow-jak-nowy-CID751-IDkS59y.html#768f97756e Myślę , że będzie dobry, choć jeszcze nie widziałam go na żywo.

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #6, 29 mar 2017, 12:50 »
Gratulacje [toast] Jeżeli jest sprawny to myślę, że będzie OK. W innym temacie polecałem dzisiaj ten model. Przypadek czy zakup pod wpływem tamtego tematu? :) Te akordeony są lekkie, głośne i dobrze wykonane. Minus to spora ich cena, jak za tak mały dwuchórowy instrument, ale tyle kosztują, bo to udany model.

Offline Natalia123

• *
« Odpowiedź #7, 29 mar 2017, 21:53 »
Zakup czysty przypadek  ;)  Już od jakiegoś czasu oglądałam te modele, ale niestety ich koszt przekraczał mój budżet, dla tego szukałam czegoś z niższej półki. Tu udało mi się trochę wytargować i mam [akordeon]

Offline marek1

« Odpowiedź #8, 30 mar 2017, 15:45 »
Też popieram ,brawo Natalia,jak zauważył Marcel takie są ceny.Uważam,że akordeonik I klasa,aż by się chciało zagrać.Jak to było chyba w jakimś kabarecie cyt"będzie pan zadowolony". ;D ;D [brawo] [akordeon]