Autor Wątek: Szukam akordeonu guzikowego dla dziecka (10 lat, 146 cm. wzrostu)  (Przeczytany 1524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline akoania

• *
Witam. Po  rozmowie z  nauczycielem -decyzja Akordeon guzikowy...i teraz moje pytanie który  z nich biorąc pod uwagę wszystkie aspekty(Czy jest sens juz teraz  tyle inwestować) WELTMEISTER  Romance 703 70/96/III/5/3 czy może PIGINI Genesis Maxima...ten pierwszy  wydaje mi się trochę za duży 41cm...gdzie ewentualnie można  kupić Pigini ciut taniej
....a może ktoś z was ma coś godnego polecenia

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
W jakim wieku masz córkę i ile ma wzrostu ?

« Ostatnia zmiana: 10 lis 2015, 19:21 wysłana przez guralband »

Offline akoania

• *
Córka  ma 10 lat i ok.146 cm.wzrostu...

Nauczyciel nie podał konkretnego modelu....sama czytam i szukam (czegoś nowego się  mama nauczy [brawo]) tylko ceny mnie przerażają

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Może zacznij z niższego pułapu. Używany Weltmeister Toccata ma 60 basów, też dwa chóry i ma MM. Co prawda w systemie niemieckim ale jednak. I kosztuje tylko czy aż 2-3tyś.
Sami też to przerabialiśmy a syn przeszedł później na system MM rosyjski czyli bajanowski (odwrotny niż niemiecki)

Offline akoania

• *
Niestety ale ten system niemiecki napewno odpada (tyle wiem)

Offline guralband

• VIP Złota Rączka

Offline akoania

• *

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
http://olx.pl/oferta/akordeon-guzikowy-peter-pan-pigini-CID751-IDbXiCb.html#4211d91223

72 basy ale ma MM

Wydaje mi się że nauczyciel dojrzał w Twojej córce duży potencjał i dlatego radzi wejść w guzikówkę. Jeżeli szkoła ma instrumenty na wypożyczenie, pożycz i czekaj czy córce się spodoba bo możesz wydać kupę kasy na nowy instrument a jak nie wypali to potem dużo stracisz przy sprzedaży. Jeżeli szkoła nie ma, to szukał bym używki 60-80basów, pięciorzędowej aby łapała gryf B, na razie bez MM a rozglądał bym się za jakimś używanem bajanem pięciorzędowym  z MM.
« Ostatnia zmiana: 10 lis 2015, 20:27 wysłana przez guralband »

Offline akoania

• *
Ten model już  mierzylysmy i jest za mały. ..mierzylysmy też fionetta weltmeister 96 (myślę że ten  wystarczylby na te pozostałe 4 lata nauki)jest ok.ale córce się  kompletnie nie podoba....a może Hohner?

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
Ten model już  mierzylysmy i jest za mały. ..mierzylysmy też fionetta weltmeister 96 (myślę że ten  wystarczylby na te pozostałe 4 lata nauki)jest ok.ale córce się  kompletnie nie podoba....a może Hohner?

Skoro 96 basów pasuje to i 120basów będzie OK bo różnica wielkości jest niewielka. Ona jest w takim wieku że w ciągu wakacji może podskoczyć kilka cm i instrument będzie w sam raz. W czym tkwi problem ? Czy chodzi o instrument z MM czy guzikówka pięciorzędowa i ładnie wyglądająca ? Jeżeli tylko 120bas i pięciorzędowa guzikówka to wziąłbym instrument 4chórowy np Grandine lub Royala. Parametry i klasa ta sama. Kupując Hohnera patrz czy ma gryf stopniowany bo też nauczyciel będzie wybrzydzał a to dosyć istotna różnica.

Offline akoania

• *
Jak dla mnie to już za dużo. ...systemy..barytony...i do tego wcale nie jest łatwo znaleźć akordeon mający więcej niż 33cm a mniejszy niż 38cm...