Autor Wątek: Kupię literę "L" do napisu w Weltmeister S4  (Przeczytany 9691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Wczoraj zagrałem na akordeonie bliźniaczym z moim ale starszym numer seryjny około 6000 (kupiony przeze mnie jest z numerem około 9000) zauważyłem że lepiej gra mi się na nim. Jakby klawiatura była płytsza i wszystko lżej chodzi. Dźwięk też wydaje mi się być lepszy - określiłbym to jako bardziej dostojny.
Ten z numerem około 6000 ma głosy nacinane na rogach 3 nacięcia na każdym a na jednym skrajnym numer 69.
Kiedyś czytałem, ze Weltmeistry z wcześniejszymi numerami były lepsze (treść jednego z ogłoszeń).
W każdym razie mimo tego, że wymaga bardzo niewielkich poprawek kosmetycznych - głównie klawiatura do polerowania i to mocnego zdecydowałem zabrać go do domu :)

Niestety ma jedną literkę z pionowego napisu dorabianą albo z innego modelu. Chętnie kupię oryginalną jeżeli ktoś ma na zbyciu.

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
Odp: Kupię literę "L" do napisu w Weltmeister S4
« Odpowiedź #1, 03 mar 2015, 20:44 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, teraz masz dwa akordeony S4?

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #2, 03 mar 2015, 21:51 »
:) Tak, ten który kupiłem jako pierwszy zwracam sprzedawcy. Jest do strojenia i naprawy prawdopodobnie co zostało wysłyszane w nagraniach. Problemy z 4 głosem i do tego kilka dźwięków nie stroi..........
A myślałem, że jakiś duety będę grał............
Z góry dziękuję również za przyszłe porady dotyczące S4 jakie otrzymam oraz za te, które już zostały udzielone.

Dobrze, że na portalu handlowym kupiony to będą zwroty. Strojenie i ustawienie klawiatury szacuję na 2500 złotych być może coś w trakcie jeszcze wyjdzie............a zapłaciłem też nie malo :)

W kupionym wczoraj mam takie głosy:
1. Zapiłowane jedną linią
2. Zapiłowane dwoma liniami
3. Zapiłowane trzema liniami

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
« Odpowiedź #3, 03 mar 2015, 23:04 »
W nowo nabytym S4 masz na 100% oryginalne głosy, bardzo dobrej jakości, pisklaki w czwórce jeszcze w dobrej kondycji, niezarżnięte przez nieostrożne strojenie,  wosk jest ciemny co może świadczyć o przewoskowaniu tego instrumentu, ale niekoniecznie czasem niejednokrotnie w fabryce przepalił się wosk i parę sztuk mogło pójść z takim ciemnym.

A za który akordeon ta  naprawa w kwocie 2500zł?
Ten co oddajesz czy nowy?

PS.
Mam oryginalną literkę E, z napisu WELTMEISTER, jak masz trochę smykałki ślusarskiej to wyślę jaka jest
jak nie, to opiłuję te dwie kreski tak, że nie będzie znaku po E

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #4, 03 mar 2015, 23:17 »
Ten, który kupiłem pierwszy kosztował naprawdę sporo. Strojenie z wymiana zaworków, woskowaniem i klawiaturą szacuję na wspomniana kwotę. To juz dla mnie przesada dlatego go oddam. To uczciwe rozwiązanie z mojej strony.
Ten drugi gra naprawde super i mechanika jest lżejsza od tego pierwszego.
Pobieżnie sprawdzałem brzmienia aplikacją i wszystkie jednakowo stroją na około 441 Hz. chociaż wiem , że to nie wyznacznik. 4 z 16 masakrycznie dobra,  pisklaki grają jednakowo z 16, wszystkie głosy równo nawet przy minimalnej pracy miecha słychac jednakowo. Można grać pp.
Proszę o nr konta na PW prześlę opłatę za literke i wysyłkę. Z gory dziękuję.Pozdrawiam Wojtek

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
« Odpowiedź #5, 03 mar 2015, 23:34 »
Ciesze się, że nowy instrument spełnia Twoje oczekiwania
Literka będzie gratis, tylko przyślij swój adres

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #6, 09 mar 2015, 12:58 »
Oficjalnie dziękuję Accordionowi za podarowanie mi literki do napisu. Dostałem właśnie list. Pozdrawiam serdecznie.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #7, 26 kwi 2015, 20:57 »
Przydała by się SUPITA  :(

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #8, 09 maj 2015, 13:23 »
No to sprawa zakończy się dopiero jak pieniądze wrócą na konto :)

Właśnie wczoraj przyjechał Pan i rozliczył się za "nieudaną" transakcję. Gdyby początek tej historii był taki jak jej koniec byłbym jednak bardziej zadowolony.............