Autor Wątek: piotrek87  (Przeczytany 2720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrek87

• *
piotrek87
« 07 kwi 2015, 11:39 »
Witam wszystkich,
   jestem pod dużym wrażeniem ruchu jakie Panuje na forum. Super. Otóż nazywam się Piotrek mam 28 lat i po jednej z imprez zostałem zafascynowany akordeonem i postawiłem spróbować swoich sił. Jest to dla mnie totalnie coś nowego, w życiu nie miałem do czynienia z nutami, pięcioliniami itp. Ze słuchem muzycznym też nie ma co szaleć ale cóż. Moje założenie to wykonać kilka biesiad jak szła dzieweczka itd. Mam Weltmaistera 120 basowego użyczonego od teścia. Jak na początek to kosmos dla mnie bo akordeon jest duży, ciężki ale co tam. Najgorsze jest że trochę rozstrojony, przepuszcza ale to też nie powstrzymuje mnie od ćwiczeń. Uczę się sam, podglądam na youtube jak robią to inni, kupiłem nawet na allegro "akordeon od podstaw" i jako tako zaczynam łapać. Byłem bardzo wystraszony synchronizacją obu rąk. Raczej nie wierzyłem że taka osoba jak ja może temu podołać. I tak zaczynając od wlazł kotek na płotek mogę pochwalić się utworem "żuraw oraz "pójdziemy na łów" klawisze plus basy jednocześnie. Jestem z siebie mega mega zadowolony i robię wrażenie swoją zaciętością pośród znajomych. Staram się trenować codziennie. Wychodzi to tak że minimum 4 x w tygodniu daje radę godzinę i więcej wciskać te klawisze. Na razie zakres od C razkreślnego do G ale po mału włączam A ;)
 Mam nadzieję że wskazówki i rady jakie tutaj znajdę i widzę nie małe wsparcie po innych postach pomogą mi dopiąć swego. Pozdrawiam :)

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
Odp: piotrek87
« Odpowiedź #1, 07 kwi 2015, 12:52 »
Witaj na forum. W razie wątpliwości pytaj śmiało. Odpowiemy tak zawile, że nic z tego nie zrozumiesz ale liczy się zabawa. ;D

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #2, 07 kwi 2015, 15:44 »
Piotrze87 witaj!!! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej :) Pozdrawiam.

Offline krel

• Specjalista od elektroniki
    • Mój kanał YouTube
« Odpowiedź #3, 07 kwi 2015, 19:17 »
Witaj Piotrze! Dobrze trafiłeś. Tak jak pisali koledzy wyżej, jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć to nagrywaj swoje wykonania i pytaj o co chcesz. Zawsze znajdzie się ktoś kto pochwali i ktoś kto skrytykuje (czyli dobry glina i zły glina - całkiem jak w amerykańskim kryminale ;) ). Jedno jest pewne: wszystkie rady będą życzliwe. :)

Offline sagem55

• VIP
« Odpowiedź #4, 07 kwi 2015, 20:07 »
Cześć Piotrek to wszystko co piszą koledzy to prawda zawsze znajdzie się ktoś kto pomoże podpowie czasami skrytykuje  ale najwięcej zależy od Ciebie też jestem samoukiem wiem ile to pracy kosztuje życzę wytrwałości

Offline maz63

• VIP
« Odpowiedź #5, 07 kwi 2015, 20:35 »
Witaj Piotrek87
Chyba wszyscy sluchowcy tak zaczynali- ja tez.Cierpliwosc wynagrodzi i za jakis czas bedziesz "smigal"
Pozdrawiam i zycze powodzenia

Offline Heksametylka

« Odpowiedź #6, 07 kwi 2015, 21:05 »
Witaj Piotrze :)

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #7, 08 kwi 2015, 13:04 »
Witaj Piotrze! Nie odpuszczaj, a na okrągłą "30" z pewnością zagrasz sobie "100 lat"- i to na basach!!! :)

Offline Krystyn

• Konto usunięte na prośbę użytkownika
  • *
« Odpowiedź #8, 08 kwi 2015, 15:22 »
Witaj!
Wszystko na pewno świetnie się będzie rozwijało !
Powodzenia!

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #9, 08 kwi 2015, 16:47 »
Witaj na forum :)

Offline wisienkka

• **
« Odpowiedź #10, 08 kwi 2015, 19:17 »
Witaj na forum, ćwicz,ćwicz tylko pamiętaj o równym wyliczaniu wartości  nut bo w moim przypadku gdy sobie to odpuściłem to nie była  to gra tylko rzępolenie a nawyki bardzo trudno wyeliminować ;)

Offline Jacek Guzik

• *
« Odpowiedź #11, 08 kwi 2015, 22:41 »
Czesc Piotr zycze Ci powodzenia