Autor Wątek: Pedros  (Przeczytany 30482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Odp: Pedros
« Odpowiedź #165 dnia: 06 Styczeń 2018, 18:21 »
Tak, rozpoznałem Cię po prezenacjach na YT  ;)
Wczorajszy występ to  był prawdziwy spontan. W drugiej części - po przerwie - dane mi było zagrać kilka utworów francuskich.
Ogólnie ciekawe doświadczenie i cieszę się, że pomimo chaosu, na przerwie byłem słyszany  ;D

[akordeon]

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #166 dnia: 21 Styczeń 2018, 02:54 »
A tak wyglądało to moje improwizowanie po 3 próbach ...

https://youtu.be/fVbuidX6xow

[akordeon]

Offline Wojgra9

« Odpowiedź #167 dnia: 21 Styczeń 2018, 07:52 »
Bardzo ładnie zagrane i zaśpiewane.

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #168 dnia: 21 Styczeń 2018, 10:02 »
Fajne :)

Offline electronic2000

« Odpowiedź #169 dnia: 21 Styczeń 2018, 13:02 »
Bardzo fajny utworek i Super Wykonanie  [brawo]  [akordeon] Brawo

Offline maz63

« Odpowiedź #170 dnia: 21 Styczeń 2018, 14:07 »
Świetne [brawo] [brawo] [brawo]

Offline lamonalila

« Odpowiedź #171 dnia: 21 Styczeń 2018, 18:25 »
Pedros,już Tobie gratulowałam,ale po obejrzeniu filmiku zrobię to jeszcze raz, wspomnienia niezapomniane
Gratuluję, byłeś świetny  [brawo] [brawo] [brawo]

Offline Winter

« Odpowiedź #172 dnia: 21 Styczeń 2018, 18:39 »
 [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]

Offline PawełPiotrJurczyk

• **
« Odpowiedź #173 dnia: 22 Styczeń 2018, 20:34 »
I ja gratuluję - świetny klimat :)

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #174 dnia: 28 Styczeń 2018, 11:14 »
Jeszcze raz dziękuję  :)
Chciałem przy okazji wrócić do tematu występów publicznych. Wczoraj pod Kielcami miałem przyjemność udekorować muzycznie wyjątkowy dzień związany z wydaniem drugiego tomiku jej  poezji. Mój występ był tylko dekoracją. Zagrałem 4 utwory francuskie na specjalne życzenie cioci. Zrobiłem to co trzeba grając w ciszy i skupieniu innych. W zasadzie byłoby po wszystkim, ale po 15 min poproszono mnie abym jeszcze pograł do posłuchania. Zacząłem robić swoje a goście sobie rozmawiali. Być może część z nich coś tam słuchała - Ja nie zważając grałem dalej. W pewnym momencie zorientowałem się że nie będąc w centrum uwagi gram na takim luzie jak w domu podczas ćwiczeń i utrwalania repertuaru. To było najbardziej wyluzowane granie na żywo przed publicznością. Moją nagrodą był fakt że na koniec publiczność wychodząc indywidualnie mi dziekowała. Wrzucę jakieś zdjęcia jak wrócę do domu.
 [akordeon]
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2018, 16:30 wysłana przez Pedros »

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #175 dnia: 28 Styczeń 2018, 11:36 »
 [brawo]Piotrek (Pedros), wspaniale włączasz swoją wypowiedź do tematu, który od rana staram sie rozwinąć. Właśnie takie uwagi są bezcenne, pomagają innym i ośmielają do zaprezentowania się. Bez względu na poziom umiejętności, każde pokazanie się jest dla grającego w tym momenciwe najważniejsze, a najlżejsze nawet oklaski - najcenniejszą nagrodą.
Fajnie że tak swobodnie o tym piszesz, bo jest to ciekawy materiał porównawczy. :) [piwo]

Offline SamMuz

« Odpowiedź #176 dnia: 28 Styczeń 2018, 13:25 »
I to jest  - moim zdaniem - element profesjonalizmu, nie koniecznie tego muzycznego, wirtuozerskiego (co akurat  Pedrosa nie dotyczy, bo On właśnie jest tym niezłym specem od akordeonu) ale tego scenicznego, estradowego - wchodzimy, uśmiechamy się i jazda, potem ukłon, spojrzenie po sali i wychodzimy. No i oklaski, albo jak w tym przypadku indywidualne podziękowania.
Oj, trochę się wymądrzam, ale tak naprawdę mam identyczne problemy, jak tu przedstawiane: jest stres, jest rodzaj strachu czy dam radę, jest spocona dłoń i pustka w głowie. Trzęsę się tak, że miech sam robi tremolo.  [akordeon]

Offline Lajkonix

• *
« Odpowiedź #177 dnia: 28 Styczeń 2018, 13:55 »
Pastorałka fajowa. Kolędowanie zaliczone. Gratulacje za super wykonanie.
 [brawo]
Musicie jednak wyprostować takty w okolicach 0:50. Najprawdopodobniej wszyscy grali bez nut i trochę się zjadło. Starczy policzyć na palcach.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #178 dnia: 28 Styczeń 2018, 16:14 »
Lajku Twoje uwagi są trafne, ale obawiam się, że są co najmniej dwa powody, dla których nie będę mógł tego poprawić.
Pierwszy z nich jest dość prozaiczny - grałem w tym składzie pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz, a pastorałkę poznałem 15 min. przed występem, bez dostępu do jakichkolwiek nut. Był tylko berecik, czyli z czapy, aby się dopasować do pozostałych uczestników. Na filmie widać, jak prawie cały czas ich obserwuję, bo nie za bardzo wiedziałem nawet, kiedy wyciszenie, zwolnienie itp.
Drugi powód jest oczywisty - nie potrafię grać na akordeonie i liczyć na palcach w tym samym czasie  :P
A wracając do wczorajszego występu - mój występ był tylko małą niespodzianką i dodatkiem do całej uroczystości. Zrobiłem swoje i cieszyłem się, że  przynajmniej niektórym się to podobało. Główny aktor spotkania, czyli moja ciocia była przeszczęśliwa, więc cel został osiągnięty w 100%  ;D

« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2018, 16:35 wysłana przez Pedros »

Offline Lajkonix

• *
« Odpowiedź #179 dnia: 28 Styczeń 2018, 17:35 »
Piotr (Pedros),
1) Wiem że nie da się poprawić, bo raz zagrany wykon grzęźnie w czeluściach netu na wieki. Myślałem jednak, że czasem się razem spotykacie, to warto byłoby dogadać.
2) Co do liczenia na palcach w czasie gry, to w graniu tego się nie wyliczy. W graniu można to jedynie czuć.
3) Zespolik wypadł świetnie! Pozdrowienia dla Cioci.
 [brawo]