Autor Wątek: Sztyc  (Przeczytany 13323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sztyc

• VIP
Sztyc
« dnia: 08 Styczeń 2015, 21:00 »
Witam was Siostry i Bracia, skupieni w muzyce akordeonowej i tym forum.
Pragnę się przywitać jak tradycja i dobre obyczaje nakazują.

Na akordeonie zacząłem grać ho ho ho…w czasach gdy nuty przepisywało się za pomocą ołówka i  gumki myszki / nie mylić z komputerową/do zeszytu nutowego , przy lampie naftowej ha ha ha ………
z tą lampą to przesadziłem….. przepraszam
Było to Roku Pańskiego 1970…….. dla większości z was prawie starożytność.
…… Po komunii zrodził się u rodziców pomysł
 .” a chciałbyś może synku pójść do ogniska muzycznego ?????”……. 
nauczył byś się grać na akordeonie który leży na szafie czort bez pożytku  a tylko ojciec w niedzielę przed obiadem czasami coś zabrzdąka dwoma palcami.
 To były czasy gdy każda rzecz musiała być zagospodarowana i nie powinno nic się marnować.
I to jest takie krótkie Genesis.
Gdybym chciał opisać trochę  więcej o sobie  z tamtych czasów,  pewnie powstało by coś podobnego do  dzieła Juliusz Verne…no może trochę cieńsze by było.
Ale żeby nie zanudzać młodzieży opowieściami starego tetryka bo te nadają się już tylko do opowiadania wnukom , siedząc przy blasku tańczących płomieni w kominku.

Witam
Krzysztof

Offline brebir

• VIP
Odp: Sztyc
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2015, 21:16 »
Witam Krzysztofie, gawędziarz jesteś znakomity, teraz oczekuję prezentacji akordeonowej. :)

Offline Lajkonix

• VIP
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2015, 21:17 »
Cześć Sztycu!
Z tym wiekiem, to się tak nie kryguj jak panienka na wydaniu, alebowiem już planujemy założyć na forum taki pokaźny kącik emerycki, żeby nam młodzież nafikała na wieko od trumny. O!
Lajkonix

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2015, 21:19 »
Tylko nie mów sztyc1 że jestes akordeonistą z "odzysku" :D

Offline Janucik

• VIP
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2015, 22:11 »
Moje uszanowanie, sztycu1, Krzysztofie - jak wolisz...

Przedstawiłeś się w sposób, który z pewnością spowoduje wielkie poruszenie na tym forum... Tu zgodnie z najnowszymi trendami królują jedynie tzw. nicki, cała reszta najczęściej owiana jest mgłą tajemnicy.
Tymczasem ty masz imię, w przybliżeniu określiłeś swój wiek, potrafisz pisać - ze stylu domyślam się że coś więcej niż jedynie sms-y...
Ja, podobnie jak Ty, próbowałem odwoływać się do tradycji i dobrych obyczajów, w końcu skarcony, położyłem uszy po sobie, utajniłem wszystkie dane i zostałem przykładnym "nickiem". Dręczą mnie z tego powodu wyrzuty sumienia, na szczęście w momentach krytycznych błyska lampka i słyszę: "... weź pigułkę, weź pigułkę..." Trudno, takie czasy!
A jeśli ktoś bardzo chce, może mnie w całej okazałości zidentyfikować na YT...
Przychylam się do propozycji, byś nam coś zagrał, jednak mnie już w dużej mierze zadowala to, co napisałeś na powitanie.
Miło mi Cię tu powitać, Kolego. Życzę dobrej zabawy.
Janusz

ps. Ja z okazji komunii dostałem zegarek "Pobieda" - 17 kamieniowy :-)

Offline emeryt

« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2015, 09:27 »
Młodzieńcy Lajkonix i Sztyc1.
Ja w roku 1967 to już ukończyłem szkołę muzyczną 1 st. Jak widać nie macie się czym popisywać. Nie chcę Was wysyłać po piwo, ale trochę pokory przed starszymi.
Jak na razie to tylko tyle oczekuję.

Offline Lajkonix

• VIP
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Styczeń 2015, 10:55 »
Dobra, chłopaki, ja się na nic nie zamykam. Tym bardziej, że do emerytury jeszcze mam ho, ho! Postanowiłem tylko mocno i świadomie już nic nie robić, zostać lowelasem i birbantem. Dosyć się narobiłem. Emerycie, proponuję przyjąć do emeryckiego kółka mmkowala i posłać go po piwo. Ja nie lubię latać. Ale pić - przeciwnie. :)
Ps. weźmy też Janucika, to poważny gość. Mój kumpel z reala. Nada naszemu gronu trochę powagi. :)
Lajkonix

Offline emeryt

« Odpowiedź #7 dnia: 09 Styczeń 2015, 11:30 »
Lajkonix
Ja Ciebie mam zamiar rekomendować na prezesa koła emerytów. Jako najstarszy to ja z klucza będę prezesem honorowym. Pozostałych mianuj zastępcami. Trzeba by zidentyfikować ewentualnych członków klubu pod względem wieku, żeby jakaś młodzież nie przedostała się do organizacji.

Offline Sztyc

• VIP
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Styczeń 2015, 14:51 »
Dziękuję wszystkim za powitanie
Ad vocem tego co napisaliście w powitalnych postach, jestem zobowiązany skreślić parę zdań 
aby dopełnić całości.

Kolego brebir…
 Starsi / tylko żeby tego emeryt nie słyszał/  ludzie tak mają że lubią opowiadać co było kiedyś a poza tym dobry bajer nigdy nie zaszkodzi ha ha ha ….. no i z tą prezentacją poczekaj trochę dopiero co wszedłem , nie będę od progu grał zdejmę płaszcz, i czapkę ogrzeję się trochę przy gorących dyskusjach…...ok ? :D

Do kolegi guralband…
Tak jestem z odzysku , jak pewnie znakomita większość akordeonistów z lat 70/90-tych w tamtych latach do ognisk i szkół chodziła masa młodzieży , w mojej klasie szkoły podstawowej na 12 chłopców, 3 było grających co nie znaczy że wszyscy w tym wytrwali.
Bo po co ?? Akordeon był krótko mówiąc passe , ani do filharmonii ,ani do orkiestry dętej a kapele weselne i inne zespoły zaczęły używać takich wynalazków jak organy elektroniczne.
Zagrać u cioci na imieninach i tyle, więc najczęściej karierę kończyli   po ognisku muzycznym albo jeszcze wcześniej jak się nauczyli parę szlagierów. 8) Nie?

Czcigodny emerycie
Uchowaj boże żebym się czymś popisywał …czytam wskazówki administratora a tam stoi…..”-jak się zaczęła twoja przygoda z akordeonem” no to wziąłem dwie tabletki na poprawienie pamięci i piszę…..
Nawet mi to pasuje że nie jestem najstarszy uffff..kamień z serca , rozumiem też że rok urodzenia nijak się ma do stanu ducha czego pewnie jesteś przykładem a poza tym mamusia zawsze powtarzała..” słuchaj starszych , dobrze radzą ich nauki się przydadzą”  co też pilnie wypełniam i nawet z przyjemnością po piwo Tobie skoczę jak się kiedyś spotkamy
……a jak byś tam to koło emeryckie organizował to zgłaszam swoją kandydaturę na skarbnika ????.

Jeszcze raz dziękuję
…..janucik dobrze że miał choć 17-kamni…..bo były takie bez i wtedy nie było się czym pochwalić w szkole.. :-\
Uuuuuuchhhuuuuu……Ale się rozgadałem a tu jeszcze tyle administrator chce wiedzieć a to pierwszy akordeon? a to marzenia akordeonowe? Jak ja to ogarnę????

Offline Marcel

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Styczeń 2015, 15:10 »
Sztyc1, witaj na forum! :)

Jeżeli zdecydujesz się odpowiadać na pytania z tematu
http://forum.akordeonowe.pl/powitania/witaj-na-forum!-tematy-ktore-warto-zobaczyc-najpierw/

to najlepiej nie wszystko tutaj w tym jednym temacie o powitaniu, tylko w odpowiednich tematach. Wtedy łatwiej będzie w przyszłości znaleźć to czego się szuka i wpisy będą tematycznie pogrupowane :)

np.

O tym jak rozpoczęła się przygoda z akordeonem piszemy w tym temacie:
http://forum.akordeonowe.pl/akordeon-od-a-do-z/dlaczego-zaczales-grac-na-akordeonie/

o ulubionym repertuarze w tym:
http://forum.akordeonowe.pl/akordeon-od-a-do-z/twoj-repertuar-ulubiony-utwor-czego-sie-uczysz-co-bedzie-nastepne/

itd. :)

Na forum jest dużo różnych ciekawych tematów. Jak trochę poszperasz po działach i tematach to na pewno znajdziesz Ciebie interesujące :) Gdyby wszystko było pisane w jednym temacie to nic nie dałoby się znaleźć.

Offline Lajkonix

• VIP
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2015, 14:13 »
Moje uszanowanie, sztycu1, Krzysztofie - jak wolisz...

Przedstawiłeś się w sposób, który z pewnością spowoduje wielkie poruszenie na tym forum... Tu zgodnie z najnowszymi trendami królują jedynie tzw. nicki, cała reszta najczęściej owiana jest mgłą tajemnicy.
Tymczasem ty masz imię, w przybliżeniu określiłeś swój wiek, potrafisz pisać - ze stylu domyślam się że coś więcej niż jedynie sms-y...
Ja, podobnie jak Ty, próbowałem odwoływać się do tradycji i dobrych obyczajów, w końcu skarcony, położyłem uszy po sobie, utajniłem wszystkie dane i zostałem przykładnym "nickiem". Dręczą mnie z tego powodu wyrzuty sumienia, na szczęście w momentach krytycznych błyska lampka i słyszę: "... weź pigułkę, weź pigułkę..." Trudno, takie czasy!
A jeśli ktoś bardzo chce, może mnie w całej okazałości zidentyfikować na YT...
Przychylam się do propozycji, byś nam coś zagrał, jednak mnie już w dużej mierze zadowala to, co napisałeś na powitanie.
Miło mi Cię tu powitać, Kolego. Życzę dobrej zabawy.
Janusz

ps. Ja z okazji komunii dostałem zegarek "Pobieda" - 17 kamieniowy :-)

Ja pozostaję przy swoim zdaniu:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113840,17226622,UWAGA__Na_Facebooku_zawitala_metoda__na_wnuczka___.html#BoxTechTxt
Lajkonix

Offline Marcin P.

« Odpowiedź #11 dnia: 20 Styczeń 2015, 22:04 »
Witam Cię Krzysztofie

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Sierpień 2015, 22:59 »
Widzę tort w profilu :) Wszystkiego naj naj naj  [toast]  [akordeon]

Offline Sztyc

• VIP
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Sierpień 2015, 23:04 »
Jak to wytropiłeś ??
Dziękuję wypiję  [toast]
Data taka jak Twoja i cyfry te same choć Twoja kolejność cyfr bardziej by mi odpowiadała :)

« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2015, 23:08 wysłana przez Sztyc »

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Sierpień 2015, 23:06 »
Kiedy wczoraj Marcel założył temat urodzinowy zauważyłem, że w profilu jeżeli podamy datę urodzin pokazuje się tort zamiast daty w dniu urodzin. Przypadkowo kliknąłem na Twój nick i wyświetlił się profil. Patrzę a tu tort !!!!! No to zdrowie  [toast] [toast] [toast]