Autor Wątek: Przemek  (Przeczytany 1917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline martin2101

• *
Odp: Przemek
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2018, 18:36 »
cześć Przemek

Ze mną ponad rok temu też tak było, że jak usłyszałem dziką muzykę z łódzkiego to zapragnąłem nauczyć się grać na cyjce. Nie znalazłem nauczyciela od harmonii polskiej w Łodzi wiec został akordeon. Polecam Tobie oprócz starych mistrzów muzyki tradycyjnej o których mówisz posłuchać też młodego pokolenia kapel, które kultywują te wspaniałe tradycje muzyczne, kapele "Diabubu", "Tęgie Chłopy" czy "Kożuch" z Łodzi. pzdr M

Online janmar

« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń 2018, 18:41 »
Witaj Przemek  [akordeon]

Offline Przemek

• *
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Styczeń 2018, 18:43 »
Martin2101 znam zespoły oraz osobiście chyba większość ludzi grających w tych kapelach które wymieniłeś :) oraz wielu innych. Jednakże do tej pory raczej skrzypcowo bywało a teraz dołączył akordeon. Generalnie mogę sam zespół założyć (kwartet) bo mam dwoje skrzypiec, akordeon oraz bęben obręczowy :)
Jeżeli bywasz na Mazurkach w Warszawie to się z pewnością spotkaliśmy i ponownie się spotkamy w kwietniu :)

W łódzkim (w Łodzi) masz Marysie Stępień z Kożucha ale Marysia gra też w Kapeli Dobrzeliniacy ze świetnym akordeonistą Sławkiem Czekalskim.
W Radomiu będą teraz Zawieruchy Radomskie które organizuje Czesiek Oberek - z pewnością będą akordeoniści z tamtych okolic.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2018, 18:48 wysłana przez Przemek »

Offline Voiko

• VIP
    • Voiko_Music
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Styczeń 2018, 18:51 »
witaj :) [akordeon]

Offline martin2101

• *
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń 2018, 21:26 »
Hej Przemek

Jak znam życie to na pewno się widzieliśmy  [piwo], ja bywam  w Łodzi na imprezach i potańcówkach organizowanych przez fundację "Po Staremu". Co do Zawirowań Radomskich to mam od Czesława zaproszenie, ale za tydzień będę wiedział czy 03.02 bedę miał wolne.  Może kiedyś razem coś zagramy,  [akordeon]. Pzdr Mariusz

Offline Przemek

• *
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Styczeń 2018, 21:37 »
Czyli d zobaczenia na... potańcówce, warsztatach itp.