Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Sztyc

Strony: [1] 2 3 ... 146
1
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 16 Marzec 2018, 12:56 »
Jako założyciel  tematu  Zagadki z szufladki  zwany sympatycznie przez „Zagadkowiczów” kierownikiem

Proszę wszystkich czytających teraz i tych co tylko raz na tydzień i tych którzy kiedykolwiek trafią na ten post  żeby w żaden sposób nie dopatrywali się jakiegokolwiek związku z zaistniałą w ostatnim czasie sytuacją szeroko dyskutowaną od kilku dni w tym temacie z   „ Zagadkami”

fragment listu który przytacza post wyżej Marcel wysłaliśmy razem powtarzam razem z Janucikem i jest świadectwem  naszej głębokiej  troski i odpowiedzialności  o bezpieczeństwo Forum oraz świadomości i zrozumienia sprawy.
„Zagadki „ nigdy nie były przyczynkiem do jakichkolwiek nieporozumień zostały zamknięte i koniec taka była wola Administratora i nasze przeświadczenie o słuszności tej decyzji.
Faktem jest iż w porozumieniu z Marcelem i jego aprobatą uzgodniliśmy że spróbujemy dociągnąć temat  do 1 miliona wyświetleń czemu wyraz dawaliśmy parę razy w „Zagadkach” i dodam nieskromnie  że  mieliśmy z tego satysfakcję.
Nastąpiło to wcześniej i nie doszukuję się tu żadnego zbiegu okoliczności.
Myślę że całkowicie zakończy to wszelkie spekulacje na ten temat.

2
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 14 Marzec 2018, 14:21 »
No cóż nie pozostaje mi nic jak podziękować Ci  za uchronienie innych forumowiczów przed  czytaniem jak to napisałeś  " bredni" a forumowiczów przeprosić że tak długo na to pozwalałeś.
Naprawdę uwierz nie chciałem pisać już nic w tym temacie.

3
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 14 Marzec 2018, 13:53 »
Niestety na ten moment nie widzę na Forum miejsca dla Lajkonixa, Janucika i Sztyca przy ich obecnym podejściu do Forum i rodzaju ich aktywności. Nie zamierzam zamykać Forum przez 3 osoby.

Moje obecne podejście do forum po aktualizacji  jest dość widoczne  nie odbiegające  od podejścia innych użytkowników. Nie pisał bym tego postu gdyby nie wywołany z imienia do tablicy.

Do  elmaz  nie bardzo rozumiem w którym miejscu miałbym  "wyluzować  " albo inaczej w którym miejscu przekraczałem jakieś bariery. Ty jako jeden z tych częściej  odwiedzających/ czytających  forum pewnie jesteś w stanie wskazać takie miejsca.
Zdecydowanie wolałbym osąd szerokiego grona forumowiczów niż wyrok wydany przez Marcela.

4
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 13 Marzec 2018, 12:02 »
Można by powiedzieć  nie szata graficzna tworzy forum lecz  ludzie biorący udział w dyskusjach, rozmowach wymianie poglądów. Nawet najbardziej przyjazne graficznie forum opierające się tylko  na suchych pojedynczych wpisach traci sens i mija się z celem  jakim  przypisywany jest internetowemu  forum dyskusyjnemu.
Życzę wszystkim na nowej drodze żeby na  całym forum dyskusja rozkwitała przynajmniej tak pięknie jak w tym wątku.

5
Dzięki od dziś poznałem nowe słowo " tapping"  [piwo] a na dodatek wiem co znaczy.

6
Mimo że pytanie było retoryczne - też się nad tym zastanawiałem, wydaje mi się, że tym "czymś" jest pierwiastek retro klimatu a'la początki disco-polo, czy piosenka chodnikowa, podany w nowej odsłonie. Jak się wsłucha w ten utwór, to klimaty są zbliżone np. do "Białych łabędzi", "Żono moja" i innych podobnych hitów. Swoją drogą, takie utwory brzmią, jakby wręcz były komponowane na akordeonie.

Mam inne zdanie na ten temat ale nie wygłoszę go tu bo źle zrozumiany mógłbym kogoś urazić natomiast ciągle prześladowała mnie myśl że ja już te początkowe nuty gdzieś słyszałem i przypomniałem sobie.

https://youtu.be/9jK-NcRmVcw?t=196

ale oni nie byli pierwsi trzeba sięgnąć dalej w przeszłość do pierwowzoru który jest uznawany za twórcę tego rifu

https://youtu.be/G3LvhdFEOqs?t=259

czyż nie uderzające podobieństwo  :)

7
Off-topic / Odp: Pozdrowienia z ...
« dnia: 07 Marzec 2018, 09:15 »
Przyjacielu bierz tego w drewnianej okleinie  ;)  [brawo] [brawo] i miech wiesz jaki ma mieć  ;D

8
Powitania / Odp: Krystyna
« dnia: 07 Marzec 2018, 09:09 »
Sztycu, a nie spotkałeś nikogo, co tak po łebkach wszystkiego po troszeczku?

Spotkałem  :) jak bym siebie w lustrze oglądał i coraz bardziej jestem z tego zadowolony z politowaniem patrzę na tych co całe życie chcą osiągnąć perfekcję i umyka im przez to wiele ciekawych rzeczy.
Jest tylko Jeden Alfa i Omega ale do niego nie ma co się równać a cała reszta to po łebkach.


9
Edukacja muzyczna / Odp: Ujazzowienie i reharmonizacja
« dnia: 06 Marzec 2018, 23:58 »
Ja też się cieszę że chłopakom się chce i  tak sobie myślę jako ten potencjalny amator forumowicz dla którego to przybliżany jest ten idący na skróty  :o materiał  żeby to pojąć musiałbym wrócić mimo wszystko do nauki  podstaw muzyki żeby płynnie łapać  terminy używane w tekście i rozumieć co z czym się je. Być może moje amatorstwo jest najniższe z najniższych na forum bo na razie nikt nie zabiera w tej sprawie głosu co można odebrać iż wszyscy rozumieją o czym się tu pisze.  Przeglądając powitania forumowiczów to 95 % amatorzy lub samouki jak o sobie piszą i tylko ja taki nie kumaty. Nie jestem zadowolony z tego że sobie to uświadomiłem
Gdyby ktoś jeszcze z forumowiczów był tak dobry i wypowiedział się na ile skorzystał z przytaczanych materiałów byłbym wdzięczny. Myślę że nie będzie to zakwalifikowane jako offtop w rozprawie trzech forumowiczów tylko głos w temacie.

Ps. w zasadzie treść tego wpisu powinna się znaleźć w temacie " harmonizacja/recharmonizacja".... tam są ciekawsze rzeczy dla amatorów.10
Powitania / Odp: Krystyna
« dnia: 06 Marzec 2018, 21:53 »
I konkluzja taka...i co z tego, jak w niczym nie jestem dobra  ???

Trudno mi w to uwierzyć  ;D

11
Edukacja muzyczna / Odp: Ujazzowienie i reharmonizacja
« dnia: 06 Marzec 2018, 21:05 »
a cha...... bo myślałem że są polskie podręczniki które już dawno zostały przetłumaczone z których mogą korzystać i uczniowie AM i amatorzy i nic nie trzeba przepisywać na polski język.

12
Edukacja muzyczna / Odp: Ujazzowienie i reharmonizacja
« dnia: 06 Marzec 2018, 17:44 »
Wybaczcie moją ciekawość ale tak obserwuję te dyskusje w tym i drugim pokrewnym temacie harmonizacji jak walczycie z tłumaczeniami z angielskiego na polski i zastanawiam się czy nie ma podręczników w j. polskim czy studenci instytutu jazzu AM bez znajomości j. angielskiego nie mają skąd czerpać wiedzy ?


13
Lajkonix  [brawo] [brawo] za nieustające propagowanie polskich piosenek  ;)
Ja pokuszę się nagrać ale .....jako trzeci na daremnie nie będę  klawiszy zużywał  ;)
w trzechdecymach i nomach  postaram się zharoinijkować jak dokończycie nauczanie w innym wątku bo na razie jestem dopiero w połowie drogi edukacyjnej. ;D i nie chciałbym coś niezgodnie z nauką zrobić.  ;)

14
Ogłoszenia / Odp: Sprzedam "nowy" Weltmeister 80 Cordal
« dnia: 06 Marzec 2018, 08:40 »
Niesamowite taki fajny instrument za psie pieniądze i nikt go nie chce, czego ci ludzie oczekują że sprzedaż nowy akordeon za sto złotych. Nie opuszczaj ceny.

15
na razie ta 120-tka go trochę przerasta. I stąd te kłopoty.
Pierwszy garnitur forum i nie rozróżnia akordeonów  ;D ;D ;D a wy się ogłoszeń laików czepiacie. ;)

Acco Czest brawo  [brawo]  a przy okazji pytanie, czym nagrywasz ?
pytaniem retorycznym niech pozostanie co takiego magicznego ma w sobie ta piosenka że jest tak często nagrywana  :)


Strony: [1] 2 3 ... 146