Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dzidek1965

Strony: [1] 2 3 ... 35
1
Wielkie dzięki!!! Już będę mógł spać spokojnie.

2
Panie i  Panowie. Co to za marka akordeonu? Od 3 dni zachodzę w głowę. Na basach pisze ,,specjal,,. Na skrzynce cyba 2 litery Z i F. Może to nazwisko własciciela?

3
Off-topic / Odp: 7-latka gra na gitarze
« dnia: 07 Lipiec 2018, 09:40 »
Pięknie gra,jak Segovia albo Yepes.

4
Dużo zalezy od głosów i ich twardości. Niektóre wytrzymaja -35 i plus 35 centów i graja super,,po francusku,,. Inne nawet 20 centów w dół i górę nie utrzymają,to znaczy ,że graja brzydko w tremolo. Same wykresy,tunery ,wyliczenia ułamków są tylko pomocą . Kazdy akordeon inaczej ,,przyjmie,, odstrojenie i inaczej zagra. Ja też zaczynam strojenie od a1  i jadę w dół i w górę.  A na górze skali też trzeba sprawdzać współgranie na 3 chórach 8stopowych.Nieraz trzeba odpuścić.  Ps. Spotkałem się z takim akordeonem,który był nastrojony w taki sposób,że odchyłka na górze klawiatury z minusa zrobiła się zerem,a następnie przeszła na plus. Albo w innym dobrej marki,ktoś włożył głosy na głośnice basowe takie,jak z fabryki,nic nie dostrajając. basy grały brzydko!  Do strojenia tremolo potrzebna jest strojnica, która ma 4 otwory pod dwie głośnice i kazdy otwór zamykany osobno.

5
Identyfikacja i wycena / Timiș (Timis) Superb
« dnia: 13 Czerwiec 2018, 15:03 »
Znalazłem takie fotki akordeonu. Co to za akordeon i gdzie produkowany? Czyżby CCCP?

6
Naprawa akordeonów / Odp: Stroiki wykonane w całości z plastiku
« dnia: 10 Kwiecień 2018, 17:27 »
Stroiki nie rdzewiały!

7
Gryf B i C

8
Rozpiskę wyśle wieczorem,muszę tylko zmniejszyć pliki.

9
Widziałem na yt na filmiku,ale nazwy nie pamiętam,zresztą trudno ją wymówić.

10
Pozostałe / Akordeony budowane w innych krajach
« dnia: 03 Kwiecień 2018, 12:45 »
Ciekawi mnie to już od dłuższego czasu. Wiemy, że akordeony produkują: Włochy, Niemcy, Francja, Rosja, kiedyś Czechosłowacja, Chiny, USA, Finlandia, Szwecja. A co z innymi krajami? Nigdy nie słyszałem o akordeonach belgijskich, holenderskich, węgierskich, tureckich, hiszpańskich itp. Znacie jakieś fabryki, modele akordeonów?

11
Są też takie registry.

12
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Tico tico
« dnia: 25 Luty 2018, 18:10 »
Najlepsze  ,,Tico tico,, słyszałem w wykonaniu Ari Hatainen,a . Nie wiem ,czy jest jeszcze ten filmik na YT. Gdzieś go mam zgranego.
Jest https://www.youtube.com/watch?v=WEh7wjwxpjY

13
Hohner / Odp: Księżycówka Hohner Organola
« dnia: 25 Luty 2018, 18:06 »
Napisałem,co słyszałem od kuzyna.On też dowiedział się za pół roku po sprzedaniu. Akordeon stał u mnie,grałem na nim,zaglądałem do srodka. Miał najlepsze głosy Hohner Germany,ale te najdłuższe i najszersze( są ich 3 rodzaje). Jak dowiem się więcej,to napiszę.

14
Hohner / Odp: Księżycówka Hohner Organola
« dnia: 25 Luty 2018, 17:19 »
Po latach. Ten Hohner ktoś kupił od mojego znajomego. Z tego,co słyszałem,odkupił go inny kolekcjoner za 35 tys.złotych. Sam zaproponował tyle. Podobno to był Hohner robiony na zamówienie dla jakiegoś wirtuoza,chyba ze Szwajcarii.

15
Ciekawe,ta Polonia z wysoką oktawą,czy z trzema ósemkami?

Strony: [1] 2 3 ... 35