Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - cinszcz

Strony: [1] 2 3 ... 22
1
Witam. szukam zdjęć, rysunku ew. sugestii w odtworzeniu mechanizmu regestrowego acc bertini 32basy.
Dobrze byłoby skorzystać z wiedzy i doswiadczenia forumowiczów abym zbytnio nie skomplikował sprawy ;)
wrzucam fotki tego co zostało i należałoby wykorzystać.

2
Na harmonii sekundowej mam jedno nagranie  https://youtu.be/_N2SIJdJfdA

3
Trochę mało informacji o Delici jesli to "melodia VII lub X to od seperato na pewno nie pasują, z resztą seperato tez miały dwa rodzaje klawiszy. :)

4
Powitania / Odp: mariola44
« dnia: 02 Maj 2018, 18:06 »
Cześć :)

5
Broszura Bydgoskiej Fabryki Akordeonów

https://i.imgur.com/yacz8oZ.jpg


Czy ktoś kojarzy ten akordeon z broszury? Przyznam że nie widziałem akordeonu BFA z 3-ma rejestrami basowymi. A ten z fotografii bardziej przypomina mi weltmeistra "Werk" niz nasz krajowy produkt.

6
Racja, ale akordeon przedwojenny i stuka w nim wszystko :) Nie tylko dekawki, czy filc pod klawiatura, ale te kanciaste klawisze, o które uderza się palcami :)

7
Propozycje nowych utworów / Odp: Looking For The Summer
« dnia: 27 Marzec 2018, 17:19 »
Chyba złego użyłem słowa, ale tak się zdarza, gdy człowiek próbuje wyrazić mysl jednym zdaniem :D
Chciałem napisać ze akordeon brzmi miernie na tle podkladu, ale to chyba przywilej XXI wieku; podklad do wszystkiego i gotowa muza. Chętnie wysłucham koncertu akordeonu solo, z orkiestrą czy w kapeli, ale z podkladem... koncert....? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić. Owszem podkład jest przydatny, do treningu zamiast metronomu,  żeby umilić sobie ćwiczenie, jedną czy drugą ręką, lub nawet jednym palcem, ale mnie taka muza nie porywa....;) Bardzo lubię słuchać jak grasz , ale wolę kiedy uzywasz do tego obu rąk [brawo] [akordeon]

8
Zauważyłem, ze kiedy narożniki się wycierają, lub próbuje się je wypolerować zmieniają barwę na zlotą. Wnioskuję więc ,że są wykonane z miedzi a następnie niklowane. dlatego w oryginalnych (starych) narożnikach nie widać pofałdowań na bokach przy zgięciu. W samoróbkach te pofałdowania podczas ściskania mają tendencje do prostowania się narożnika. Odpuściłbym sobie ręczne dorabianie a zainwestował w kupno nowych, wykonanych w/g sprawdzonej technologii.

9
Propozycje nowych utworów / Odp: Looking For The Summer
« dnia: 26 Marzec 2018, 09:02 »
Brawo Marcin (Kumar)! Chociaż wolę kiedy akordeon  wiedzie prym niz miałby być dodatkiem do podkładu. ;)

10
Weltmeister / Odp: Serinetta
« dnia: 20 Marzec 2018, 20:52 »
Wygląda jak Caprice, z nazwy przypomina Serino  ;)

11
Mam takiego weltmeistra, teraz wiem jak podwoić jego wartość ;)

12
Dzięki za relacje, bo ja w tym roku zawiodłem  :'(

13
Off-topic / Odp: Posiadacze auta Wartburg lub Trabant
« dnia: 12 Marzec 2018, 12:44 »
Zgadza się. Pierwsze Syreny miały silnik od motopompy 2garowy, ale nie dawał rady. Przekroczenie 70km/h było ryzykowne, dlatego montowano silniki od Wartburga, po czym zastąpiono je produkcją rodzimą 3garową.

14
Off-topic / Odp: Posiadacze auta Wartburg lub Trabant
« dnia: 11 Marzec 2018, 12:25 »
W Trabancie robiłem chyba wszystko, natomiast o Wartburgu wiem tylko że mial silnik 3cylindrowy tak jak Syrena  :P

15
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 11 Marzec 2018, 09:36 »
Dobrze że forum już działa. Lubię czasem tu zajrzeć by być zorientowany co słychać w akordeonowym świecie, dlatego brakuje mi listy najnowszych postów. Rozumiem że taka opcja jest czytelniejsza dla kogoś szukającego konkretnej informacji, ale np. gdyby ktoś chciał sprzedac akordeon będzie miał mniejszy odzew, ponieważ zajrzy tam tylko szukający akordeonu. Podobnie rzecz się ma w innych tematach. często z najnowszych postów dowiadujemy się o imprezach akordeonowych, a teraz będzie trzeba ich szukać. Dużo informacji wpadało mimo woli, ot tak z ostatnich postów.

Strony: [1] 2 3 ... 22