Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - elmaz

Strony: [1] 2 3 ... 16
1
Witam
Przedstawiam kolejne nagranie musette - bardzo podoba mi się ten rodzaj muzyki i moim zdaniem pasuje do akordeonu

https://www.youtube.com/watch?v=KoTvJ_eGGy8
jest to walczyk Otto Eckelmanna, prosty, przejrzysty :)


Utwór i wykonanie bardzo spoko   :)
Masz może nuty w tej aranżacji, w której grasz?

Pzdr  [akordeon] [akordeon] [akordeon]

2
Dostałem dzisiaj takie info z gminy Lesznowola (powiat Piaseczno) - może kogoś zainteresuje :-)

http://gok-lesznowola.pl/wydarzenie/muzyka-aczy-100-lat-niepodlegosci-polsko-niemiecki-koncert-akordeonowy,483

3
Ogłoszenia / Odp: Poszukuję akordeonu do nauki dla początkującego
« dnia: 09 Kwiecień 2018, 11:15 »
Ile córka ma lat?
Jeśli to nie jest absolutnie konieczne, to ja bym nie szedł w tak mały sprzęt, bo bardzo szybko pojawią się ograniczenia. Chyba że z góry zakładasz, że to sprzęt tylko na tymczasem.

4
Powitania / Odp: M4recki
« dnia: 19 Marzec 2018, 01:14 »
 Cześć.

5
Utwór wyzwanie / Odp: Zabrałaś serce moje - utwór wyzwanie
« dnia: 18 Marzec 2018, 16:49 »
To mi się podoba  [brawo]  [piwo]

6
Utwór wyzwanie / Odp: Jak długo na Wawelu - utwór wyzwanie
« dnia: 18 Marzec 2018, 16:47 »
Zagrane swobodnie i na luzie - fanie się słucha.

7
Ja wcześniej używałem aparatu fotograficznego Sony - obraz przy dobrym świetle nagrywał bardzo dobrze, ale dźwięk mocno tak sobie.

Ostatnie filmy to już Zoom Q2n - obraz jak obraz, ale znacznie lepszy dźwięk.

8
Szacun!!! [brawo] [brawo] [brawo]

Jedyne czego mi zabrakło, to trochę szerszej perspektywy z kamery. Za to słucha się znakomicie!!!

Dobrze, że tego nie dałeś jako utworu-wyzwania, bo połowa z nas by się pochlastała  ;D [piwo]

9
Powitania / Odp: Andrzej M.
« dnia: 15 Marzec 2018, 14:11 »
Witaj - już się nie mogę doczekać Twoich wrzutek.  [piwo] [akordeon] [akordeon]

10
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 14 Marzec 2018, 15:57 »
Do  elmaz  nie bardzo rozumiem w którym miejscu miałbym  "wyluzować  " albo inaczej w którym miejscu przekraczałem jakieś bariery. Ty jako jeden z tych częściej  odwiedzających/ czytających  forum pewnie jesteś w stanie wskazać takie miejsca.
Źle mnie chyba zrozumiałeś - wyluzowanie a przekraczanie barier to dwie różne sprawy.  :)
O tych drugich w Twoim przypadku akurat nie pisałem  :)
Jak pewnie zauważyłeś - moje zdanie co do wpisów na forum raczej jest podobne do Twojego (z zastrzeżeniem uszanowania stanowiska Marcela i zachowania pewnego umiaru co do luźnych wpisów - przy czym nie chce mi się zastanawiać, czy akurat Ty lub ktokolwiek inny ten umiar (cokolwiek by to nie znaczyło) - zachowywał).
Nie miałem też na myśli całej Twojej aktywności na forum - bo tutaj akurat wyluzowany jesteś  :D i bardzo to zresztą lubię.
Chodziło wyłącznie o to - że (przynajmniej odniosłem takie wrażenie) - w ostatnim czasie doszło do pewnego konfliktu pomiędzy Adminem a grupą osób, do której (być może mylnie to zdiagnozowałem) się zaliczasz. Recz dotyczy kształtu forum i zakresu wpisów na jakie można sobie pozwalać w wątkach merytorycznych.
Był już jeden wątek w tej sprawie, nie chce mi się teraz tego szukać. Tak czy inaczej odnosiłem się wyłącznie do tej kwestii. Nie traktuj tego jako jakiś atak lub zastrzeżenia względem Twojej osoby, czy Twoich wpisów - ale wyłącznie jako apel, żebyście się po prostu i zwyczajnie wszyscy na luzie dogadali. O nic więcej.

Ponieważ więcej w tym wątku pisał nie będę, co by się nie zadziało, więc tytułem wyjaśnienia potencjalnych nieporozumień - jedyne "ale" mam do pojedynczych konkretnych wpisóww których zarzuca się Marcelowi zapędy skrajnie dyktatorskie i co gorsza - próby zakulisowych działań. Na podstawie tego co czytam, w moim prywatnym odczuciu jest to zarzut niesprawiedliwy i dałem temu wyraz. To wszystko.

Reszta to tylko apel, aby zainteresowani po prostu się dogadali (najlepiej na privie), a potem postawili krechę i przeszli nad tym do porządku dziennego. Za bardzo złą alternatywę uważam pozbywanie się z forum tak wartościowych i zasłużonych użytkowników jak wspomniana przez Marcela trójka Kolegów.

Dajcie spokój Panowie - na bok swary, skupmy się na  [akordeon] [akordeon] [akordeon]

I to by było na tyle - więcej nie zabieram głosu, zwłaszcza że - chcąc w dobrej wierze ostudzić trochę emocje, chyba tylko niepotrzebnie je podgrzałem - za co niniejszym wszystkich przepraszam. [toast]

11
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 14 Marzec 2018, 12:48 »
Buuuu - tak było fajnie, a atmosfera nagle skisła  :'(

Chyba wszyscy powinni nabrać trochę większego dystansu do tego wszystkiego. [toast]

Zacznę od Admina - jako że z urzędu mu się ten zaszczyt należy  :)

Marcel - ja bardzo sobie cenię zarówno Twoją olbrzymią wiedzę, jak i olbrzymie zaangażowanie w porządkowanie forum i mam świadomość, że z tego punktu widzenia niektóre wpisy mogą być irytujące (bo głupio je usunąć, a nie wiadomo gdzie przypisać), ale zwróć jednak uwagę na to co piszą użytkownicy forum. Użytkownicy wyraźnie by chcieli (może jawnie piszą o tym 2-3 osoby, ale jestem głęboko przekonany, że wielu innych podziela ich pogląd), aby forum nie  było li wyłącznie miejscem wymiany danych merytorycznych, ale także różnych - czasem nawet luźnych - dyskusji. Niekoniecznie w wątku off-topic, bo czasem chce się na gorąco coś skomentować, choćby luźnym dowcipem - i zakładanie na to nowego wątku w hydeparku nie ma żadnego sensu.

Może jednak warto poświęcić trochę porządku i czytelności w zamian za klimat i atmosferę?
Po to, aby forum żyło, a nie było tylko miejscem przechowywania suchej wiedzy encyklopedycznej.
Pogaduszki o "d....pie Maryni" w gronie ludzi zaprzyjaźnionych też czasem są potrzebne - a często łatwiej jest na gorąco skomentować, choćby jakimś luźnym dowcipem, wpis w danym wątku, niż otwierać nowy w off-topic.
Przy tej mnogości wątków i materiału i tak - jeśli przychodzi do wyszukania czegoś merytorycznego, to bez wyszukiwarki ani rusz. Więc luźne wpisy robione z umiarem aż tak bardzo nie zepsują czytelności forum.
Odsyłanie innych na facebooka też przesadnie sensowne nie jest - jesteś pewien, że chciałbyś aby na forum były wyłącznie wpisy merytoryczne (zapewne 2-3 tygodniowo przy dobrych wiatrach, bo tylu jest ludzi czujących się na siłach aby wiedzę wyłącznie merytoryczną przekazywać)? Wtedy inni też będą się logować wyłącznie wtedy, gdy będą mieli konkretne zapytanie merytoryczne, czyli średnio raz w miesiącu (bo i po co częściej) - i forum zwyczajnie zdechnie.
Znam parę forów w innych branżach, które poszły w tę stronę i albo ich nie ma, albo jedynie wegetują, z wpisami raz w miesiącu i wejściami 2-3 tygodniowo. Chyba nie po to wkładałeś ogrom pracy w jego funkcjonowanie,  żeby tak skończyło? Poza tym - aczkolwiek forum jest formalnie Twoje - to biorąc pod uwagę jak olbrzymia wiedza jest tam zgromadzona i ilu ludzi w jej tworzeniu brało udział - jest to już swego rodzaju dobro "publiczne" - więc poza Twoimi prawami właściciela i admina ciąży też na Tobie pewna odpowiedzialność "moralna" za to co się z tym stanie....

A teraz co do reszty osób - Sztyca, Lajkonixa czy Janucika. Też trochę wyluzujcie.  Myślę, że zarzucanie Marcelowi złej woli, chęci jakiegoś brutalnego wykorzystywania swojej roli administratora, czy wycinania cichaczem wątków pod pretekstem modernizacji forum jest niesprawiedliwe. Nie piszę może za wiele (jako kompletny laik rzadko mogę podzielić się czymś odkrywczym z innymi), ale od wielu miesięcy systematycznie bywam na forum - i uważam, że naprawdę nie zasłużył sobie na takie potraktowanie. Może jak ochłoniecie, to przemyślcie to sobie....

Janucik - podejście typu "a co nas to obchodzi..." nie jest przesadnie eleganckie - mnie np. obchodzi, bo czuję się członkiem tego forum i jakoś-tam współodpowiedzialnym za jego losy. Podejście typu "my użytkownicy" i "wy admini" chyba nie jest najwłaściwsze (dotyczy oczywiście obu stron).

Lajkonix - nie uważasz, że zasada "wejdę tylko jak będę miał potrzebę" jest jednak skrajnie egoistyczna? A nie pomyślałeś, że inni też mogą mieć potrzebę Twojej obecności na forum, Twoich cennych uwag i komentarzy? W końcu nawet w wątkach merytorycznych Marcel nie wszystkie Twoje wpisy zamierza wywalać do kosza  ;)

==================
Spotkajcie się chłopaki w realu przy wódeczce - dajcie sobie po razowi, przepijcie potem na zgodę i zawrzyjcie jakiś kompromis? Marcel ciut mniej kategorycznie podejdzie do luźnych wtrętów, reszta postara się je poza off-topic wtrącać z umiarem - i będzie OK.  [piwo] [piwo] [piwo]
Bo za chwilę wszyscy się na wszystkich poobrażają jak 5-latki, zupełnie bez sensu...
================

A propos (dla tych, którzy dotarli do końca tej moje długaśnej epistoły) - mam prośbę, aby każdy, kto ma taką wolę, podesłał mi na mejla Leszek_m@o2.pl swój adres mejlowy. Bo poznałem tutaj wielu fajnych ludzi - i jakby (tfu tfu odpukać) forum zdechło albo wybuchło - to nie chciałbym stracić z nimi kontaktu. Głupio się czułem, jak forum przez parę dni nie działało i dotarło do mnie, że poza 2-3 osobami właściwie na nikogo poza forum nie mam namiarów. Więc teraz chciałbym dmuchnąć na zimne - piszę o tym tutaj, bo mam nadzieję, że wtedy choć parę osób mnie nie oleje, jak to im się zdarzyło, gdy pisałem do nich na priv  (spoko - zakładam wariant optymistyczny że nie dotarło lub nie przeczytali - i się nie obrażam) ;)

12
Off-topic / Odp: Posiadacze auta Wartburg lub Trabant
« dnia: 12 Marzec 2018, 20:08 »
A jak podłoga zgnije, to nie zostaniesz z fotelem na asfalcie  ;D

Znajomy miał taką "skarpetę" że na tylnym siedzeniu jechać się nie dało - bo były takie dziury w podłodze, że błotem by po oczach dawało  ;D

13
Utwór wyzwanie / Odp: Kasztany - utwór wyzwanie
« dnia: 12 Marzec 2018, 20:04 »
nie denerwujesz się podczas nagrania?
No właśnie denerwuję się i to bardzo - dlatego wychodzi zazwyczaj bardziej sztywno niż jak gram bez kamery :-(
Teraz mam nową kamerkę, więc pewnie będę po prostu włączał ot tak, przy różnych okazjach - może się przyzwyczaję...

Też mi się podoba. Walnięć mało słychać, tylko przypilnuj jeszcze żeby wszystkie dźwięki były słyszalne. Jest kilka momentów, gdzie "brakuje tchu w miechu"

Słuszna uwaga - słyszę to na nagraniach i pracuję nad tym - niestety złe nawyki z mieszkania w bloku, gdzie jak człowiek ćwiczy to stara się grać jak najciszej, żeby sąsiedzi nie przyleźli

14
Off-topic / Odp: Posiadacze auta Wartburg lub Trabant
« dnia: 12 Marzec 2018, 16:32 »
Chcesz wyględny, to popatrz na Zaporożce  ;)

Chyba że Wartburg 313 Sport  :)

15
Kto tam zwraca uwagę na światło, jak jest takie brzmienie !!!  [brawo] [brawo] [brawo] [brawo] [brawo]

Strony: [1] 2 3 ... 16