Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - przedwieczny

Strony: [1]
1
dziękuję za odpowiedź:)
nie dla każdego określenie "nic trudnego" znaczy to samo:)
nuta całotaktowa brzmi w moim wykonaniu jak jedno wielkie buczenie zagłuszające prawą rękę, stąd nasunęły mi się wątpliwości, czy aby na pewno tak to powinno brzmieć
(oczywiście osobną kwestią jest umiejętność wykonania, ale przynajmniej wiem, jak ćwiczyć)

@Marcel: obawiam się, że w nierównym boju z "utworem wyzwanie" poległbym sromotnie ;)

2
Kłaniam się :)

... i od razu przychodzę po prośbie

Najpierw tytułem wstępu: na akordeonie uczyłem się trochę grać, ale było to blisko 20 lat temu, a do nauki się nieszczególnie przykładałem (człowiek był młody i głupi). Jakieś pół roku temu doszedłem do wniosku, żeby się jednak muzycznie nieco podciągnąć, więc przerabiam sobie pomalutku Kulpowicza "Szkołę na akordeon" i tu niestety trafiłem na kłodę, tzn. utwór, który niespecjalnie wiem jak zagrać :(.

I tu właśnie pojawia się prośba: czy mógłby ktoś nagrać jak to powinno brzmieć lub chociaż udzielić pisemnej odpowiedzi?

Chodzi mi o utwór nr 57; str. 66; pierwszy w podrozdziale "Triole" (nie wiem ile było wydań Kulpowicza i czy układ stron bardzo się różnił, ewentualnie mogę podesłać skan utworu)

A precyzując kłopot mam i z triolami, jako takimi, i z basami (basy wydaje mi się, że gra się krótko, ale co zrobić jeśli jest to półnuta z kropką? zagrać krótko, czy ciągnąć przez cały takt?)

Przepraszam, że tak od pierwszych linijek głowę zawracam.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
Szymon Bartosiewicz

Strony: [1]