Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TomaszT

Strony: [1] 2 3 ... 28
1
Sprawa obróciła się o 180 stopni. Można by powiedzieć że wszystko co było tu napisane jest już nie aktualne. Prawy korpus miał bardzo wiele wad, mechanizm basowy był słaby, klawiatura po mimo wielu wysiłków nie działała poprawnie a miech który wykonałem może i był ładny ale przepuszczał powietrze. Ale... Nie poddałem się zrobiłem nowy prawy korpus tym razem z odczepianą klawiaturą, płyta rezonansowa nie jest na sklejce ale na drewnie akacjowym. Klawisze również są zrobione z akacji. Teraz wiem że ta konstrukcja jest bardzo dobra. Nie zmieniło się jedno wciąż mam problem z grzebieniem pod klawisze. Spróbuje go wyciąć z drewna jesionowego. Głośnice będą wykonane z drewna jaworowego. Dekawki melodyczne jak i basowe, ramki miecha będą wykonane z akacji.  Docelowo chciałem aby byłw nim układ głosów 8+8+8. Mechanizm basowy będzie przełożony z atlantica . Miechu nie będę sam wykonywał Co do głosów to mam pewien pomysł. O wszystkim będę informował w miarę postępów. Do końca tygodnia postaram się wrzucić trochę zdjęć.

2
2018-06-21 / 24 - Kazimierz Dolny - Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

https://www.mik.waw.pl/zapowiedzi/item/2618-52-ogolnopolski-festiwal-kapel-i-spiewakow-ludowych-w-kazimierzu-dolnym.html

Czy ktoś z forumowiczów się wybiera?

3
Grałem nie dawno na takim soprani w moim egzemplarzu głośnice były ułożone w poprzek korpusu. Ja osobiście poleciłbym ci ten soprani.

4
Podszewkę i ja testowałem ( kolor Jasno żółty, czarny i czerwony) niestety z podobnym rezultatem. :-[

5
Pozostałe / Akordeon Mieczysław Jędrych Dęblin 120b
« dnia: 29 Maj 2018, 16:21 »
Witam, nabyłem w ostatnich dniach unikatowy akordeon polskiej produkcji Marki M. Jędrych z Dęblina. Jest to Akordeon cztero chórowy (16,8,8,8) po prawej i pięcio chórowy po lewej na głosach dixa (Znaczone kółkiem oraz dwoma ukośnymi kreskami). Jeśli byłby ktoś zainteresowany kupnem to mogę go odsprzedać w takim stanie jaki jest. Miech szczelny. Mechanika i klawiatura bez zarzutów.  Proszę pisać na priv.   

https://i.imgur.com/sgWACPT.jpg

https://i.imgur.com/PhQGXIz.jpg


https://i.imgur.com/IkKLclP.jpg

6
Czy jest coś na wzór przełącznika dur na moll jak polski harmoniach trzyrzędowych 24 basowych?

7
Czy chodzi o specjalny pasek z tyłu klawiatury na kciuka aby instrument sztywno leżał na grającym?

8
Ogłoszenia / Odp: Sprzedam Akordeon Sabatini Italia 120b
« dnia: 06 Maj 2018, 11:25 »
Przesyłam nagrania prezentujące brzmienie akordeonu:
https://www.youtube.com/watch?v=FfJVaQQd5kg
https://www.youtube.com/watch?v=vwXFG5e_1-A&t=7s
Nowa cena
PS. Zna ktoś tytuł tego walca? Grany ze słuchu  wiem tyle, że jest to walc f-moll ale nie znalazłem o nim żadnych informacji.

9
Jak na nowy akordeon to muszę przyznać że cena ponad 4 tysiące nie jest zbyt duża. Czy za tak niską cenę można liczyć na to że będzie to wartościowy instrument wysokiej klasy? ???

10
Ogłoszenia / Sprzedam Akordeon Sabatini Italia 120b
« dnia: 04 Maj 2018, 19:42 »
Sprzedam włoski akordeon 120 basów Sabatini Italia. Ma cztery chóry po prawej (16, 8, 8, 8 ) i pięć chórów po lewej stronie. Akordeon przeszedł remont kapitalny. Stan idealny. Klawiatura równa, szybka, płytka bardzo dobrze działa. Regestry działają bez zarzutów. Kompresja miecha idealna. Głosy są oryginalne włoskiej produkcji. Są założone nowe zaworki jak i nowy wosk. Ma wystrojony piękny musette. Mechanizm basowy chodzi jak zegarek. Basy potężne pięknie grają. Miech czerwony pięknie wygląda na akordeonie. Możliwa negocjacja. Polecam.

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-sabatini-italia-120b-wloski-nie-hohner-weltmeister-CID751-IDu4Dtx.html

11
Byłem dzisiaj na targowisku jako wystawca niestety miałem tylko jeden akordeon sprawny reszta była w trakcie remontu. Atmosfera i ludzie wspaniali. Niestety nie robiłem zdjęć ale sądzę że za niedługo powinny się pojawić na oficjalnej stronie mazurków.

12
Czy te badania można uznać za wiarygodne?

14
Weltmeister / Odp: Weltmeister Cantus S4 - Czy istnieje odpowiednik?
« dnia: 14 Kwiecień 2018, 21:09 »
Może trochę źle się wyraziłem chodziło mi o to że ja w akordeonie bardzo lubię gdy klawiatura działa bardzo lekko i delikatnie jedyny model Weltmeistera w którym spodobała mi się klawiatura to była właśnie supita. S4, Cantus jak dla mnie mają zbyt twarde klawiatury, ale to jest tylko moja subiektywna opinia.

15
Weltmeister / Odp: Weltmeister Cantus S4 - Czy istnieje odpowiednik?
« dnia: 13 Kwiecień 2018, 23:11 »
Mi się bardzo ale to bardzo nie podobają Weltmeistry i to nie ważne czy jest to gigantili czy S4. Ja w akordeonach najbardziej cenie dobrze działającą klawiaturę którą niestety żaden Weltmeister nie miał dobrej (chociaż dźwięki S4 czy Cantusa piękne). Poszukaj coś włoskiego w podobnej cenie albo hohnera.

Strony: [1] 2 3 ... 28