Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TomaszT

Strony: [1] 2 3 ... 26
1
Przejrzałem te filmy i ten,,wynalazek". Na filmach i zdjęciach mnie pozytywnie zaskoczył choć byłem sceptyczny do tego pomysłu. Ciekawe jak to działa w rzeczywistości, i jest jedna ogromna wada-cena. Wydaje mi się że pomimo że jest to ciekawy sprzęt i prawdopodobnie bardzo dobry to jednak taka cena za trochę elektroniki i drewna to zdecydowanie za dużo. Okazało się że Szkodnikus był też wizjonerem.
 [akordeon]

2
Ja wychodzę z założenia że prywatnie powinno się mieć minimum trzy akordeony. Pierwszy-wysokiej klasy, piękny, pokazowy na ważne uroczystości. Drugi-średniej klasy najlepiej przedwojenny, lekki, na wesele, imprezy okolicznościowe. Trzeci- tani, lekki akordeon, na chałtury i do ogniska. [akordeon]

3
Ja myślałem zrobić z cienkiej podszewki. Chodzi mi o to żeby fałdy miecha były możliwie jak najcieńsze. Dzięki za podpowiedź. Życzę ci powodzenia w budowie swojego miecha. Ja próbowałem zrobić i dwa już spaliłem. Ten trzeci może mi wyjdzie.

4
W środku czarny i białe kaliko bez żadnych wzorków. Chcę aby mój akordeon był mocno kontrastowy tylko biel i czerń. :)

5
Off-topic / Odp: Pszczelarstwo
« dnia: 02 Marzec 2018, 13:38 »
Wszystko zależy od rasy pszczół. Mój znajomy ma pszczoły krainki i jest tak jak wspomniał Kris można je głaskać. Moje są środkowoeuropejskie. Bardzo silne, zdrowe i odporne, ale okropnie żądlą. Nie ma opcji żeby przejść przez pasiekę i nie zostać ugryzionym. ;)

6
Off-topic / Odp: Pszczelarstwo
« dnia: 02 Marzec 2018, 13:26 »
Jeśli będzie ciepło to w połowie marca będę chciał sprzedać trochę rodzin jeśli byłby ktoś zainteresowany to z chęcią odsprzedam. :)

7
Powoli zaczyna nabierać kształtów. Niestety nie udała mi się galeryjka całkowicie ją pokręciło więc zdjąłem ją z blachy a na zdjęciu jest ukazany sam celuloid ( przyda się może do czego innego). Miech założyłem z innego tylko po to aby zobaczyć jak mniej więcej to będzie wyglądać. Zacząłem już montować mechanizm basowy. Usunąłem stare guziki basowe, założę nowe biała perła. Zdjęcie robione tydzień temu. Wkrótce dodam więcej zdjęć. Znalazłem na grzebień klawiatury drewno grabowe sezonowane. Będę chciał powoli składać klawiaturę. 

https://i.imgur.com/Q99KyxH.jpg

https://i.imgur.com/mmHrcKo.jpg

8
Ciekawy kształt mocowania stroika. Akordeon Italo American przedwojenny.
https://i.imgur.com/8SDvBF8.jpg

9
Jeśli chcesz uczyć gry na akordeonie to polecam ci na pierwszy akordeon Weltmeister Stella 48 lub 60b. Nie są to dobre akordeony ale z uwagi na to że mają twardą klawiaturę można dobrze wyrobić sobie mięśnie palców. Z drugiej strony jeśli później zrezygnujesz z gry nie będzie to duża strata finansów jak w przypadku akordeonu włoskiego.

10
Akordeony / Odp: Budowa akordeonów w Polsce
« dnia: 24 Luty 2018, 22:35 »
Ok. Dzięki za informacje  [akordeon]

11
Akordeony / Odp: Budowa akordeonów w Polsce
« dnia: 24 Luty 2018, 20:48 »
Mógłbyś powiedzieć coś więcej. Jak się gra? Jak brzmi? Ogólnie jak się prezentuję? Mógłbyś porównać go do innego akordeonu?

12
Witam, zacząłem budować miech do mojego akordeonu i zastanawiam się czy warto zastąpić tradycyjną tkaninę na rzecz papieru czy jednak pozostać przy tkaninie? Widziałem takie rozwiązania głównie w akordeonach Hohnera (Modele Bravo, niektóre tango itp.) Czy Papier będzie tak wytrzymały i trwały jak tkanina?

13
Każdego akordeonu który sprzedałem było mi trochę szkoda.  ;) ale niech idzie w świat nowemu nabywcy posłuży jeszcze długo.

14
Już jest mój. Na lewym korpusie pisze bros. Wkrótce nagram próbke brzmienia i będzie na sprzedaż.

15
Być może nie jestem w stanu tego potwierdzić. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to w niedziele będzie mój. [akordeon]

Strony: [1] 2 3 ... 26