Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tysiu1

Strony: [1] 2 3 ... 20
1
Zrobiłeś cały nowy akordeon oprócz klawiszy i obudowy,bo pewnie robiłeś nowe płyty,albo od innego,dekawki,ale nie mogę sobie jakoś wyobrazić mechanizmu basowego jak wygląda ta tercja,albo mnie dopada syndrom SKS  ;) :) ;D
Mam trochę tych części więc podpasowałem  mechanizm z weltka 60 i wykorzystałem własnie tercję , jest tu trochę inny patent niż np w Stellach gdzie popychaczę są aluminiowe , tu wszystkie są stalowe i wymienne jak np w Dianie, wywierciłem 12 otworów wszystko spasowałem ,żeby się nic nie zacinało i po sprawie . A żeby było ciekawiej to zrobiłem je białe  ;)

3
Naprawa akordeonów / Odp: Stella 60 basów, 4 chóry, musette
« dnia: 20 Wrzesień 2018, 19:46 »
Akordeon ukończony

https://i.imgur.com/Hccl4LV.jpg


https://i.imgur.com/ElAFWpO.jpgpróbka jak to gra
https://youtu.be/ddutv0WE2vs

4
Naprawa akordeonów / Odp: Stella 60 basów, 4 chóry, musette
« dnia: 19 Wrzesień 2018, 10:42 »
Akordeon z całym osprżetem, pasami waży 8,2 kg, myśle że to nie zle jak na 4 chórówkę  ;) , z uwagi na to, że miech jest jednak mniejszy grając na wszystkich chórach trzeba więcaj machac, jednak nie jest to problem a waga jest na plus. Zabieram się za wykonczenie, docinka kaliko itp, kilka dodatkowych fotek,

https://i.imgur.com/1v6OCKg.jpg


https://i.imgur.com/imgheVs.jpg


https://i.imgur.com/FL4ea73.jpg


https://i.imgur.com/Ql4Uwip.jpg


https://i.imgur.com/KBw1oto.jpg

5
Naprawa akordeonów / Stella 60 basów, 4 chóry, musette
« dnia: 18 Wrzesień 2018, 20:44 »
Witam po krótkiej przerwie, postanowiłem zrobić jakiś użytek z części, które były już praktycznie bezużyteczne, oraz podzielić się na forum co z tego wyszło. Otóż w miarę ładny korpus z Weltmeistra Stelli 48 basów, do tego jakiś dziurawy miech i trochę klawiszy, podsunęło mi pomysł, aby zrobić jakiś lekki akordeon, który może się przydać na chałturę. Jako, że 48 basów trochę mało, przerobiłem mechanizm dodając 5 rząd i uzyskałem 60 basów. Płyta do 4 chórów została docięta i dopasowana do obecnego korpusu, głośnice, przesuwki, wszystko musiałem dopasować. Najdłużej mi zeszło z przerobieniem i dopasowaniem registrów tak, aby to wszystko ładnie się przełączało i by mieć do wyboru takie kombinacje, na których mi zależy. Miech udało się doprowadzić do szczelności po złożeniu do kupy i pierwszej próbie po strojeniu nic nie haczy, wszystko się wymieściło i nawet nieźle się odzywa. Zostało jeszcze wykończenie miecha kaliko i jakieś poprawki, to tak po krótce.

https://i.imgur.com/ywnTwba.jpg


https://i.imgur.com/O2Lszjf.jpg


https://i.imgur.com/ApU6KU2.jpg


https://i.imgur.com/SGCGmF9.jpg


https://i.imgur.com/botpDBt.jpg


https://i.imgur.com/ZQLuEGg.jpg


https://i.imgur.com/vDmfa8L.jpg

6
Było super jak zwykle  [brawo]

7
Pozostałe / Odp: Roland FR-8x
« dnia: 08 Czerwiec 2018, 11:13 »
Dziękuję bardzo, oto próbka moich ustawien kombinacji róznych barw tak aby był jak najbardziej realne włacznie z basami.
https://youtu.be/UtKqSCF6KoI

8
Pozostałe / Odp: Roland FR-8x
« dnia: 07 Czerwiec 2018, 21:39 »
Po ogarnięciu Rolanda fr3x przekonałem się do tego instrumentu i byłem ciekaw co da sie wykrzesac z fr8x.    Więc stałem się posiadaczem ładnago czarnego Rolanda fr8x, miechowanie to już inna bajka w porównaniu do poprzednika, kombinacja własnych ustawien chórów daje ogromne możliwości, można uzyskać  nawet do 8 chórów i zapamiętać to na dowolnym registrze , a przy odpowiednim dobraniu i ustawieniu pojedynczych barw ,które składają się np w 3 lub 4 chóry jest praktycznie nie do odróznienia od tradycyjnego akoordeonu.  [akordeon]

9
Hm, dziwna sprawa, wystarczy np porównać Stelle 80 na plastikowych głośnicach w drewnianej obudowie i Cordala na takich samych głosnicach i głosach ,gdzie korpus jest cały z tworzywa, nawet choć by być głuchawym to róznica jest wyraznie słyszalna  w brzmieniu . Ale co tu polemizować z faktami ?

10
Pozostałe / Odp: Roland FR-3x
« dnia: 22 Kwiecień 2018, 21:54 »
Dziękuje,
krótka prezentacją kilku barw
https://youtu.be/Ql4n24Bfjno

11
Pozostałe / Odp: Roland FR-3x
« dnia: 21 Kwiecień 2018, 07:52 »
Aby nie powielać tematów podepnę sie tutaj, stałem się posiadaczem Rolanda fr3x i po przestudiowaniu  instrukcji  oraz wskazówkom kolegi Pedros jest maga zabawa. załadowałem barwy Alpine i Dellape jest w czym wybierac  [akordeon]

https://i.imgur.com/atQYP0N.jpg

12
Głosy są oryginalne i tak ma być na 4 chórze ,że są mniejsze, wygląda na to,że wosk też , ten ubytek wosku w rogu nie ma wpływu na brzmienie, co do brzęczenia głosów w niskim chórze najprawdopodobniej winne są zaworki , na pewno są już sparciałe i sztywne .

13
Naprawa akordeonów / Odp: Hohner Tango IIM tuning na alpejsko
« dnia: 09 Styczeń 2018, 09:30 »
Właśnie, przydały by się w środku mocne basy typu helikon i bryka by była  ;)

15
Włoskie / Odp: Silvio Marotta model Castelfidardo
« dnia: 29 Listopad 2017, 20:27 »
Dziekuję bardzo za gratulację, oto mała prezentacja na kilku registrach przy  [piwo]
https://youtu.be/9KSZrJVBCLY

Strony: [1] 2 3 ... 20