Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tysiu1

Strony: [1] 2 3 ... 17
1
Hmm ,no dobre pytanie, szukałem właśnie cienkiego płaskowniczka aluminiowego na przekładki ,ale natrafiłem na plastik taki jak na okna . Potrzebowałem aby te przekładki były jak najcieńsze więc z drewna trudno by mi było wyciąć takie.Ale to ciekawa sugestia i byc może kiedys spróbuje zrobic na blacie ciągłym całą głosnicę, ostatecznie dorobiłem 2 nowe głosy A2 i B2 w miejsce A1 i B1 gdyż lepiej startują i są bardziej słyszalne dobrze się sprawdzają jako basy Helikon.

2
Prace związane z głosami dobiegły końca, 12 głosów, które powstały, zostały zamontowane w nowej, zrobionej od podstaw głośnicy, wszystko zostało tak dopasowane, aby nic nie haczyło, choć jest na styk. Trzeba było usunąć mechanizm spinania miecha, który jest w Atlanticu i by przeszkadzał. Głosnica powstała z drewna Wenge, topoli i przekładek plastikowych rozdzielających wielkie głosy. Po dostrojeniu i złożeniu wszystko do kupy ciekawie się na tym gra, na pewno inaczej. Nie jest to pewnie szczyt technologii, ale wszystko zrobione ręcznie od podstaw daje dużą satysfakcje. Przedstawiam kilka fotek i krótką prezentacje brzmienia.

https://i.imgur.com/W0jDYrX.jpg


https://i.imgur.com/FRfRhTe.jpg


https://i.imgur.com/cxhGZnU.jpg


https://i.imgur.com/8DcZ6wC.jpg


https://i.imgur.com/SzhjXCD.jpg


https://i.imgur.com/wnBdqM7.jpghttps://youtu.be/5A7c0jHtAv4

https://youtu.be/QNWLRYv2Xg4

3
Aby nie dublować tematów napiszę tu. Postanowiłem i ja spróbować zbudować głosy, aby uzyskać ciekawe brzmienie basów. Szukając kogoś, kto by wyciął w płaskowniku aluminiowym okienka, jak dostałem kosztorys ponad 2000 zł za wycięcie 12 korpusów, to mi się odechciało  >:(  Zakupiłem płaskownik 30x8, bo akurat taki był dostępny, oraz taśmę stalową 1.1274 odpowiednik c100s, o wymiarach 0,5x12,7. Co ciekawe dotarła do mnie w kasecie plastikowej. Wiertarka stołowa, frezy, wiertła, pilniki, imadło i do dzieła. Ogromnie pracochłonne zajęcie, ale pierwszy głos powstał. Wymiary języczka to 62x10. Zrobienie 12 sztuk zajmie mi pewnie z pół roku i do tego zbudowanie odpowiedniej głośnicy, ale myślę, że warto. Próba wypadła bardzo dobrze, głos odzywa się szybko przy niewielkiej ilości powietrza. Kilka fotek z etapu prototypowej budowy:

1.
https://i.imgur.com/7OWEfHT.jpg2.
https://i.imgur.com/Qmr3RJp.jpg3.
https://i.imgur.com/pbAP4QN.jpg4.
https://i.imgur.com/2KmhNj9.jpg5.
https://i.imgur.com/bWk0F98.jpg6.
https://i.imgur.com/p6K8GJY.jpg7.
https://i.imgur.com/j2ovtUH.jpg8.
https://i.imgur.com/GIPCj7O.jpg9.
https://i.imgur.com/wQMezEC.jpg10.
https://i.imgur.com/adZOqx3.jpg

4
Mam trochę tych części więc podpasowałem  mechanizm z weltka 60 i wykorzystałem własnie tercję , jest tu trochę inny patent niż np w Stellach gdzie popychaczę są aluminiowe , tu wszystkie są stalowe i wymienne jak np w Dianie, wywierciłem 12 otworów wszystko spasowałem ,żeby się nic nie zacinało i po sprawie . A żeby było ciekawiej to zrobiłem je białe  ;)

5
Akordeon ukończony

https://i.imgur.com/Hccl4LV.jpg


https://i.imgur.com/ElAFWpO.jpgpróbka jak to gra
https://youtu.be/ddutv0WE2vs

6
Akordeon z całym osprżetem, pasami waży 8,2 kg, myśle że to nie zle jak na 4 chórówkę  ;) , z uwagi na to, że miech jest jednak mniejszy grając na wszystkich chórach trzeba więcaj machac, jednak nie jest to problem a waga jest na plus. Zabieram się za wykonczenie, docinka kaliko itp, kilka dodatkowych fotek,

https://i.imgur.com/1v6OCKg.jpg


https://i.imgur.com/imgheVs.jpg


https://i.imgur.com/FL4ea73.jpg


https://i.imgur.com/Ql4Uwip.jpg


https://i.imgur.com/KBw1oto.jpg

7
Naprawa akordeonów / Stella 60 basów, 4 chóry, musette
« dnia: 18 wrz 2018, 20:44 »
Witam po krótkiej przerwie, postanowiłem zrobić jakiś użytek z części, które były już praktycznie bezużyteczne, oraz podzielić się na forum co z tego wyszło. Otóż w miarę ładny korpus z Weltmeistra Stelli 48 basów, do tego jakiś dziurawy miech i trochę klawiszy, podsunęło mi pomysł, aby zrobić jakiś lekki akordeon, który może się przydać na chałturę. Jako, że 48 basów trochę mało, przerobiłem mechanizm dodając 5 rząd i uzyskałem 60 basów. Płyta do 4 chórów została docięta i dopasowana do obecnego korpusu, głośnice, przesuwki, wszystko musiałem dopasować. Najdłużej mi zeszło z przerobieniem i dopasowaniem registrów tak, aby to wszystko ładnie się przełączało i by mieć do wyboru takie kombinacje, na których mi zależy. Miech udało się doprowadzić do szczelności po złożeniu do kupy i pierwszej próbie po strojeniu nic nie haczy, wszystko się wymieściło i nawet nieźle się odzywa. Zostało jeszcze wykończenie miecha kaliko i jakieś poprawki, to tak po krótce.

https://i.imgur.com/ywnTwba.jpg


https://i.imgur.com/O2Lszjf.jpg


https://i.imgur.com/ApU6KU2.jpg


https://i.imgur.com/SGCGmF9.jpg


https://i.imgur.com/botpDBt.jpg


https://i.imgur.com/ZQLuEGg.jpg


https://i.imgur.com/vDmfa8L.jpg

8
Było super jak zwykle  [brawo]

9
Pozostałe / Odp: Roland FR-8x
« dnia: 08 cze 2018, 11:13 »
Dziękuję bardzo, oto próbka moich ustawien kombinacji róznych barw tak aby był jak najbardziej realne włacznie z basami.
https://youtu.be/UtKqSCF6KoI

10
Pozostałe / Odp: Roland FR-8x
« dnia: 07 cze 2018, 21:39 »
Po ogarnięciu Rolanda fr3x przekonałem się do tego instrumentu i byłem ciekaw co da sie wykrzesac z fr8x.    Więc stałem się posiadaczem ładnago czarnego Rolanda fr8x, miechowanie to już inna bajka w porównaniu do poprzednika, kombinacja własnych ustawien chórów daje ogromne możliwości, można uzyskać  nawet do 8 chórów i zapamiętać to na dowolnym registrze , a przy odpowiednim dobraniu i ustawieniu pojedynczych barw ,które składają się np w 3 lub 4 chóry jest praktycznie nie do odróznienia od tradycyjnego akoordeonu.  [akordeon]

11
Hm, dziwna sprawa, wystarczy np porównać Stelle 80 na plastikowych głośnicach w drewnianej obudowie i Cordala na takich samych głosnicach i głosach ,gdzie korpus jest cały z tworzywa, nawet choć by być głuchawym to róznica jest wyraznie słyszalna  w brzmieniu . Ale co tu polemizować z faktami ?

12
Pozostałe / Odp: Roland FR-3x
« dnia: 22 kwi 2018, 21:54 »
Dziękuje,
krótka prezentacją kilku barw
https://youtu.be/Ql4n24Bfjno

13
Pozostałe / Odp: Roland FR-3x
« dnia: 21 kwi 2018, 07:52 »
Aby nie powielać tematów podepnę sie tutaj, stałem się posiadaczem Rolanda fr3x i po przestudiowaniu  instrukcji  oraz wskazówkom kolegi Pedros jest maga zabawa. załadowałem barwy Alpine i Dellape jest w czym wybierac  [akordeon]

https://i.imgur.com/atQYP0N.jpg

14
Głosy są oryginalne i tak ma być na 4 chórze ,że są mniejsze, wygląda na to,że wosk też , ten ubytek wosku w rogu nie ma wpływu na brzmienie, co do brzęczenia głosów w niskim chórze najprawdopodobniej winne są zaworki , na pewno są już sparciałe i sztywne .

15
Właśnie, przydały by się w środku mocne basy typu helikon i bryka by była  ;)

Strony: [1] 2 3 ... 17