Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - emeryt

Strony: [1] 2 3 ... 32
1
Off-topic / Odp: Pozdrowienia z ...
« dnia: Wczoraj o 11:50 »
Pozdrawiam delegatów na zjazd akordeonistów. Bardzo ładne zdjęcie.

2
To jednak jest postęp techniczny i w tej branży a już się martwiłem, że może być tylko zastój. Do tej pory też kompletnego zastoju nie było czego przykładem jest mój własny akordeon, posiadający korpus aluminiowy, produkowany co najmniej przed 40-stu laty. Czy w brzmienie ma gorsze od drewnianego to musi sobie ocenić każdy w własnym zakresie.

3
Kolegom Forumowiczom życzę zdrowych i szczęśliwych świąt i wszystkich dni poświątecznych.

4
Gdyby tak traktować sprawę to nie było by orkiestry Mantovaniego, wspaniałych czarodziejskich akordeonów Adriano i wielu innych. Idąc dalej tą drogą to powinno się słuchać tylko tylko muzyki tylko na żywo, bo odtwarzana to już falsyfikat. To wszystko oczywiście nie dotyczy wybitnych indywidualności chyba, że o takich tu jest mowa. W muzyce, jak we wszystkich dziedzinach idzie postęp i pewno nikt go nie zatrzyma tak jak strojenia akordeonów przy pomocy mierników akustycznych a nie stosowanym od lat niezawodnym słuchem co nie tak dawno było tematem na tym Forum.
Nie chcąc wchodzić w dalszą polemikę kończę udział w tym temacie.

5
Krótko mówiąc – grać z wszystkim: solo, z zespołem kameralnym, bandem, orkiestrą symfoniczną, sekcjami rytmicznymi złożonymi z instrumentów mechanicznych, elektronicznych, mieszanych i wszystkich innych. Nie jest to oczywiście łatwe. Muzyka jest wartością uniwersalną, akordeon też i tak należałoby go wykorzystywać.

6
Okropnie tłuką mu się klawisze.

7
Dziękuję kolegom za komentarze. Panie Piotrze (Pedros) wydaje mi się, że za długo to nie będziemy czekać na Pana nagranie.

8
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 16 Marzec 2018, 08:09 »
Ja nie chciałbym wtrącać się w sprawy organizacyjne ale myślę, że kilka moich spostrzeżeń może się komuś przydać. Byłem uczestnikiem forum (poprzednika tego forum). Kiedy z powodów, o których pisze Kumar zamarło a powstało obecne i też nie wiele lepiej działało zrozumiałem, że brak jest "lokomotywy" napędzającej ten twór. Zwróciłem się mailowo do lajkonixa aby się zarejestrował, bo w oparciu o poprzednie forum w nim właśnie widziałem motor napędowy. Pamiętam, że nie podjął tego z entuzjazmem ale po czasie zauważyłem go na forum. Jeżeli dobrze pamiętam to właśnie lajkonix jako pierwszy zaczął włączać do forum swoje nagrania, które szybko znalazły aplauz jak również wydaje mi się, że "utwór wyzwanie" również rozpoczął również lajkonix. Te właśnie elementy różniły miedzy sobą poprzednie i aktualne forum. Te dwa elementy zapewniły znaczne zainteresowanie tym forum i jego popularność. Jeżeli coś tu poprzestawiałem, bo pamięć mam już zawodną to proszę zwrócić mi uwagę.

9
https://youtu.be/7eRruDdN-JQ
Pozwoliłem sobie na zaprezentowanie filmiku.

10
Off-topic / Odp: O komentowaniu komentujących
« dnia: 07 Marzec 2018, 08:52 »
Zgadzając się w pełni z treścią zawartą w poście proponuję ponowne nagranie Czardasza Montiego z uwagi na słabą jakość nagrania istniejącego na YT, ograniczającą możliwość poprawnego odbioru a wydaje się, że wykonanie jest jest bardzo dobre i gra warta świeczki.

11
Dopowiem, że ze złymi nawykami walczy się latami.

12
Utwór wyzwanie / Odp: Mirabelle - utwór wyzwanie
« dnia: 02 Marzec 2018, 15:55 »
Ładnie zagrane, przyjemnie brzmi.

13
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Les Triolets - polka
« dnia: 01 Marzec 2018, 12:55 »
O Mirabelce to nie pamiętam, pamiętam natomiast o Jolly Caballero. Myślę, że nadrobimy zaległości.

14
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Les Triolts - polka
« dnia: 01 Marzec 2018, 11:02 »
Krzysiu (Lajkonix) Ty wiesz, że to nie jest dobrze zagrane ale jak nie jest urok to ..... Nie dość, że nie mam czasu to mam inne problemy... ale nie będę ględził.

15
Nagrania i filmiki akordeonowe / Les Triolets - polka
« dnia: 01 Marzec 2018, 10:53 »
Pozwoliłem sobie ponowne wrzucenie próbki nagrania na akordeonie po lekkim przeglądzie - wymagającym zakończenia tego przeglądu.

https://www.youtube.com/watch?v=r9bBvo_UbGQ

Strony: [1] 2 3 ... 32