Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SamMuz

Strony: [1] 2 3 ... 24
1
Powitania / Odp: henrykM
« dnia: 14 Luty 2019, 00:01 »
Witaj, cześć :)

2
Pedros to zaczyna wykraczać poza muzykę akordeonową. Wchodzisz w dziedzinę produkcji muzyki. Twoja muzykalność i wyczucie świetnie wykorzystuje możliwości elektronicznych akordeonów. Bardzo mi się podoba ta propozycja. Gratulacje.  [brawo] [akordeon] [akordeon] [akordeon]

3
Też jestem za [brawo] [akordeon] [akordeon]

4
Propozycje nowych utworów / Odp: Let It Be - The Beatles
« dnia: 27 Styczeń 2019, 18:38 »
Noooo ... PawełPiotrJurczyk jestem pod wielkim wrażeniem. Dla mnie świetne. Może trochę szkoda, że nie wykorzystałeś basów akordeonu, bo chyba było tam na to miejsce, ale jest super . W skali 10-cio stopniowej oceniam materiał na 15 ;)    [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon] [akordeon] [akordeon]

5
Bardzo dziękuję za odsłuchanie [piwo]

6
Powitania / Odp: Max
« dnia: 25 Styczeń 2019, 21:42 »
Witaj  :)

7
Poszukuję galeryjki do takiego weltka - identyczny jak na zdjęciach powyżej. Nie musi być identyczna w kolorze, czy wyglądzie, ale musi pasować (i mieć zapięcia przesuwane).
Może ktoś ma i zechce sprzedać? Z góry dziękuję za każdą informację.

8
Potwierdzam zdanie Marcela, że kwota jaką macie jest mała, ale może pomóc. Wydaje mi się , że można zakupić kilka mikrofonów  "na ucho" które wozicie ze sobą na imprezy, a akustyk podłącza do nagłośnienia zapewnionego przez organizatora. Takie mikrofony dają więcej swobody na scenie, zwłaszcza jeśli  artysta oprócz śpiewu czy deklamacji jeszcze się porusza (tańczy np)
Odnośnie kolumn głośnikowych to raczej kupowałbym kolumny "aktywne" i wtedy wzmacniacz jest zbędny.
No i mikser musi być. Powodzenia w negocjacjach z gminą.

9
Naprawa akordeonów / Odp: Smarowanie mechanizmu basów akordeonu
« dnia: 21 Styczeń 2019, 00:06 »
Pisałem dwa posty wcześniej, ze mam zamiar użyć suchego teflonu do mechanizmu basowego. Użyłem. Poprawiło się, ale po pewnym czasie problem delikatnie powrócił t.zn. zaczęły się lekko przycinać inne miejsca. Ponownie użyłem sprayu teflonowego i na razie jest dobrze. Mam wrażenie, że ta metoda jest skuteczna, a moje poprawki wynikały z bardzo delikatnego, skromnego użycia teflonu i nie wszystkie miejsca zostały posmarowane wystarczająco dokładnie. Na chwilę obecną potwierdzam skuteczność suchego teflonu, a przynajmniej doraźnie, na pewien czas to działa. Przecież teflon nie usuwa przyczyn tylko zmniejsza tarcie.

10
Propozycje nowych utworów / Odp: Polka "Gęś boso"
« dnia: 20 Styczeń 2019, 20:05 »
Niezła ta poleczka i dobrze zagrana. Podoba mi się  [brawo]

11
To i ja dołączę do zapatrzonych w (Prawdopodobnie czarne) hiszpańskie oczy. ;)
https://youtu.be/iYznDNs9Pgk

12
Dziękuję wszystkim za opinię, a ustosunkuję się do wypowiedzi Leszka - ten podkład zrobiony jest na klawiszu Yamahy, nie najlepszym, ale jednak z górnej półki. Nie jest to podkład w dosłownym tego znaczeniu, bo takich nie umiem robić, a jedynie wykorzystanie możliwości Automatycznego Aranżera. Wybieram styl akompaniamentu np walc i zmieniam wg potrzeb do granego utworu: wzmacniam gitary, wyciszam poziom stringów itp, itd ale wszystko w zakresie materiału muzycznego wpisanego w pamięć przez producenta. Wiem że można zrobić dużo więcej włącznie z wymyśleniem własnego bitu perkusyjnego, ale to wyższa szkoła jazdy. Ten sposób stosuję akompaniując wokaliście - właściwie gram z "łapy" jak mówią niektórzy klawiszowcy prowadząc lewą ręką akompaniament, a prawą dogrywam wypełnienia, solówki, melodie. Co do zwolnienia na końcu, to taka opcja istnieje, ale trudno ją zastosować w tym przypadku. Ja odtwarzałem podkład w tzw pętli i mogłem grać tak długo jak pasowało - ale to wszystko. Nie mogłem np dograć zakończenia (kadencji)
Co do basów to masz rację, bo w podkładzie już grał bas z klawisza i powinno się robić podkład jaki używaliśmy na FA grając do podkładów Pana Marka K.  Melodia była za głośna (akordeon) bo i sprzęt był prosty, nie było mixowania a telefon którym nagrywam swoje filmy bardziej zbierał akordeon niż muzykę z głośników. Pewnie jak by nad tym popracować, zmienić ustawienia, miejsca nagrywania i głośników to by coś poprawić się dało. Ale to był "spontan"
I nie gniewam się.  ;)

13
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Jazztime - utwór jazzowy
« dnia: 14 Styczeń 2019, 22:53 »
 [brawo] [brawo] [akordeon]

14
Bardzo fajnie. Najpiękniejsza scena w 1:16 kiedy odwracasz się do tych dwóch z tyłu i groźnie patrzysz. Przecież oni się bardzo starali.  [brawo] [akordeon] [piwo]

15
Znalazłem w swoim keyboardzie przygotowany kiedyś aranż do "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę". Aranż zrobiony prosto, nieskomplikowany, z wykorzystaniem funkcji Automatycznego Akompaniamentu w instrumencie. Puściłem go w pętli i dograłem melodyjkę na akordeonie. Tak dla ciekawości....
https://youtu.be/qlF4AjazCw0
Dołączam to nagranie do zabawy w utwór wyzwanie.

PS. Walcie śmiało, nie będzie mi przykro a może wyciągniemy jakieś ciekawe wnioski. ;)

Strony: [1] 2 3 ... 24