Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SamMuz

Strony: [1] 2 3 ... 29
1
Super [brawo] [akordeon] [akordeon]

2
Sprowokowałeś mnie tę odpowiedzią na nasze opinie, więc piszę: dlaczego chcesz 4-kę? Ja bym spokojnie dołożył 1 punkt (myślę tu o skali ocen szkolnych w czasach kiedy my byliśmy uczniami - w XX wieku). Dla mnie najważniejsze jest samo nagranie. I to każdego Forumowicza, bo to jest właściwie zabawa, pokazująca jak widzimy dany utwór i do jakiego efektu dążymy. To że się pomylimy ma znaczenia na koncercie, konkursie, ale tutaj możemy pokazać nasze widzenie muzyki. Pograj kilka dni po 5 godzin i nie będzie pomyłek. Tak podobno ćwiczą wirtuozi i koncertmistrze: tłuką figury palcowania do automatycznej zręczności. Pewnie każdy z nas miał w swojej drodze muzycznej epizod jakiegoś tam egzaminu, czy konkursu gdzie ćwiczyło się  "do bólu". Dla mnie zabawa w utwór wyzwanie jest motorem zagrania czegoś nowego. Wybieram melodię - bo ktoś zagrał, bo usłyszałem etc, itp i ogrywam kilka godzin. Potem nagrywam i odkładam. Kiedyś odświeżę. W każdym moim nagraniu są błędy, momenty nad którymi nie zapanowałem. W Twoim nagraniu podoba mi się pomysł. I udźwignąłeś technicznie. Brawo. [akordeon]

4
Akordeoniści, akordeonistki i zespoły / Motion Trio
« dnia: 21 lis 2019, 21:37 »
Posłuchajcie tego nagrania.

Motion Trio "Happy Band"
https://youtu.be/4hnkmhDM8TU

5
Wchodzę i ja 8)

6
 [brawo] [akordeon]

7
Święta coraz bliżej. Koledzy z FA  zaczęli już budować atmosferę więc dołączam moją  propozycję na tegoroczną "gwiazdkę"

White Christmas
https://youtu.be/lxpdUAOSCvY

8
tomek5700 bardzo ładna reakcja na pytanie maz63. Gratuluję [brawo]
A swoją drogą, fajnie Wam wychodzi to muzykowanie. [piwo]

9
Utwór wyzwanie / Odp: Maria Elena - utwór wyzwanie
« dnia: 27 paź 2019, 01:53 »
https://youtu.be/5K5Vb5a6RLM

Dołączam się do tego tematu zabawy  :)

11
Edukacja muzyczna / Odp: Oznaczenia dynamiki
« dnia: 23 paź 2019, 21:57 »
Tutaj trzeba przede wszystkim rozróżnić znaki akcentów od znaków dynamiki. Znak ">" oznacza akcent. Do dynamiki odnoszą się te długie znaki jak w takcie przedostatnim pierwszej części. W tym takcie ja bym zagrał piano-coraz głośniej-coraz ciszej-piano.
W drugiej części zaczynamy piano, w takcie trzecim i czwartym coraz głośniej aż do forte i potem od taktu nr 6 coraz ciszej do piano na końcu.
W takcie ostatnim znak ">" pod nutą "d" dotyczy akcentu.
Oczywiście natężenie tych zmian dynamicznych zależy od wyczucia grającego.

13
Ogłoszenia / Kupię galeryjkę Stelli 120 bas
« dnia: 24 sie 2019, 17:37 »
Poszukuję galeryjkę do Weltka Stelli 120 bas. Kolor obojętny, ale wolałbym aby miała przesuwane zaczepy.
Może ktoś z Forumowiczów ma i może sprzedać?

14
Pozostałe / Odp: Roland FR-1x - basy
« dnia: 17 sie 2019, 19:33 »
Tu gra automatyczny akompaniament zaprogramowany przez producenta (jak w keyboardach) Akordeonista prawą ręką realizuje melodię, a lewą trzyma bas i akord, tym samym sterując harmonią podkładu. Słychać basy akordeonu jako ciągły akord. Powinieneś moim zdaniem rozpracować style w automatycznym aranżerze instrumentu. Chcę zaznaczyć, że nie miałem do czynienia z tego typu akordeonami, ale znam trochę możliwości i filozofię gry na keyboardach i dla mnie jest to absolutnie porównywalne. Akordeon pokazany na filmie gra jak keyboard.

15
maz63 też uważam, że świetna robota. Brawo tomek5700 [akordeon]

Strony: [1] 2 3 ... 29