Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tutto bene

Strony: [1] 2 3
1
Darmowe nuty akordeonowe / Odp: Zbiór Kolęd i Pastorałek
« dnia: 11 Wrzesień 2018, 19:34 »
Ja także dziękuję, myślę że już czas przygotowywać tak więć z przyjemnością skorzystam z panów opracowań :) 

2
Jeżeli chcecie coś dodać do listy, to piszcie.
Chodziło mi o to  8)

3
Chyba można dopisać A.Rosati.

4
Witam, kupiłem ostatnimi czasy akordeon do remontu i jest problem z mechanizmem basowym, mianowicie jak wciskam akordy otwiera mi 6-7 dekawek na raz. Czy dysponuje może ktoś jakąś tabelką gdzie są przypisane konkretne dekawki do danego guzika?

5
Identyfikacja i wycena / Odp: Akordeon A.Rosati - prośba o wycenę
« dnia: 23 Czerwiec 2018, 23:18 »
Też tak mi się zdaje ale nie znam się aż tak :)  i bez korozji  [piwo]
 

6
Identyfikacja i wycena / Odp: Akordeon A.Rosati - prośba o wycenę
« dnia: 23 Czerwiec 2018, 20:07 »
 [akordeon] Trafił do kogoś kto go naprawi, ale tak naprawdę poza strojeniem to nie specjalnie jest dużo do roboty, poza wymianą wszystkich uszczelniaczy typu filce na dekawkach itp. trzeba wyrównać klawiaturę, i coś mi się widzi że najwięcej zabawy będzie z regulacją mechanizmu basowego, ale ogólnie jestem zadowolony, bo w środku nie widać wilgoci, pleśni, uszkodzeń mechanicznych, instrument jest kompletny poza brakiem jednego sztyfcika od mocowania miecha i dwóch klawiszy. Kupiłem na licytacji taniej niż został wyceniony przez Marcela więc chyba spoko.

https://i.imgur.com/nxFyrww.jpg


https://i.imgur.com/13w6l4I.jpg


https://i.imgur.com/5lyBSrt.jpg


https://i.imgur.com/yna9hF3.jpg


https://i.imgur.com/qeq1mMu.jpg


https://i.imgur.com/EMlIH1y.jpg


https://i.imgur.com/qeq1mMu.jpg


https://i.imgur.com/bLrESDO.jpg

7
cena spada, łapcie bo zniknie :P
https://i.imgur.com/dUZFgtx.png


8
Kolejny rarytasek.....

https://i.imgur.com/KQMfNjq.png


https://i.imgur.com/EHjj82U.jpg

9

W podręczniku Kulpowicza jest sporo pozycji, które da się efektownie zagrać. W niektórych można także zmienić metrum co nada im ciekawą formę :)  [akordeon]

Racja, sam jestem początkujący, myślę że może by stworzyć po prostu dla "zielonych" taką "oślą łączkę", gdzie wyzwaniem były by po prostu ćwiczenie z Kulpowicza. Początkujący mogli by poddać ocenie swoje prace a mistrzowie pokazali by nam jak zagrać to poprawnie. 

10
Powitania / Odp: Mateusz Dzietczyk
« dnia: 13 Maj 2018, 15:03 »
Cześć.

11
Weltmeister / Odp: Weltmeister Stella - ogólna dyskusja, opinie itd.
« dnia: 30 Kwiecień 2018, 20:26 »
A ja mam w swojej stelli taką galeryjkę
https://i.imgur.com/80cBzPc.jpg

Myślę że nie jest oryginalna, jest ze stali niklowanej (test) magnesem. Ciekaw jestem jak być powinna, instrument jest dość stary bo jego numer seryjny 165, raczej jest kompletny bo ten numer powtarza się na wielu elementach typu głośnice itp.

Weltmeister Stella 120 basów (4 chóry) - 9,8 kg
dodam też że i waga się nie zgadza, ważyłem na łazienkowej i wykazało 10.6.

12
Super pomysł, sam trochę rysuję w 3d więc chętnie pomogę.  [piwo]

13
Dzięki Krystian, jak coś to skorzystam z pliku stl, jednak na razie się wstrzymam bo udało mi się nawiązać kontakt z panem który ma części od starych acc, prawdopodobnie od polskiego Carmen będzie pasować, czekam na przesyłkę i dam znać czy pasuje. Ze wstępnych pomiarów prawdopodobnie tak. Także jeszcze raz dziękuję za udostępnienie bo może kiedyś się przydać, i za pomysł, przyznam się że zamierzałem to frezować z poliamidu gdyż mam w pracy frezarkę ale sporo było by z tym zabawy, druk chyba jednak lepszy.

14
|Myślałem  o tym ale bał bym się moczyć instrument :)

15
Malowanie akordeonu imitujące celuloid, niesamowite!
https://youtu.be/ZrCT2rMTo0U

Od dłuższego czasu oglądam filmiki tego niesamowitego człowieka który robi cuda ze starym celuloidem akordeonu, podaję link do nagrania jeżeli ktoś ma pojęcie jak on to robi to proszę się podzielić bo ja główkuje i nic.

dla mnie to trochę coś ten film jest nie dokonca czytelny bo po pomalowaniu podkladem został na nowo zdarty do golasa a raptem jest cudo  :-\

Po pierwsze myślę że pomalowano na czarno w celu korekty powierzchni, w okolicy w której mieszkałem lakiernicy samochodowi tak robili malowali na kontrastowy kolor a potem zdzierali wtedy mieli 100% pewności że powierzchnia jest równa, i wszystkie zakamarki zostały wyszlifowane.
Samo malowanie myślę że jest raczej proste. Pomalowanie na kolor bazowy a potem położenie kawałków papieru albo innego maskowania i objechanie aerografem na foto dokładnie to widac.

https://i.imgur.com/tSQqb3z.png
Na koniec lakier bezbarwny, polerka i mamy.
MZ jak by ten pana porobił nieregularne kształty rąby, trójkąty efekt był by ciekawszy ale i tak jest bardzo ładnie :)

Strony: [1] 2 3