Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - andrzejtp

Strony: [1] 2
1
Utwór wyzwanie / Muzyka klasyczna - utwór wyzwanie
« dnia: 08 lip 2018, 16:53 »
A oto "Aria na strunie G", J.S. Bach, transpozycja D-dur->C-dur A. Wilhelmj.

https://youtu.be/gRcDW430g_M

Dawno mnie nie było na forum, ale wracam z "towarem" ;)

2
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« dnia: 11 mar 2018, 12:13 »
Dziękujemy za aplauz!

Hehe, było nagrane laptopem! I jakość obrazu wcale nie wyszła dobra. Ale dźwięk (a na tym nam zależało) okazał się lepszy niż złapany kamerą, szczególnie basy. Specyfikacji laptopa nie podam, bo to był kolegi and234.

3
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« dnia: 10 mar 2018, 22:45 »
https://youtu.be/5QMox9pKRos

Duet andrzejtp (I głos) i and234 (II głos), pierwsza próba w realu.

4
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« dnia: 25 lut 2018, 21:21 »
Wiecie co... Powtarzały się tu opinie w stylu "bardzo dokładnie zagrane" czy "ładnie dopracowane". Ze mnie żaden artysta - raczej rzemieślnik. Ale zacząłem się zastanawiać skąd takie rzeczy mogą mi czasem wychodzić? No i doznałem olśnienia: to praca włożona przez mojego nauczyciela 30 lat temu... Był to p. Stanisław Fus w Ognisku Muzycznym "Kolejarz" w Lublinie. Uczył mnie przez 5 lat, w latach 1987-1992. Wtedy miał chyba ponad 60 lat, więc niewykluczone, że już nie żyje. Od kiedy skończyłem naukę gry widziałem go tylko jeszcze jeden raz, gdy robiłem prawo jazdy w szkole mieszczącej się w tym samym budynku. Wtedy pewnie jeszcze tego nie wiedziałem, ale teraz wiem, że muszę i chcę mu powiedzieć: DZIĘKUJĘ, PANIE PROFESORZE!

5
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« dnia: 25 lut 2018, 13:58 »
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa. To zachęta do dalszych wyzwań.

6
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« dnia: 25 lut 2018, 11:16 »
Mikrofonu po prostu nie mam ;D Tylko wbudowany w kamerę.

PS. Gram pierwszym głosem z rozpiski na dwa akordeony. Gdyby komuś odpowiadała przewaga emocji nad wirtuozerią (jak to Jurek_klozko1 pięknie ujął) i był skłonny zagrać drugim głosem, to chętnie zagram w duecie. Z powodów praktycznych pewnie Warszawa i okolice.

7
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« dnia: 25 lut 2018, 10:56 »
Dziękuję! Miło słyszeć takie dobre słowo, a zwłaszcza od VIP'a!

8
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« dnia: 25 lut 2018, 10:47 »
Się odważyłem: https://youtu.be/_ZGBI2pNZEE  [akordeon]

Kamera mi pokazywała w proporcjach 16:9, ale po wysłaniu do YT okazało się, że niestety jest 4:3. Następnym razem to lepiej dopracuję. W nagraniu pomagał mi syn, który w jednym momencie wydał odgłos. Żywię nadzieję, że to dlatego, że mu się podobało ;)

9
Off-topic / Odp: Forumowi warszawiacy
« dnia: 22 lut 2018, 23:14 »
Jak już pisałem 3 marca dla mnie odpada. Na jakiś następny termin lokal dla mnie zupełnie ok (nie noszenie cyj po schodach wielkim plusem jest, szczególnie, że S4 kupiony!), zwłaszcza, jak nie mają nic przeciwko pograniu sobie towarzyskiemu. Z tym, że ja częściej niż raz w miesiącu pewnie i tak bym się nie pokazał, więc mojego zdania w kwestii lokalu nie uważałabym za arcyważne.

10
Off-topic / Odp: Forumowi warszawiacy
« dnia: 22 lut 2018, 10:44 »
Nie mam nic w prywatnych wiadomościach. Też wysłałem prywatną - doszła?

11
Off-topic / Odp: Forumowi warszawiacy
« dnia: 22 lut 2018, 08:10 »
Cytując klasyka "jestem za, a nawet przeciw". Mam nadzieję, że herbatę też można, bo kawy nie lubię ;) Swoją drogą, obejrzałem Wasze (tzn. całego forum) filmy z "Por una cabeza" i może się przemogę? Nabieram też ochoty na duet - akurat mam nuty rozpisane na dwa akordeony - spotkanie mogłoby być bardzo pomocne.

Aha, jestem za ogólnie miejscem spotkań. 3 marca dla mnie odpada.

12
Off-topic / Odp: Forumowi warszawiacy
« dnia: 16 lut 2018, 14:57 »
Ja przyszedłem do Warszawy na studia w 1996 i już zostałem. Jeżeli chodzi o "Setkę", to bliżej mi do "mineralnego sekretarza" Gorbaczowa niż do konesera trunków  :o Ale oczywiście od sąsiedzkiej pomocy się nie odżegnuję!

13
Atlantic IV N ma w basie głośnicę inaczej ustawioną, co rzekomo upodabnia stronę basową do akordeonu kanałowego. Moje doświadczenie z grania na nim jest takie, że basy rzeczywiście ma mocne niezależnie od klasyfikacji jako formalnie niekanałowy. Z kolei w Meteorze jest głęboka i twarda klawiatura, co zaczyna mi przeszkadzać, dlatego subiektywnie oceniam Atlantica jako lepszego mimo, że są z tej samej półki. Ale nie żebym się zniechęcał do S4 - jak się trafi odpowiedni to co najmniej się zastanowię. Sprawa z tytułu rozwiązana, więc jak dla mnie wątek zakończony. Ewentualne dyskusje o wyższości tego czy owego modelu pewnie powinny odbywać się w innej części forum. Dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi.

14
Dziękuję za szybką odpowiedź. Wczoraj grałem na S4. W niedzielę na Atlanticu. Rzeczywiście to są instrumenty z trochę innej półki, co zresztą widać w cenie. Chociaż wydaje mi się, że w stosunku do mojego Weltmeistra Meteora to i Atlantic jest sporym krokiem naprzód. Na pewno jest ich o wiele więcej sztuk do sprzedania niż S4. Ale jakby się trafił działający S4 w cenie do przyjęcia to bym nie pogardził.

15
Mam pytanie do znawców tematu: ponieważ lubię mieć instrument ustawiony "po szkolnemu", to potrzebuję dodatkowych uchwytów do pasów nośnych pod klawiaturą. Rozglądam się za "nowym" akordeonem i chyba podoba mi się Hohner Atlantic IV N (ewentualnie Weltmeister S4, ale ten jest droższy i trudniej dostępny). Sprzedawca, który też naprawia akordeony oświecił mnie, że w aluminiowym korpusie Atlantica bardzo trudno nawiercić otwory i dlatego montaż uchwytów (ale także np. poduszki miecha) jest w nim problematyczny. I tu pytanie: czy jest sposób na pokonanie tej trudności?

Strony: [1] 2