Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Emiliano

Strony: [1] 2 3 ... 7
1
Powitania / Odp: tomek160294
« dnia: 09 Grudzień 2018, 14:40 »
Cześć  :D

2
Witam po przerwie  :). Po ilości wyświetleń widzę, że jest spore zainteresowanie ze zrobieniem sobie miecha, więc żeby dopełnić całość to dodaję fotki z robienia ramek. Do decyzji Marcela zostawiam czy dalszy ciąg będzie w tym poście czy w nowym. To dopiero początek ponieważ jestem zależny od pogody (niestety). Na początek fotki jak wyglądają ramki w mojej Luci IVP.
 
https://i.imgur.com/1b9r9uG.jpg
         
to ramka od strony basów - dodaję rysunek z wymiarami  (może się komuś przyda). Jak widać jest dość skomplikowana ze względu na mechanizm spinający obie strony akordeonu.

https://i.imgur.com/yIgO2Ln.jpg

To ramka od strony klawiatury nieco inna niż tylna ze względu na inny promień narożników (zaznaczone na czerwono).

https://i.imgur.com/6LGSAar.jpg
 
to tulejki metalowe z gwintem M3 wklejone  w tylną i przednią ramkę (przykręca się do nich mechanizm spinający miech i tylną część basową - zielone strzałki). 

https://i.imgur.com/QPWMeaX.jpg
       
a to już moje listwy z mahoniu (którego jednak nie polecam na ramki bo jest dość trudny do obróbki).

https://i.imgur.com/BZufq5Q.jpg
       
jak widać pomimo użycia nowiutkiego freza to i tak brzeg się wykruszył. Znacznie lepszy materiał byłby z jesiona ,akacji ,grabu czy tak jak to jest fabrycznie z buka. Ja pokusiłem się na mahoń bo te listwy (nieobrobione) leżały u mnie jakieś 35lat. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Dalsze fotki wrzucę w miarę postępu prac z ramkami :).
       

3
Powitania / Odp: Zdzisław56
« dnia: 05 Grudzień 2018, 12:17 »
Witaj. Jest nas tu więcej takich jak Ty. Na tym forum jest mnóstwo wiedzy na różne tematy. Również o reanimacji starych akordeonów dowiesz się bardzo dużo. Czytaj a na pewno Ci się uda.  [akordeon]

4
Utwór wyzwanie / Odp: Podmoskiewskie wieczory - utwór wyzwanie
« dnia: 02 Grudzień 2018, 18:39 »
Pięknie  [brawo]

5
Powitania / Odp: Dart
« dnia: 29 Listopad 2018, 20:58 »
Witaj Dart  :). Nie tylko Ty jesteś w takiej sytuacji a na pomoc forumowiczów zawsze możesz liczyć  :D

6
Mam duży szacunek dla osób które potrafią same dostroić głosy bo zdaję sobie sprawę ,że to bardzo pracochłonna rzecz. Ja po zakupie Lucii też myślałem o tym ,żeby samemu spróbować strojenia a nawet przygotowałem sobie materiał do zrobienia strojnicy,ale po przeczytaniu postów na forum doszedłem do wniosku ,że moja wiedza jest tak mała ,że pomysł upadł. W rezultacie zdam się na fachowców bo Lucia wymaga jednak dostrojenia na co przy zakupie nie zwróciłem uwagi. Natomiast wszelkie informacje na ten temat są dla mnie bardzo cenne i za to dziękuję.

7
Propozycje nowych utworów / Odp: Mały Książę
« dnia: 26 Listopad 2018, 15:50 »
Super. [brawo]. Kiedy ja tak będę mógł :'( :)

8
Cześć  :). Ja nie oklejałem tą folią akordeonu bo jest jeszcze w dobrym stanie. Poddałem taką propozycję bo wyczytałem na portalu znanym z aukcji ,że po kilku dniach folia się utwardza i jest odporna na warunki atmosferyczne. Poza tym można ją formować podczas klejenia suszarką do włosów lub opalarką (gorącym powietrzem).Mam zamiar okleić nią ramki do miecha jeżeli nie wypali mi kolor hebanu na mahoniu bo ramki robię z mahoniu ,ale to dopiero za jakiś miesiąc. W każdym bądź razie myślę ,że to by zdało egzamin. Pooglądaj filmiki na YT jak się taką folię nakleja. Ja bez względu czy ramki okleję czy nie to i tak wrzucę fotki na forum wraz z opisem bo chciałbym to dodać jako uzupełnienie do zrobienia miecha. :D

9
Powitania / Odp: kamard
« dnia: 22 Listopad 2018, 18:42 »
Cześć i tak trzymaj  [akordeon]

10
Tak sobie pomyślałem, że zamiast celuloidu, który jest dość trudny do nałożenia, nie można by było użyć folii termicznej samoprzylepnej (np. czarny carbon), jakiej używają do tuningu samochodowego lub oklejania laptopów itp. do oklejenia zniszczonego akordeonu. Na znanym portalu jest do wyboru dość duży wybór kolorów. Co o tym myślicie? Fotki przykładowej nie wrzucam, żeby nie robić reklamy.

11
Naprawa akordeonów / Odp: Samodzielna budowa głosów
« dnia: 16 Listopad 2018, 20:19 »
Brawo i tak trzymaj. Jak tak dalej pójdzie to na forum powstanie fabryka akordeonów  [brawo]  [akordeon]

12
Akordeon od A do Z / Odp: Ankieta: gram ze słuchu / gram z nut
« dnia: 05 Listopad 2018, 17:23 »
Niestety, ale gram ze słuchu. Nuty wprawdzie znam ,ale słabo ich widzę i na dodatek z nut już daaawno nie grałem.

13
Powitania / Odp: Zyru11
« dnia: 25 Październik 2018, 23:32 »
Witaj  :D i głowa do góry. Nie tylko Ty zaczynasz  [akordeon]

14
Powitania / Odp: Leszek
« dnia: 22 Październik 2018, 22:38 »
Również i ja dołączam się do życzeń. Wszystkiego co Najlepsze  [akordeon] amigo.

15
Zorientuj się czy w pobliżu Twojego zamieszkania nie ma jakiejś galwanizerni ponieważ tak chrom jak i nikiel nakłada się poprzez galwanizację. Wszystko inne raczej odpada ponieważ nie będzie trwałe. Do galwanizacji i tak trzeba dany przedmiot wypolerować i odtłuścić. Swego czasu miałem okazję być przy takim procesie od a do z. W warunkach domowych jeśli nie masz dostępu do galwanizacji zostaje tylko polerowanie (pasty polerskie różnej gradacji znajdziesz na znanym portalu) a potem odtłuszczenie (np. rozpuszczalnikiem nitro) i pokrycie galeryjki lakierem bezbarwnym odpornym na zarysowania np. do parkietu, ale niestety mosiądz będzie widoczny. Pod lakierem nie pokryje się nalotem i będzie błyszczący. Jest to rozwiązanie raczej tylko na pewien czas i trzeba uważać na tak zabezpieczoną galeryjkę.

Strony: [1] 2 3 ... 7