Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Emiliano

Strony: [1] 2 3 ... 9
1
Powitania / Odp: Emiliano
« dnia: 29 Maj 2019, 22:08 »
Dziękuję  :).    Leszek [piwo]

2
Powitania / Odp: Marksman
« dnia: 28 Maj 2019, 21:52 »
Witaj i nie przejmuj się tak :). Ja też tak mam. Nie mogę zgrać lewej ręki z prawą.

3
Deryl to dopiero we wrześniu. Pytanie czy jest gdzie przenocować ?  bo po degustacjach nikt za kółko nie wsiądzie  [piwo]

4
Powitania / Odp: Sylwia
« dnia: 23 Maj 2019, 19:02 »
Witaj i nie trać ducha tylko do dzieła  :D

5
Marcel  [toast]. Nawet nie sądziłem, że to może być tak elegancko z tym carbonem.

6
Yamaha 72 tak jak napisał Wojgra9. Zależy do czego Ci akordeon potrzebny i na jak długo. Do grania przy ognisku i w towarzystwie zupełności starczy Lucia III(16,8,8). Jest lżejsza (o jeden chór mniej). Jeśli do nauki i na dłużej to raczej IV(16,8,8,4). Jest większy wybór barwy dźwięków. Ja właśnie dlatego szukałem IV. Minus tego taki, że IV jest droższa. Oba modele są głośne i mają podobną wagę (moja 8,6kg z pasami). Myślałem też o Atlanticu ,ale dla mnie jest za ciężki (około13,5 na kręgosłup). Tak jak pisałem- wybór należy do Ciebie a różnicę musisz ocenić sam :).

7
Oznaczenia H na głosach w Lucii to oryginalne głosy Hohnera. Takie są u mnie a po stronie basowej są głosy z literką T. Myślę ,że tak jest w Luciach. Jak w innych nie wiem. Może ktoś się jeszcze wypowie. Ta Lucia z oferty na fotkach wygląda przyzwoicie, ale lepiej jest pojechać i zobaczyć na miejscu no i od razu wypróbować. Żaden używany akordeon nie jest idealny i zawsze coś tam jest nie tak w większym lub mniejszym stopniu. Wiem to po sobie jak ja kupowałem swoją Lucię IVP. No i jak chcesz posłuchać jakie Lucia ma brzmienie i czym się różni trzy od cztero chórowej to polecam filmiki na YT do posluchania i oceny.
Decyzja jednak należy do Ciebie  :).

8
Przepraszam, że nie zrobiłem tego od razu, ale chciałbym podziękować wszystkim wspierającym mnie forumowiczom bo to bardzo pomaga w takich pracach tym bardziej jeżeli wykonuje się to pierwszy raz. [piwo]

9
Powitania / Odp: Pidor
« dnia: 30 Kwiecień 2019, 12:29 »
Cześć.  :). Też kiedyś grałem trochę na skrzypcach, ale to było daaaaaaaawno.

10
Powitania / Odp: Hose
« dnia: 30 Kwiecień 2019, 12:26 »
Witaj  :)

11
Kolejne fotki

https://i.imgur.com/eInbMNZ.jpg
 

To miech, który robiłem i przyklejone na gotowo ramki z poprzednich fotek. Brakuje mi tylko mechanizmu do spinania miecha, ale myślę, że pomału i to uda mi się zrobić. :) (fotka z klejenia ramek w innym poście)https://i.imgur.com/2ohLp63.jpg


Na koniec fotka mojej Lucii z gotowym nowym miechem. Sprawdziłem go na szczelność, bo najwięcej obaw miałem w tym kierunku, ale wszystko jest w porządku. Taka mała uwaga jeszcze. Gdybym miał zamiar robić jeszcze jakiś miech to użyłbym preszpanu o grubości 0,6 mm (lub kupiłbym gotową pofalowaną tekturę). Wydaje mi się ,że to by wystarczyło. Mój miech jest cięższy od oryginalnego wprawdzie niewiele, ale jednak. No i jest dość sztywny na rozciąganie (może dlatego, że jest nowy i z czasem się wyrobi -zobaczymy). To by na obecną chwilę było wszystko z mojej strony. Starałem się pokazać w miarę możliwości co i jak. Jeśli ktoś potrzebował by jakichś informacji niech pyta. Jak będę wiedział -odpowiem :)

12
Korzystając z Waszych rad i fotek dorzucam swoją fotkę z klejenia ramek do miecha.

https://i.imgur.com/TNAAEbe.jpg


Między fale włożone są cienkie paski tektury od środka i na zewnątrz, aby wyeliminować różnicę w wysokości w środku i na skraju miecha (była dość duża).

13
 guralband - pięknie to wygląda [brawo]

14
Leszek nie żałuj  :). Instrument bardzo trudny do gry jak i nauki. Uczyłem się na nim grać około 5 lat a ponieważ miałem zbyt surowego nauczyciela to po prostu znienawidziłem ten instrument. Zresztą mam te skrzypce do dnia dzisiejszego bo są bardzo stare(mają ze 150 lat) i już nieco się rozkleiły koło gryfu. :-\

15
MarianRI. Mój mówił trochę inaczej- Jak się nauczysz grać na skrzypcach to i na akordeonie będziesz umiał  :D no i kupił mi skrzypce, ale to było w 1960r.

Strony: [1] 2 3 ... 9