Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Gabi

Strony: [1]
1
Naprawa akordeonów / Odp: Stukanie klawisza
« dnia: 26 wrz 2019, 13:48 »
Problem wreszcie rozwiązany  :D Przy kolejnych już oględzinach klawisza wyczułem, że istnieje mikroluz pomiędzy klawiszem a przytwierdzoną do niego łopatką dyskantu (nie wiem jak to się fachowo nazywa, pokazuje więc na zdjęciu). To powodowało chyba drgania klawisza i stąd to stukanie. Wpuszczenie kleju w znaczone miejsce załatwiło problem.
 

2
Naprawa akordeonów / Odp: Stukanie klawisza
« dnia: 27 sie 2019, 21:18 »
Dziękuję ale to żadna ze wskazanych przyczyn. Może jakieś mikropęknięcie wewnątrz klawisza daje taki rezonans. Będę chyba musiał wymienić cały klawisz  :(

3
Naprawa akordeonów / Stukanie klawisza
« dnia: 11 sie 2019, 15:29 »
Jakiś tydzień temu pojawił mi się problem ze stukaniem (klekotaniem) klawisza d2 w Paolo Soprani. Niby nic ale podczas gry jednak irytuje. Problem starałem się zobrazować na filmiku https://youtu.be/iarEuvk42vQ
Zmieniłem klapkę uszczelniającą ale to nic nie dało. Wyjąłem więc cały klawisz myśląc że coś z nim nie tak. Niczym się jednak nie różni od innych. Może ktoś miał podobny problem. Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestię, co mógłbym z tym zrobić. 

4
TomaszT, w pierwszym odruchu pomyślałem, że Soprani-Stamirowski to po prostu składak (co zresztą trochę sugeruje opis tego eksponatu). Ale kolor, odcień, ornamentyka obu części akordeonu jest taka sama, więc może rzeczywiście jakaś kooperacja.

5
Nie wiem, czy ktoś na wystawę się wybrał lub jeszcze wybiera ale podzielę się wrażeniami z otwarcia wystawy.
Na wstępie był piękny półgodzinny koncert P. Nowaka. Utwory głównie z repertuaru Pietro Frosiniego, który zresztą dominuje na najnowszej płycie tego artysty (https://www.ratuszkultury.pl/?s=wydarzenie&id=151). Sala była pełna (zdecydowana większość to kobiety, bowiem kultura kobietami stoi ;).
Następnie P. Nowak oprowadził nas po swojej kolekcji. Sama ekspozycja podzielona trochę geograficznie. Jedna strona sali z dominacją rosyjską, druga - niemiecką a centrum włosko-polskie. Na wprost wejścia pramatka akordeonu - flutina na tle angielskiej koncertyny (zdjęcie nr 1).
Załączam też przykład kooperacji włosko - niemieckiej (zdjęcie 2).... i włosko-polskiej ;).
Resztę samemu należy zobaczyć.
Po obejrzeniu wystawy był szampan/wino oraz przekąski. Ja tam byłem, miód i wino piłem, a wszystko to za darmo  ;D Obecnie bilet wstępu - 10 zł. Zapraszam


zdjęcie nr 1
https://i.imgur.com/gkkrnT0.jpg


zdjęcie nr 2
https://i.imgur.com/wuhvZEy.jpg


zdjęcie nr 3
https://i.imgur.com/SVZac37.jpg

6
Wystawę będzie można obejrzeć w Muzeum Etnograficznym.

https://mnwr.pl/akordeony-z-kolekcji-p-nowaka/

http://muzykatradycyjna.pl/pl/kalendarz/instrumentarium-tradycyjne-wystawa-i-warsztaty?f=

14 czerwca, g. 18:00, otwarcie wystawy, koncert oraz oprowadzanie połączone z prezentacją instrumentów na wystawie (wstęp wolny) :)

7
Dziękuję Marcel!

8
Witam, czy ktoś wie, jaki kawałek gra Kutnar pomiędzy min. 3:20 - 3:45? Następny kawałek zresztą też jest świetny ale pojęcia nie mam co to.

https://youtu.be/_Q286Zwq6Ag?t=3m20s

9
Dziękuję, Leszek, za link,
od razu swój akordeon zacząłem tak testować :D
Trochę to wygląda jak z kupnem używanego samochodu  :)
Mam nawet jakieś typy ale chyba powinienem założyć nowy temat w "ogłoszeniach", więc wkrótce tak zrobię
 [piwo]

10
Leszek, o ile się na tym co kupujesz dobrze znasz. W przeciwnym razie kupowanie używanego sprzętu to zwykła ruletka  :-\

11
Ja dopiero zamierzam. Z mojej 80ki po prostu wyrosłem. Przy wzroście 188 przydałaby się chociaż 96ka. Chciałbym oczywiście jakiegoś włocha, więc pewnie skończy się na jakimś używanym egzemplarzu  :-\ kilkunastu tysięcy za nówkę to ja nie dam

12
W moim ognisku muzycznym były 3 instrumenty: fortepian, skrzypce i akordeon (była jeszcze gitara ale jakoś nikt nie traktował jej poważnie). W miom przypadku, pianino za drogie, na skrzypcetym byłem ponoć za stary (12 lat miałem) więc ... zostałem akordeonistą  ;)

13
Marstan,
Na akordeon to już mi wtedy nie starczy

14
Oj, kiepsko ze mną. Weltmeister 80-tka i to trzymam w pokoju synka, bo nie mogę znaleźć miejsca. Jak kupię drugi, to chyba będę musiał coś za to z domu wyrzucić  :-\

15
Powitania / Gabi
« dnia: 09 mar 2019, 20:29 »
Witam wszystkich forumowiczów ,
trafiłem tu , bo od miesiąca odkurzam swoje umiejętności. Pięcioletnie ognisko muzyczne skończyłem bodajże w 1995 r. Potem nie miałem czasu. Teraz zresztą też nie mam ale postanowiłem wyrywać chociaż 40 min dziennie. Zawsze to lubiłem i uczył mnie zresztą prawdziwy mistrz i świetny pedagog. Takiego nauczyciela nigdy wcześniej ani potem już nie spotkałem. Teraz więc wracam do przeszłości, nie oglądając się już zbytnio na stosunki sąsiedzkie, rodzinne i stan mojej 80ki weltmeistra (w plastiku). Etiudy Czernego i sonatiny przetrwały. Wkrótce zrzucę rdzę i może nawet jakiś godziwy akordeon sobie sprawię. Cieszę się że jest takie forum, bo uświadomiłem sobie jak niewiele wiem o instrumencie, który tak lubię i z którym tyle czasu spędziłem.
Pozdrawiam

Strony: [1]