Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kasparov

Strony: [1] 2
1
Powitania / Odp: b4y4nn
« dnia: 21 Lipiec 2019, 18:55 »
Czołem!

Elegancko grasz na akordeonie. Czy obecnie zajmujesz się graniem zawodowo czy tylko z zainteresowania jako hobby? Pytam trochę z ciekawości, ponieważ 2 skończone szkoły i studium to solidne podstawy do pracy. Z resztą, potencjał widać w Twoich nietuzinkowych nagraniach.

2
Off-topic / Odp: Posłuchajcie tego nagrania... (nieakordeonowe)
« dnia: 20 Lipiec 2019, 21:44 »
Tak :) ale nie udało mi się znaleźć żadnego nagrania z akordeonem. Szkoda.

3
Off-topic / Odp: Posłuchajcie tego nagrania... (nieakordeonowe)
« dnia: 20 Lipiec 2019, 21:27 »
https://www.youtube.com/watch?v=xqBdTn3_0Rw

Po tym koncercie Presley był tak niesamowicie spocony, że skórzany kombinezon musiał być cięty nożycami by go zdjąć. Odtąd Elvis występował już tylko w kombinezonach, a nie jak wcześniej w garniturach. Po tym występie przyznał się Colonelowi, że bardzo mało brakowało i zjadłyby go nerwy na samym początku. Stało się inaczej - dał porządny koncert. Później w karierze w ciągu 3 dni potrafił wystąpić 6 razy na scenie w np. w Hotelu International w Las Vegas.

4
Ogłoszenia / Odp: Jaki nowy akordeon klawiszowy do 10 kzł?
« dnia: 19 Lipiec 2019, 15:33 »
No tak, 120 to już sam w sobie nie jest taki mały. Obecnie gram na Weltmeisterze Amigo i jego rozmiar mi odpowiada, zatem w okolicy wielkości Amigo. Zdaje się, że on ma standardową szerokość klawiatury.

Wcześniej grałem trochę na Delicji Choral IV i ten ma chyba szersze klawisze, a wolałbym ciut węższe.

Dobry materiał porównawczy klawiatur podałeś.

5
Ogłoszenia / Jaki nowy akordeon klawiszowy do 10 kzł?
« dnia: 19 Lipiec 2019, 13:59 »
Jaki nowy, porządny i dostępny w kraju akordeon 120b polecilibyście w budżecie do 10 kzł?
Cechy jakie są istotne, to:
- waga <11 kg
- dedykowany do gry, nazwijmy to, początkowo - uniwersalnej (niekoncertowej)
- w mniejszym lub średnim rozmiarze (duże na pewno - nie)

Czytam różne opinie użytkowników i serwisantów o nowych instrumentach, gdzie zachwalają oni te starsze modele ze względu na jakość, wykonanie, mechanikę i możliwość napraw. Wobec tego zastanawiam się czy w takim budżecie jest możliwość zakupu czegoś porządnego czy w grę wchodzi tylko rynek wtórny.

6
Ustawiłem swój basek basowy wg nw. tekstu - tak, aby lekko zaokrąglone palce 2, 3, 4 i 5 swobodnie spoczywały na rzędzie basów podstawowych. Przedtem też miałem kłopot jak ustawić - ciasno czy luźno.

(...)
http://i.imgur.com/OMu6nxC.jpg


7
Na jednych ze starszych modeli bez nazwy, Weltmeister podał oznaczenia regestrów basowych. Ciekawe tylko czy te same symbole są w modelach bez żadnych oznaczeń na klawiszach...

Zdjęcie 1:


Link:
http://forum.akordeonowe.pl/akordeon-od-a-do-z/nietypowe-oznaczenia-regestrow/

Zdjęcie 2:


Link do tematu
http://forum.akordeonowe.pl/weltmeister/stary-nowy-nabytek-weltmeister-noname/

Nietypowe oznaczenia opisano tutaj:
http://forum.akordeonowe.pl/akordeon-od-a-do-z/nietypowe-oznaczenia-regestrow/msg44585/#msg44585

8
Jakie są oznaczenia 5. regestrów basowych w akordeonie Weltmeister Amigo 120 basów i dlaczego często nie są one namalowane?

9
Super, dzięki.

10
Jak należy rozumieć znaki - poziome linie/ klamry 1. i 2. nad pięciolinią w taktach 7, 8, 9 i 10? Jak należy to zagrać?

https://i.imgur.com/9cODBPt.jpg

11
Nauka gry na akordeonie / Odp: Nauka od zera
« dnia: 14 Lipiec 2019, 10:10 »
Fajnie, że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami. Wyobrażenia o nauce gry na akordeonie przed jej rozpoczęciem i późniejsza nauka różnią się od siebie. Znacznie. Masz rację, że regularną i staranną pracą można osiągnąć upragniony efekt, ładne brzmienia, technikę i inne i że wymaga to dłuższego czasu.

Literatura wskazuje, że nie ma lekko:
- "Elementarz ma ułatwić, ożywić i uprzyjemnić trudny początek ..." z Elementarza akordeonisty Fedyczykowskiego
- "Tylko drogą systematycznych i wytrwałych studiów zdobyć można te wszystkie elementy techniki gry ..." ze Szkoły na akordeon Kulpowicza


Informacja od administratora. Część treści została przeniesiona do nowego wątku: Poziome linie, klamry 1. i 2. nad pięciolinią.

12
Ogłoszenia / Kupię pasy / szelki do akordeonu 120b
« dnia: 12 Lipiec 2019, 20:32 »
Kupię skórzane pasy/ szelki do akordeonu 120b. Mogą być zwykłe, używane, lecz w stanie co najmniej dobrym.

13
Planuję coś nagrać, ale aktualnie jestem na etapie 15. ćwiczenia Kulpowicza i zaledwie miesiąca nauki. To sam początek i pojawia się u mnie wiele błędów, często głupich, prostych itp. Nie gram szybko, raczej wolno. W sumie to nie ma się czego spodziewać po kilku tygodniach. Możesz sobie wyobrazić. Chciałbym się podszkolić i dopiero wówczas.

14
Tak podejrzewałem, ale nie byłem pewien. Dzięki. Uczę się z nauczycielem, lecz czasami ćwicząc w tygodniu dopada mnie ciemnota umysłu, zapominam. To forum sporo daje. Zapisałbym na lekcji, ale trzymam akordeon. Dzisiaj grając wyszło nawet nieźle. Wolno, ale od czegoś trzeba zacząć.

15
Właśnie jestem na etapie tego 14. ćwiczenia i 15 też. Mam pytanie o palcowanie, a dokładnie kiedy wciskać basy? Czy bas C należy wcisnąć razem z pierwszym, melodycznym klawiszem c, po którym od razu jest drugie, melodyczne c?

Zawsze przy nowych rzeczach jakaś ciemnota mnie ogarnia... :/ O następne basy się nie pytam, bo będą one wyglądać analogicznie jak ten pierwszy.
Dzięki.


Strony: [1] 2