Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - krel

Strony: [1] 2 3 ... 36
1
Edukacja muzyczna / Odp: Strojenie A = 432 Hz
« dnia: 16 Sierpień 2018, 00:10 »
Przeczytałem z ciekawością. Bardzo dobry artykuł.  [brawo]

2
Ten walc składa się z czterech części. Nutki kolegi dobiesa1991 też chyba nie są kompletne (na moje oko brakuje fragmentu części czwartej). W nutach dołączonych przez Marcela jest tylko pierwsza - ta najbardziej znana.
Całość można znaleźć w książce "Walce dawne i nowe" w opracowaniu Stanisława Galasa. Tutaj tych nutek nie wkleję, ale książkę mam więc jeśli komuś się podoba...  ;D .
Swego czasu przymierzyłem się do tego walca, ale niestety trochę mnie ten utwór przerósł. Wyćwiczenie całości wymaga sporo pracy.
Szukałem kiedyś wykonań akordeonowych i nie znalazłem takiego które zawierałoby wszystkie cztery części.
Cały utwór można usłyszeć tutaj, ale to już wykonanie orkiestrowe (cz.1-1.00, cz.2-2:56, cz.3-4:06, cz.4-4:58).

3
Dziękuję za  [toast] i za nagrodę - Naragonia spodobała także mojej żonie. Może pora "odpalić" starego Małysza i udawać że to melodeon  [akordeon]  ;D.

4
  [toast]
Czyli granie na Małyszu na coś się przydało, a jego oszczędna konstrukcja jednak miała jakiś sens  :)

5
A może chodzi o taki układ jak jest w Małyszu, czyli że "akord" składa się tylko z dwóch dźwięków - prymy i kwinty? Można go wtedy używać zarówno jako durowego jak i molowego. Czyli modyfikacja polega na zaklejeniu języczkow tercji w akordach. Trafiłem?

6
Powitania / Odp: Andrzej M.
« dnia: 18 Marzec 2018, 07:33 »
Cześć Andrzeju.  [akordeon]

7
Utwór wyzwanie / Odp: Przy kominku - utwór wyzwanie
« dnia: 02 Styczeń 2018, 23:50 »
 [brawo] [akordeon] [brawo]
Robi się cieplej kiedy się słucha tego tanga. Klimatyczny utwór na zimowe wieczory :)

8
Off-topic / Odp: Boże Narodzenie - życzenia
« dnia: 23 Grudzień 2017, 23:25 »
Wszystkim forumowym miłośnikom akordeonu życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i kolędowania od serca!  [akordeon]

9
Coś pięknego!

[brawo] dla wszystkich wykonawców i  [piwo] dla Marcela za kawał dobrej roboty!

10
I miałbyś odwagę napisać w komentarzach że coś Ci się nie podoba? ;)

11
Darmowe nuty akordeonowe / Odp: Muistoja Karpaateilta
« dnia: 02 Listopad 2017, 20:02 »
OK Marcel. Wygląda na to że masz rację i to jest utwór tradycyjny. We fragmencie nut który wkleiłeś na końcu napisali:

"Wspomnienia z Karpat zostały oznaczone jako rosyjski* utwór ludowy, chociaż Karpaty i Tatry odnoszą się do Polski i Słowacji. [...]"

* venäläiseksi = rosyjski

12
Darmowe nuty akordeonowe / Odp: Muistoja Karpaateilta
« dnia: 01 Listopad 2017, 23:23 »
[...] Czy to następna część Na Stopkach Manchzurii czy całkiem inny utwór :-[ [...]

Rzeczywiście ładny walc i klimatem tak pasuje do walca "Na wzgórzach Mandżurii" że można by go uznać za jego kolejną część.

Utwór zaczynający się w 2:41 to "Muistoja Karpaateilta" ("Wspomnienia z Karpat").
[...]
Na płycie, którą w 2011 r. wydał Esko Rahkonen, wspomniano, że melodia jest tradycyjna (poz. 2-19).

W opisie do nagrania podanego przez kolegę maz63 na początku wątku jest napisane że ten walc jest autorstwa Iona Ivanovici - tego który skomponował "Fale Dunaju". Ciekawe czy to prawda... ?

13
Off-topic / Odp: Gniazdo Bocianie Online
« dnia: 01 Listopad 2017, 22:55 »
Gratulacje! [toast]
Paolo - Takie imię i Taki dziadek... to do czegoś zobowiązuje ;) Niech więc w przyszłości łapie za jakiegś "Paolo Soprani" i idzie w ślady dziadka.  [akordeon]

14
[...]Hohner Vox F z MIDI ( fabrycznie zrobione ) niestety nie działa elektronika. [...]

Rzeczywiście ciężko coś znaleźć na temat tego modelu - jak na razie też znalazłem zaledwie kilka wzmianek, ale jeszcze będę szukał.
Jeśli elektronika nie działa wcale to sprawdź na początek zasilanie. Kabel, zasilacz (jeśli jest to osobny moduł), bezpieczniki, wyłącznik, wtyczki... Może podrzuć jakieś zdjęcia :)

15
Sygnał połączony z 3 mikrofonów dynamicznych (?) Można tak prosto połączyć sygnał, bez żadnego dodatkowego układu elektronicznego (pełniącego funkcję miksera)? [...]

Połączyć można, ale charakterystyka przenoszenia takiego układu będzie dosyć przypadkowa. Chodzi o to, że dla niektórych częstotliwości sygnały z dwóch mikrofonów mogą się sumować, a dla innych odejmować. Wiele zależy tu od odległości między mikrofonami, odbić fali akustycznej, charakterystyk samych mikrofonów itd. Może to mieć sens jeśli mikrofony mają bardzo różne charakterystyki częstotliwościowe. Np. jeden dobrze przenosi basy ale prawie nie przenosi sopranów, natomiast drugi mikrofon odwrotnie. Wówczas takie mikrofony "uzupełniają się". Jeśli jednak komuś brzmienie takiego zestawu pasuje to czemu nie...

Strony: [1] 2 3 ... 36