Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Metthers

Strony: [1]
1
A jak z nauką? Będe się mógł uczyć na tym akordeonie w szkole muzycznej II stopnia i na akademii muzycznej?

2
Czy jeśli kupię akordeon cyfrowy ROLAND (3), to czy będę mógł grać na nim na konkursach, w szkole muzycznej II stopnia i na akademii muzycznej? Znalazłem regulamin jednego konkursu na internecie (tylko to mi się udało znaleść w internecie) dot. szkoły muzycznej I i II stopnia i pisało w nim, że dopuszczalne jest granie na akordeonie cyfrowym. WIe ktoś może, czy będę mógł na nim grać i się uczyć? Bardzo proszę o szybką odpowiedź! :)

3
Propozycje nowych utworów / Odp: Zabawa "Utwór wyzwanie"
« dnia: 04 sie 2014, 19:43 »
Narazie myślę, że tak :)

4
Propozycje nowych utworów / Odp: Zabawa "Utwór wyzwanie"
« dnia: 04 sie 2014, 17:32 »
Jestem za, proszę o ustanowienie zabawy i o konkrety.

5
Z mojego doświadczenia napiszę, iż nierozegrane, zimne palce = klapa
Akordeon też się rozgrywa, tylko że w mniejszym stopniu, stroiki się trochę nagrzeją, wosk także itd.
Najważniejsze to rozegrać swoje palce, dopiero potem także ważnym krokiem jest rozegranie akordeonu.

6
Też myślę, że to super sprawa. W sumie bardziej dla szpanu, bo nie widziałem aby Alf Hågedal grał na klawiszach na swojej "klawiszo-guzikówce", ale i tak mi się bardzo podoba :)

7
Zauważyłem, że akordeon gra o niebo lepiej, jak jest rozegrany i ciepły. Polecam sobie zagrać parę szybkich, wymagających utworów na rozgrzewkę + gamy, pasaże, dominanty septymowe. Po takim graniu człowiek ma ciepłe, sprężyste palce gotowe do grania :)

8
Weltmeister / Odp: Weltmeister S5
« dnia: 04 sie 2014, 16:57 »
Grałem - serdecznie polecam! Mam wygrane na nim około 5-10 koncertów i 1 konkurs wojewódzki - oczywiście 1 miejsce. Piękny, mocny dźwięk basów i prawej ręki. Prawa ręka stworzona tak, że palce wręcz same grają - dobre sprężyny. Jedyna wada to jego ciężar. 10/10

9
Akordeon dla początkujących. Polecam! 8/10

10
Weltmeister / Odp: Weltmeister Caprice
« dnia: 04 sie 2014, 16:55 »
Polecam. Przegrałem na nim ~50 koncertów i 2 konkursy. Bardzo wdzięczny akordeon - razem z nim wygrałem 2 pierwsze miejsca. 9/10

11
Akordeon Roland FR-8X BK

12
Propozycje nowych utworów / Odp: Zabawa "Utwór wyzwanie"
« dnia: 04 sie 2014, 14:38 »
Super zabawa! Proponuję ustanowić parę grup. Każda grupa to inny rodzaj utworu.
Np. Grupa 1 - Utwory Polifoniczne. Ustalamy jaki utwór gramy, np Fugettę Zipoliego i każdy tworzy video bądź swoje nagranie i nagrania sa porównywane itd.

Proponuję następujące grupy:
a) Klasyka
b) Biesiada
c) Rozrywkowa
d) Tango
e) Patriotyczne
f) Polifoniczne

.. Pogę pomóc w tworzeniu takiej zabawy - mogę być moderatorem takiego forum itd. Widzę, że to forum się dosyć słabo rozwija, niby ktoś na tym forum jest, ale nic się nie dzieje. Także zgłaszam się na moderatora forum/takiej sekcji.

13
On ma akordeon cyfrowy .. zapewne robi to dla szpanu, chociaż nie znam się na akordeonach cyfrowych, więc może mnie ktoś poprawić, jeśli się mylę :P

14
Też się z tym spotkałem. Wytłumaczono mi to tak, iż niektóre akordeony mają taki kształt i taką konstrukcję, iż po prostu lepiej gra się z zapiętym dolnym paskiem - miech nie lata i dzięki zapiętemu paskowi można go lepiej kontrolować.

15
Powitania / Metthers
« dnia: 04 sie 2014, 14:17 »
Witam, nazywam się Mateusz, mam 16 lat, gram na akordeonie od początku podstawówki, teraz idę do liceum. Skończyłem szkołę muzyczną I stopnia, po liceum wybieram się na II Stopień szkoły muzycznej a potem na Akademię Muzyczną. Gram na 3 instrumentach (akordeon, saksofon, harmonijka ustna) dobrze. Lubię szybkie, ordynarne, majestatyczne utwory, lubię polifonie, polskie tańce narodowe, patriotyczne, natomiast nie lubię utworów typu tango, biesiada, czardasze itd. Bardzo lubię muzykę rozrywkową w tym jazz.

Chciałbym tym krótkim tekstem przywitać się z tą społecznością akordeonową.
Pozdrawiam!

Strony: [1]