Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - frantek

Strony: [1] 2
1
Hohner / U-a-ha, Hohnery dwa, U-a-ha, w kanale...
« dnia: 20 Luty 2017, 10:10 »
Tak żeby nacieszyć wam oczy, przedstawiam moje dwa Hohnery - IVM i 5555S, doprowadzone do stanu niebywałej świetności przez naszego Accordiona. Niezadługo chciałbym je przedstawić też dla ucha, chociaż ten IVM pokazywał już Accordion na swoim kanale YT: np. https://youtu.be/dRJvdsTseRk, albo https://youtu.be/WkUdPSR8h4A. Pora zatem jeszcze na tego drugiego - starszego, 5555S. A na razie zdjęcia:

http://i.imgur.com/VoaJU6g.jpg


http://i.imgur.com/kgwCjLY.jpg


http://i.imgur.com/gi3sKrO.jpg


http://i.imgur.com/MSsygGK.jpg


http://i.imgur.com/iLw3D1C.jpg


http://i.imgur.com/ZKRkjCo.jpg


http://i.imgur.com/gBbtD2p.jpg


http://i.imgur.com/zcYLDEX.jpg


Prawda, że urokliwe?
Dodam jeszcze, że ten biały ma głosy w układzie LMMH, a ten bordowy - LMMM, super musette

2
Propozycje nowych utworów / Jalousie
« dnia: 19 Luty 2017, 07:25 »
Jeszcze mocno niedoskonałe - ale może da się już wysłuchać do końca ...
https://youtu.be/hcgof0-MRgs

3
Off-topic / Potrzebna pomoc dla aro7777
« dnia: 16 Styczeń 2017, 16:25 »
Niektórzy z nas może już to wiedzą, ale dla tych którzy nie wiedzą chciałem podać wiadomość, że nasz kolega z forum, aro7777 został dotknięty klęską pożaru mieszkania. Gdyby ktoś chciał mu pomóc - do czego zachęcam - można to zrobić tutaj: https://pomagam.pl/pomoc-arek

4
Off-topic / Z krainy nieco innej Muzy ...
« dnia: 25 Lipiec 2016, 21:54 »
a konkretnie Terpsychory, bo myślę że wszyscy lubiący muzykę mogą też lubieć taniec; to moja córka Weronika, która znacznie lepiej tańczy, niż ja gramhttp://i.imgur.com/CTxtROa.jpg


A może i wy macie dzieci, również oddane jakimś muzom (w końcu niedaleko pada jabłko od jabłoni), pochwalcie się - jak na przykład Andrea Martelli?

5
Włoskie / Przybysz zza wielkiej wody - a kto go rozpozna?
« dnia: 11 Kwiecień 2016, 13:37 »
Koleżanki i koledzy - nasz Jurek_Kłodzko1 łowi blisko, bo zna niemiecki. Ja niemieckiego nie znam więc łowię daleko  ;)
Złowiłem nowego przybysza i przedstawię go na fotografiach, ale z usuniętymi nazwami. Kryje on w środku nielichą niespodziankę, którą odsłoni ten, kto zgadnie jak nazywa się ten akordeon, albo gdy skończą mi się już inne fotografie. No to dzieła!! ;D ;D
Najpier równe, białe i czarne ząbki:
http://i.imgur.com/a8nSoAj.jpg


Jest i ładna lewa strona, ale już takie widywaliśmy:
http://i.imgur.com/T4ol9d0.jpg


Proszę bardzo i en face:
http://i.imgur.com/xbp8i6R.jpg


Jest i druga strona, a jakże! - jakieś sugestie?
http://i.imgur.com/QYn5eUk.jpg


No to na razie może wystarczy, ewentualnie zapytam, w którym kroku oczekujecie ujawnienia, jeśli nikt nie zgadnie, bo to nieczęsto spotykany przybysz (Janusz, ty wiesz, więc proszę Cię o sportowe zachowanie się :-))


6
Gdyby ktoś z forumowiczów był zainteresowany, wystawiłem na OLX do sprzedania akordeon Titano Emperor z konwerterem Palmer-Hughes (kwintowym). Zdjęcia i opis są tutaj:
http://olx.pl/oferta/akordeon-titano-victoria-emperor-44-klawisze-f-c120-bas-konwerte-CID751-ID2Tib5.html

7
Koleżanki i koledzy,
Na prośbę Krystyna (Chicago), od którego kupiłem niedawno Morbidoni Supreme Chamber (http://forum.akordeonowe.pl/wloskie/zgadnij-co-mam-w-srodku/15/), chciałbym zainteresować was akordeonami, które ma on do sprzedania: jeden to Hohner Morino IVM (ok. 1960 r., sam mam takiego): http://www.ebay.com/itm/Acordion-Hohner-Morino-IV-M-Double-Tone-Chamber-Excellent-Condition-/281913822184?hash=item41a35f8be8:g:irgAAOSw~bFWOYz0;
drugi to Hohner Solist MB2 156 basów - http://www.ebay.com/itm/Acordion-Hohner-Solist-MB2-156-bas-Look-At-The-Pictures-Made-In-Germany-/281913821240?hash=item41a35f8838:g:tMsAAOSwAKxWak58; a trzeci, którym pisałmi w mailu to Dallape double chamber, nie wiem dokładnie który model.
Ten kolega to muzyk - gra zasadniczo na saksofonie, a kolekcję akordeonów sprzedaje, bo choruje mu poważnie partnerka i potrzebuje pieniądze na leczenie.
Mogę podać mail (taki spoza e-bay, i telefon też - gość mówi po polsku; ceny są - jak na moje rozeznanie bardzo przyzwoite, transport z USA - 150 dolarów, firma Polamer, trwa 6 tygodni, ale za to jest bardzo duża szansa (jak w moim przypadku), że nie będzie żadnego cła ani VAT, bo traktują to jako mienie przesiedleńcze. Gość jest nad wyraz solidny. Zaznaczam, że piszę to ogłoszenie jako przysługę dla kolegi, nic osobiście z tego nie mam i nie chcę mieć  :)

8
Włoskie / Zgadnij, co mam w środku?
« dnia: 21 Styczeń 2016, 16:34 »
Mili współforumowicze - dotarł do mnie nowy instrument. To znaczy - nowy dla mnie, bo sam z siebie ma już ze 30 lat. Proponuję małą zabawę - kto pierwszy zgadnie jakiej to marki instrument - a może nawet model? Przewiduję nagrodę dla pierwszego forumowicza, który poda pełną nazwę firmy i model (nagroda nie będzie rzeczowa, ale raczej dla ducha :-). Oczywiście będą ułatwienia, ale zacznę od widoku ogólnego od zewnątrz:
http://i.imgur.com/2t9mU3i.jpg

no to do dzieła, komu wola!
A jako pierwsze ułatwienie dodam, że według mojej wiedzy ta fabryka już nie istnieje.

9
Warto byłoby zamieścić porównanie, szczególnie jeżeli chodzi o barwy dźwięku, pracę klawiatury i mechaniki basowej

W istocie - ale żeby było miarodajne, to trzeba by wykonać ten sam utwór, w takich samych warunkach na wszystkich. Zastanawiam się, co by to mógł być za utwór, żeby pozwolił ocenić w miarę szerokie spektrum cech. Może jakiś pomysł?

10
Basy Akordeonu / Nauka gry na barytonach
« dnia: 20 Listopad 2015, 21:22 »
Czy ktoś z was mógłby mi polecić jakieś materiały szkoleniowe na basy barytonowe? - jak wspomniałem chcę się nauczyć na nich grać i choć mam świadomość, że to jest to samo co guziki na prawej ręce, to jednak gdyby była jakaś szkoła do nauki gry na MM, to byłoby łatwiej  :)

11
Włoskie / Odsłaniając Victorię
« dnia: 19 Listopad 2015, 13:59 »
Koleżanki i koledzy - chciałem się z Wami podzielić swoją radością. Ale będę ją dawkował pomału, żeby starczyło na dłużej. No to zaczynamy: https://youtu.be/z_QQ0cZtUnE

12
Nagrania i filmiki akordeonowe / Nadzieja
« dnia: 09 Listopad 2015, 21:37 »
Pracuję teraz (między innymi) nad piosenką "Nadzieja" autorstwa A. Pachmutowej, a śpiewaną niegdyś przez Annę German. Zaraził mnie tą melodią pan Stanisław Jankowiak; i chociaż jeszcze niezupełnie gotową, nagrałem na telefonie z braku czasu na rozłożenie "aparatury". W nagraniu są przerwy - chyba telefon nie nadążał z przetwarzaniem. Ale chciałem pokazać wam wersję "beta", wkrótce będzie finalna. Jest tutaj: https://youtu.be/mGf54SPZSGk

13
Czy ktoś z was słyszał, że niektóre włoskie fabryki akordeonów zostały w tym roku zamknięte? ostatnio korespondowałem trochę z fabryką "Victoria 1919" i dostałem od nich dzisiaj taką wiadomość (cytuję fragment):

"..... has taken long time also because from the begin of the year 5 accordions factory have closed, Ballone Burini, Borsini, Fantini, Fisart/Vignoni, e Elio Gabbanelli. As they have closed with debits a lot of  our suppliers has been in very difficult situation for money and delayed all the delivery..."

- czyli że zajęło to tak dużo czasu, ponieważ od początku tego roku zamkniętych zostało 5 fabryk akordeonów (tu lista). Jako że zostały zamknięte z powodu długów, wielu naszych dostawców popadło w tarapaty finansowe i opóźniali dostawy.
Czy zatem ktoś z was coś o tym słyszał?

14
Nagrania i filmiki akordeonowe / Belgrano tango
« dnia: 16 Maj 2015, 05:39 »
Lajkonixie - chwyciłeś mię za duszę tym tangiem, które, najzupełniej nieskromnie, odbieram jako dedykowane do mnie, choć niczym jeszcze na to nie zasłużyłem. Po prostu pięknie - jak mawiają Rosjanie - duszeszczipatielno - to zagrałeś i zaśpiewałeś. A ja poczuwam się do rewanżu - i zrobię to z przyjemnością, aczkolwiek nie od razu, bo u mnie to idzie pomału. Mam nadzieję że Ci się spodoba i myślę też, że w ogóle nie odgadniesz, co to będzie :-) Wielki szacunek!

Jasne, Frantku. Spinki nie ma, sie nie śpieszy. Myślę, że wszyscy z przyjemnością posłuchają Twojego wykonania. A to mi się wydała najlepsza prowokacja.  [toast]

Aby czas oczekiwania na nowe nagranie się nie dłużył, pomyślałem że póki co wstawię jedno z już gotowych - może ktoś jeszcze go nie słyszał? - jest tutaj:
https://youtu.be/lmhzUFcJANs

15
Ogłoszenia / Weltmeister Supita 120 basów
« dnia: 08 Maj 2015, 20:40 »
Bardzo dziękuję za pamięć. Jeżeli kiedykolwiek trafi się Supita kupię bez wahania :)
Jeżeli jesteś zainteresowany, to ja wystawiłem grzecznościowo Supitę - jest tutaj:
http://www.ebay.pl/itm/Weltmeister-Supita-120-basow-/331522537619?
Nie jest moja - kolegi, za którego ręczę; instrument był wyłącznie w domowym użyciu, zadbany - jest podany telefon, możesz negocjować cenę. Pozdrowienia :-)

Strony: [1] 2