Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - dzidek1965

Strony: [1] 2
1
Ogłoszenia / Kupię mechanizm basowy Horcha
« dnia: 24 Maj 2019, 10:08 »
Ma ktoś na sprzedaż mechanizm basowy do Horcha,tego wysadzanego perełkami? Obiecałem komuś nastroić basy a okazało się,że ktoś żle poskładał mechanizm i koło basów podstawowych są akordy molowe,pózniej durowe! Nie opłaca się rozbierać mechanizmu,bo mogą być jeszcze inne ,,patenty,, .

2
Myślałem, że mnie nic nie zdziwi. Mam akordeon Borsini, który ma 48 basów. Dziwi mnie umiejscowienie basu C. Jest 4 od góry! A basy E i H są na dole. Jak skoczyć z basu A na sam dół? Jest mozliwa zmiana Basu C, ale trzeba przełożyć głosy na głośnicach.


3
Panie i  Panowie. Co to za marka akordeonu? Od 3 dni zachodzę w głowę. Na basach pisze ,,specjal,,. Na skrzynce cyba 2 litery Z i F. Może to nazwisko własciciela?

4
Identyfikacja i wycena / Timiș (Timis) Superb
« dnia: 13 Czerwiec 2018, 15:03 »
Znalazłem takie fotki akordeonu. Co to za akordeon i gdzie produkowany? Czyżby CCCP?

5
Pozostałe / Akordeony budowane w innych krajach
« dnia: 03 Kwiecień 2018, 12:45 »
Ciekawi mnie to już od dłuższego czasu. Wiemy, że akordeony produkują: Włochy, Niemcy, Francja, Rosja, kiedyś Czechosłowacja, Chiny, USA, Finlandia, Szwecja. A co z innymi krajami? Nigdy nie słyszałem o akordeonach belgijskich, holenderskich, węgierskich, tureckich, hiszpańskich itp. Znacie jakieś fabryki, modele akordeonów?

6
Witam Panie i Panowie. Mam w domu akordeon Dallape 140 basów,4 chórowy,6 chórowy w basach,1 kanał,register brodowy itp.  Mam pytanie,bo nie spotkałem się z czymś takim-jakie akordy są w ostatnim rzędzie Są basy tercjowe,podstawowe,durowe,mollowe,septymowe i septymowe zmniejszone. A co jest w następnym rzędzie za septymowymi zmniejszonymi???? Bo coś jest.... jak to nazwać???

7
Akordeon od A do Z / Akordeon Antoria-budowa basów
« dnia: 23 Sierpień 2016, 21:20 »
Zrobiłem fotki basów akordeonu Antoria S.I.L.A. To prawdziwy majstersztyk. Rozbiera się je bez srubokteta.Po przekręceniu wihajstrów,basy rozchodzą się na 2 części. Widać na fotkach granice podziału.Pięknie i bardzo solidnie zrobiony instrument,przemyślane rozwiązania.

http://i.imgur.com/K7ZnGjL.jpg


http://i.imgur.com/BlKLnAu.jpg


http://i.imgur.com/yhu5ACo.jpg


http://i.imgur.com/oWeXZJU.jpg

8
Off-topic / Zbieractwo akordeonów, kolekcje. Czy to choroba?
« dnia: 10 Czerwiec 2016, 10:17 »
Jak w temacie. Ja uważam,że zbieranie akordeonów,to też choroba,którą mają wszyscy kolekcjonerzy. Ja w swoim czasie miałem 8 swoich akordeonów i około 25 kuzyna  jednocześnie.Ale wyleczyłem się z tego.I tak oglądam aukcje,ale bez zaangażowania.Znam ludzi,którzy mają po 100 sztuk.Niektórzy mniej i kupują wciaż nowe do kolekcji.Załują,ale kupują. Co myślicie o tym?

9
Poszukiwania nut / Romance Anónimo, Estudio en Mi de Rubira
« dnia: 14 Luty 2016, 18:12 »
Ma ktoś moze nuty tej pięknej melodii? Tu gra ją Yepes na gitarze,ale moze być na klawisze,sam górny głos.https://www.youtube.com/watch?v=UN6tcdiqELk

10
Włoskie / Akordeon półksiężycowy Casali Verona
« dnia: 29 Styczeń 2016, 00:22 »
Panie i Panowie. mam akordeon Casali Verona półksiężyc.Widzę ich sporo na aukcjach.Ale dlaczego nie ma tego modelu we włoskich spisach marek akordeonów?! Na pewno jest przedwojenny,ale nie mogę się dokopać,z którego może być roku.Będę wdzięczny za pomoc. Może uda się dołożyć fotki. :-\

11
https://www.youtube.com/watch?v=PN-JoIWMjyo        Ma ktoś z Was nuty tego walczyka?

12
Marcel pochwalił sie swoim zabytkowym akordeonem,to ja też to zrobię.Jeszcze nie pokazywałem Wam mojego nowego akordeonu. Zamienilem się z moim kolegą Marcinem.Dałem mu tego Hohnera z zieloną galeryjką na głosach Germany,a wziąłem taki. Zawsze chciałem mieć czerwony księżyc. Gra pięknie,głosy ręcznie robione.

http://i.imgur.com/WzIFP7G.jpg


http://i.imgur.com/hVmti0h.jpg

13
Akordeon od A do Z / Wizerunek artysty
« dnia: 18 Grudzień 2014, 16:53 »
A gdzie pisze,ża artysta ma być ulizany brylantyną,jak Don Cziczio? Ładny i łogolony-jak mówią górale? Może być ochlany,nieogolony,łózko rozgrzebane itp. Ale ma grać.Jak mówi mój kolega-wszystkie muzykanty to piejoki...

14
Gdyby ktoś chciał kupić ww instrument,to zapraszam na Allegro.Kolega będzie wystawial niespotykany akordeon Settimio. 5 chórów w klawiszach i 6 w basach. Nick kolegi na Allegro   bmwwaski99 .Obserwujcie jego aukcje,bo powinien się pojawić jutro. Ceny nie znam, ale nie bedzie mała.

W prawie każdym przedwojennym acc trzeba robić remont.Wiadomo,zaworki,wosk itp. Ale jak frajda,jak taki zregenerowany akordeon zagra! A te stare lepiej grają ,niż te nowe.Były więcej dopieszczone ręcznie.Ten Soprani jest ciekawy o tyle,że ma tyle chórów i w klawiszach i w basach.Może sam się nad nim zastanowię.

Waga ? tylko 10.5 kg!

http://i.imgur.com/nwMadfO.jpg


http://i.imgur.com/RbPvova.jpg


http://i.imgur.com/Vi9uXPd.jpg


http://i.imgur.com/CMs48gp.jpg


http://i.imgur.com/NJMZi3g.jpg


http://i.imgur.com/RoWvgr3.jpg


http://i.imgur.com/57pOi2T.jpg

15
Akordeony / Akordeon Settimio Soprani Castello.
« dnia: 25 Wrzesień 2014, 22:04 »
Chcę Wam pokazać przepiękny akordeon Settimio. Mam go już trochę. Podobnie jak zielony Hohner,też był robiony na rynek USA( patent). Ma 3 chóry +5 w basach. Głosy jedne z najlepszych. Przepiękna złota okleina z brokatem.Bardzo szczelny,pomimo wieku. Robiłem w nim strój bulwarowy . Jedna ósemka na -20 centów,druga + 20 centów i fagot na  0.

http://i.imgur.com/Hb2ZVZJ.jpg


http://i.imgur.com/FNfHcmS.jpg


http://i.imgur.com/oWuRZDA.jpg


http://i.imgur.com/XyMQWM9.jpg


http://i.imgur.com/lIBy3HQ.jpg


Strony: [1] 2