Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Jędrek

Strony: [1]
1
Problem lekko zaznaczył się dosyć wcześnie a zaostrzył kiedy kole świąt zacząłem próbować ten utworek:
https://www.youtube.com/watch?v=eFM_f36k42k
https://www.youtube.com/watch?v=7RyY7WDmkog
Skończyło się sztywnymi plecami i karkiem, bólami głowy, takimi prawie do porzygu. Potem było kilka dni przerwy na sylwestra, pewna ilość systematycznych dawek uśmierzacza NIEmedycznego i nawet odpuściło. Ale czuję, że problem nie zniknął, lecz jakby trwa w uśpieniu i szykuje się do ataku ;)
Wiem niemal na pewno, czuje to, że za bardzo się spinam, brakuje mi tej lekkości i płynności ruchu, co u poczatkujących pewnie dziwne nie jest . Wydaje mi się też, że takie poleczki to nieco za szybka szarpanina miechem na początek. Istotne wydaje się też patrzenie na palce - niestety jak zaczynam coś nowego to patrzę, póżniej już mniej albo prawie wcale.
Macie też tak ? Jak sobie z tym radzicie ? Paracetamol, gorący prysznic, masaż autorstwa umiejącej małżonki - tyle wymyśliłem. Przerwa w graniu nie wchodzi w grę. Jakaś profilaktyka - postawa przy graniu, gimnastyka, rozciaganie ? Zmnienić repertuar - odpuścić na razie te poszarpane polki i skupić się na walczykach i czymś bliżej klimatu "Stary niedźwiedź mocno śpi" ?
 :)

2
Off-topic / Naklejka na akordeon. No i dzięka wielkie !
« dnia: 11 gru 2015, 10:53 »
No i stało sie tak, iż dnia dzisiejszego nastąpiła pierwsza miesięcznica nauki mojej. Bez asysty, honorów... mówi sie trudno i gra się dalej ;) Chyba nie jest źle. Żona z chałupy mnie nie przegania jak wtedy com na trąbce próbował a czasem, a nawet często mówi, że jej się podoba. Przepocieszny instrumencik, ten diatonik. Jest radość ! 
Tak w ogóle to chciałem podziękować Wam za to, że jesteście. To forum to kopalnia wiedzy. Ni ma to tamto, bez Was to bym se mógł... nie powiem co i w czym porobić ;) Panie i Panowie, Wasze zdrowie  [piwo]
Aaaa... byłbym zapomniał... taką naklejkę sobie dzisiaj zrobiłem, bo mi sie coś widzi, że bardzo się przyda:
http://i.imgur.com/ulM1V5m.jpg


3
Naprawa akordeonów / Hohner Pokerwork - strojenie
« dnia: 06 lis 2015, 15:32 »
Doszedłem do etapu, w którym wole sie x-razy zapytać i pomyśleć zanim coś zrobię. Moglibyście w wolnej chwili rzucić okiem i nakreślić mi jakiś kierunek ? Kompletnie nie wiem jak do tego podejść. Strój jakby za niski, choć pomijając kilka wyjątków widać tam pewną prawidłowość. Złożyć to, pomierzyć, pograć i dopiero skrobać ? Co z tym minusem ? Wyprowadzić jedną stronę głośnicy za "zero" a drugą z odchyłką (jak dużą), czy może zostawić jak jest, tylko poprawić ? Kurcze... normalnie mam pełne gacie :o

Głosy były moczone w rozpuszczalniku i szorowane, wiekszość skrobanych z rdzy, czyszczonych papierem sciernym i szczotką mosiężną na wiertarce. W niektórych języczki centrowane i dobijane nity, w kilku cos tam piłowałem, ale niedużo.

Dwa pomiary w kratce to górny przed, a dolny po wklejeniu skórek. Mierzone Aptunerem przyciśniete głośnicy. Lingot z Ubuntu i jakaś apka ze smarta pokazywały tak samo +/- 1cent.

http://i.imgur.com/mAs64DL.jpg


Tak, że jeszcze raz Jędrek pięknie prosi o pomoc. Nie wie jak się odwdzięczy :)

4
Powitania / Jędrek
« dnia: 12 paź 2015, 11:04 »
Witajcie ! Jestem Andrzej, ale może być Jędrek. Tydzień temu stałem sie szczęśliwym posiadaczem heligonki Hohnera. Chodziło to to za mną od jakiegoś czasu i w końcu się udało trafić za stówkę na szperach w Szombierkach. Instrument leciwy, do roboty. Liczę na to, że dzięki Wam zagra jak nowy. Tzn. pewnie sam nie zagra, bo nie wiem jak ze mną będzie. Kiedyś coś grałem, ale to dawno i nieprawda, i nie na heligonce. Właściwie to gram cały czas a heligonka to nowe wyzwanie. Pożyjemy, zobaczymy.
A oto i ona, heligonka marki Hohner, przywitajmy ją brawami  [brawo]
http://images68.fotosik.pl/1250/4066a625130ada4d.jpg

Strony: [1]