Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - cinszcz

Strony: [1]
2
Witam. szukam zdjęć, rysunku ew. sugestii w odtworzeniu mechanizmu regestrowego acc bertini 32basy.
Dobrze byłoby skorzystać z wiedzy i doswiadczenia forumowiczów abym zbytnio nie skomplikował sprawy ;)
wrzucam fotki tego co zostało i należałoby wykorzystać.

3
Pozostałe / Delicia Choral XIV
« dnia: 24 Lipiec 2015, 00:07 »
Ta delicia jest na głosach hohnera i ma casotto, choć osobiście wolę te starsze, w których montowano głosy włoskie. Poza tym niektóre egzemplarze mają słabe basy, ale to jest do poprawienia.

4
Walther / Delicia

Chciałem pochwalic się moim spostrzeżeniem odnośnie produkcji Walthera
Dawno już zauważyłem podobieństwo walthera do delici, podobne mechanizmy basów, regestrów, klawiszy,nawet głośnice. Jakiś czas temu wpadła mi w ręce Delicia Carmen XII ,i kiedy przypadkiem postawiłem ją obok walthera okazało się ze w zasadzie mają identyczna bryle prawego korpusu oprócz galeryjki jet wręcz identyczne. od razu wpadłem na pomysł aby poprzekładać owe korpusy i faktycznie wszystko pasowalo. Oczywiście Carmen XII to 3 chórowa/80b jednostka mimo to pasuje do 4chór/96b. walthera. Nagrałem tez filmik, można posłuchać.


Walther / Delicia - filmik

5
Akordeon od A do Z / Co to jest bulwarowe brzmienie?
« dnia: 30 Listopad 2014, 21:22 »

Bulwarowe to dla mnie 2 skrajne ósemki. bez tej strojonej na czysto, nawet polubilem to brzmienie, chyba bardziej od musette  :D

Strony: [1]