Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - elmaz

Strony: [1]
1
Dostałem dzisiaj takie info z gminy Lesznowola (powiat Piaseczno) - może kogoś zainteresuje :-)

http://gok-lesznowola.pl/wydarzenie/muzyka-aczy-100-lat-niepodlegosci-polsko-niemiecki-koncert-akordeonowy,483

2
Pozostałe / Roland FR-1 lub FR-2 względem FR-3
« dnia: 20 Listopad 2017, 19:15 »
Był wątek dotyczący Rolanda FR 3 - natomiast nie znalazłem wątku poświęconego jeszcze niższym modelom. Jeśli gdzieś jest, to sorry - przekierujcie.

Rzecz polega na tym - że chciałoby się poćwiczyć, a warunki nie za bardzo pozwalają (czas mam głównie późnymi wieczorami). I tam pomyślałem - że zamiast kupować wymarzoną musetkę, co na razie byłoby przerostem formy nad treścią, może kupić jakiegoś elektronika, żeby móc wreszcie solidnie poćwiczyć.

Nie ukrywam, że ogólne zadowolenie kol. Pedrosa, tudzież jego świetne nagrania (a mnie lata świetlne dzielą od niego) też mnie do tego zachęciły

I tutaj pytania:

1. Na ile ćwiczenia na elektroniku przełożą się później na granie na normalnym instrumencie -  chciałbym go używać raczej do ćwiczeń, a dla przyjemności (może z czasem zmienię zdanie) grać jednak na jakimś akustyku

2. Celowałem w FR-3- ale poniżej 5-6 tys. w rozsądnym stanie raczej nie chodzą (może gdzieś za granicą). Nie chciałbym wydawać takiej kasy - i pomyślałem, że przy moim nędznym graniu może spokojnie wystarczyłby niższy modej, np. 2 czy nawet 1?

I teraz pytanie - jak się mają te modele do 3 - czy to jest tylko kwestia rozmiaru, czy też są jakieś wyraźnie gorsze technicznie - i coś dodatkowo będzie przeszkadzać w graniu, poza ilością klawiszy?

I co w ogóle sądzicie o graniu na tych 1, 2 - czy dla w sumie ciągle raczkującego grajka - taki sprzęt ma sens? Czy też to raczej zabawki dla dzieci i szkoda zawracać sobie głowę?

Znalazłem np. coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-roland-fr-1-CID751-IDorSXa.html#9961f5b43f

albo

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-roland-fr2-CID751-IDq1HWJ.html#9961f5b43f

Cena w zasięgu (choc nie mam pojęcia czy opłacalna) - to sa modele bez x - więc pewnie starsze i gorsze - pytanie czy to ma sens.

Używanych 1x i 2x nie mogę namierzyć...

A może jakieś inne pomysły, rady, sugestie (przecież nie tylko Roland produkuje elektroniki) - albo ktoś ma dojście od elektronika w dobrej cenie, do zakupu lub nawet wypożyczenia za rozsądną opłata na parę miesięcy?

3
Ogłoszenia / Przymiarka do zakupu musette
« dnia: 09 Listopad 2017, 00:56 »
Przymierzam się (na razie wstępnie) do zakupu czegoś z musette - i tak się zastanawiam, czego warto poszukać. Za dobry sprzęt tak 3-3,5 tysiaka mógłbym pewnie dać (przy bardzo dobrym pewnie trochę więcej, bo rozważałbym pozbycie się mojego Scandalli, choć niechętnie, bo mały i lekki)

1. Ze względu na wagę chciałbym najlepiej 96 basów - choć może jakaś zdecydowanie lekka 120 też wchodziłaby w grę - ale musiałbym się przymierzyć (czy ten mój rozwalony kręgosłup da radę).

2. Coś brzmiącego generalnie nie za ostro (tak wiem - musette i łagodne brzmienie trochę się chyba gryzie, ale jednak), nie musi (a nawet nie powinien) być zbyt głośny - im delikatniejsze brzmienie tym lepiej.

3. Do weltków (może niesłusznie ale jakoś-tak) mam awersję, raczej myśłałem o włochu, ale zacząłem się tez nad hohnerem zastanawiać (nie wiem czy dobry kierunek).

4. Raczej min. 4 chóry i wolałbym płytką klawiaturę (pewnie jak każdy  ;) )

Generalnie rzuciło mi się w oczy coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-hohner-verdi-v-bulwarowe-musette-4-chory-lmmm-gwarancja-CID751-IDmFYlc.html#5a0efefbcf

Co sądzicie o tym sprzęcie i ogłoszeniu? 120 basów, ale zdaje się dość lekki - tylko chyba właśnie raczej ma ostrą barwę, a nie delikatną.... I nie wiem co ogólnie ten model jest wart...

Tutaj podobny (tylko dużo dalej ode mnie):

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-hohner-verdi-v-n-musette-sprzedam-lub-zamienie-idealny-stan-CID751-IDpezNL.html#5a0efefbcf

Ewentualnie:

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-scandalli-120b-5ch-super-stan-pieknemuset-CID751-IDoAP5y.html#67f4e6fa13

tylko cena trochę kosmiczna....

Jest jeszcze:

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-scandalli-120b-4-chorowy-podwojne-tremolo-okazja-CID751-IDoSad0.html#6014869cd3

Dość daleko ode mnie - i nie wiem jak z wagą tego sprzętu


A może iść w inną stronę - kupić jakąś 4 chórową 96-tkę i dać do przestrojenia na musette? Ile może kosztować takie przestrojenie? Tylko 96-tek na warunkach jak napisałem wyżej, też jak na lekarstwo...

4
Identyfikacja i wycena / Hohner Electravox N
« dnia: 31 Sierpień 2017, 18:12 »
https://www.olx.pl/oferta/akordeon-elektroniczny-firmy-hohner-CID751-IDjAAs9.html

Co o tym sadzicie?

Zastanawiam się nad jakaś tanią elektroniką do ćwiczeń (bez żadnych bajerów, chodzi tylko o podstawowe funkcje i słuchawki)?

Cena wydaje się być na pierwszy rzut oka (może się myle - nie znam się) aż podejrzanie dobra. Tylko pewnie ciężkie będzie to bydlę. I nie chce mi się w ciemno jechać 200 km...

5
Nagrania i filmiki akordeonowe / Marsz torreadorów
« dnia: 18 Sierpień 2016, 00:08 »
Bardzo mi przypasiło to wykonanie. W ogóle gość jest niezły:

https://www.youtube.com/watch?v=wAnxUFdLNhg&index=17&list=RDq2FJqI9krjk

6
Jakiś czas temu była dyskusja na temat tego walca, ale koniec końców nie pojawił się jako utwór wyzwanie - a chyba warto by było.

Więc spróbowałe się z tym zmierzyć - efekty tutaj:

https://youtu.be/aAZbbYWPLK4


Nie udało się idealnie, są błędy- ale po paru próbach uznałem, że niech tam. Uwagi biorę na klatę ;-)

Nuty można znaleźć w innym wątku na forum, mianowicie tutaj:

http://forum.akordeonowe.pl/darmowe-nuty-akordeonowe/ojciec-chrzestny-walc/msg38420/#msg38420

7
Propozycje nowych utworów / Walc z filmu Przeminęło z wiatrem
« dnia: 08 Kwiecień 2016, 01:50 »
Ten walc jest stosunkowo mało znany - a może szkoda. Poniżej moje wypociny (nie udało się mimo wielu prób całkiem bez błędów) - zainteresowanym mogę przesłać nuty (choć pierwotnie przewidziane na Keyboard)

https://youtu.be/_dIRhTOcnUw

8
Nagrania i filmiki akordeonowe / Bałałajka na akordeonie
« dnia: 03 Kwiecień 2016, 23:44 »
Trafiłem dzisiaj na to troszkę przypadkiem - i rozwaliło mnie całkowicie  :D

https://www.youtube.com/watch?v=EojiLX-tDvg

9
Ogłoszenia / Tani ale grający sprzęt kupiłbym
« dnia: 10 Marzec 2016, 16:14 »
Z paru ostatnich tygodni wynika, że chyba coś z tej mojej chęci grania zostanie na dłużej.
Tymczasem zbliża się wiosna - i będę dużo kursował między domem a działką.

Ponieważ z przyczyn zdrowotnych nie mogę tachać sprzętu, wymyśliłem sobie, żeby może kupić jakiegoś rzęcha, wstawić go sobie do altanki na całe lato i mieć na podorędziu.  :D

Najlepiej 72-80 basów - i nie chciałbym wydać więcej niż 500 zł (a najlepiej 300-400 zł) - jak ukradną albo złapie wilgoć, nie będzie dużej straty. Oczywiście za te pieniądze nie spodziewam się cudów - ważne żeby sprzęt był po prostu sprawny i jako tako stroił.

Widuję w tej cenie np. Victorie, albo jakieś wschodnie wynalazki - z tym że stan jest zwykle bliżej nieokreślony, a jeździć gdzieś dalej za 300 zł mija się z celem.

Może ktoś z forumowiczów ma taki sprzęt od odstąpienia albo zna kogoś kto coś takiego a na zbyciu? Jeśli po trasie Warszawa-Lublin-Rzeszów-Sanok, lub na trasie Warszawa-Radom-Ostrowiec Św. - Rzeszów - Sanok - to mógłbym w ciągu paru tygodni odebrać osobiście, bo tamtędy czasem  jeżdże. Inna lokalizacja oznaczałaby konieczność podesłania w jakiś sposób.

Będę wdzięczny za info na forum, albo na priv

10
Powitania / Elmaz
« dnia: 18 Luty 2016, 16:56 »
Pewnie już mnie niektórzy pośrednio poznali, ale chyba i tak wypada się wreszcie przedstawić :-)

Póki nie mam innej klawiatury  ;) to lubię dużo pisać (to już pewnie zauwazyliście), żeby place nie próżnowały. Na razie głównie off-topic - bo caly czas poszukuję sprzętu.

Siedzę pod Warszawą,  niedługo mi strzeli pół wieku, ale czuję się duchem znacznie młodszy  ;)
Zarabiam na życie przy pomocy komputerów, w wolnych chwilach gotuję, piekę, wędzę lub zajmuję się małą działką, jaką mam niedaleko. Pasjami lubię też podróże - choć problemy ze zdrowiem  na coraz mniej pozwalają.

Jeśli chodzi o muzykowanie - wieki temu, jeszcze w podstawówce, trochę liznąłem akordeonu. Potem miałem sporadyczny kontakt z różnymi klawiszami (akordeon, keyboard, pianino), amatorsko też brzdąkałem na gitarze.

Teraz coś mnie naszło - i chciałbym wrócić do akordeonu - właśnie rozglądam się za sprzętem - więcej info dałem w innym wątku.

Na razie pozostaje mi się udzielać w sprawach kulinarnych (w których, nie chwaląc się, mam pewne sukcesy) - mam nadzieję, że niebawem zaistnieję także w wątkach tematycznych.

11
Jakie ograniczenia ma 72 basy względem 80-tki?

12
Wiem, że pytanie to powtarza się jak mantra, przeszukałem wątki, ale mądrzejszy się od tego wiele nie zrobiłem niestety - więc może wprost ktoś doradzi, jak powiem co i jak :-)

Zaczynam przygodę z akordeonem nie od zera, ale - w skali 0-10 od jakiegoś 1-1,5 (po 20 latach przerwy naszło mnie aby wrócić do tematu).  Szukam więc sprzętu (klawiszowy), który by spełniał maksymalną ilość z podanych niżej warunków:

- Cena rzędu 1000-1500 zł (od biedy wysupłam 200-300 zł więcej - ale bardzo niechętnie).

- Możliwie niska waga
- zdrowie już nie to - dlatego chyba przymierzałbym się do 80 basów (nie sądze, abym dotarł do etapu, w którym zacznie to być dla mnie istotnym ograniczeniem ;-))

-  Rozważałbym być może nawet 72 basy - ale nie wiem w jakim stopniu to ogranicza - miałem do czynienia dotąd od 80 basów w górę - więc trochę się obawiam mniejszego - czekam na uwagi.

- W miarę możliwości - dźwięk mało metaliczny, raczej coś w brzmieniu włoskim (cokolwiek by to nie znaczyło ;-)), czy  nawet mousette, na głośności mi mniej zależy, grał będę właściwie tylko dla siebie. Przydałaby się miękka klawiatura (ćwiczyłem daaaaawno temu na Vicoria II i miałem odczucia, że klawiatura jest bardzo twarda i sztywna, przesiadki na Weltka - modelu nie wspomnę - wspominam dobrze, miałem odczucie, że jest właśnie bardziej miękka).

- Może to głupie, ale - jeśli miałbym wybór - zależałoby mi także trochę na dizajnie - żeby nie wyglądał jak cegła ;-) Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale wolałbym raczej coś obłego niż mocno kanciastego, najlepiej kolor inny niż czerwony (ideałem byłby złoty). Bardzo nie chciałbym z tego powodu (choć też i brzmienie mi nie leży) np. Stelli. Chyba że zapanuje zgodna opinia, że tylko to się nada ;-)
Bo dizajn to oczywiście kryterium, co do którego mogę być elastyczny ;-)

-----------------------
Wiem, że każdy egzemplarz to inna cena, bo zależy od 100 czynników, ale realnie patrząc - jaki model spełniający maksymalną ilość powyższych kryteriów jest realna szansa kupić w stanie nadającym się do grania bez inwestycji? Innymi - na jakich modelach się skupić, prowadząc poszukiwania, a jakie na starcie pominąć, bo raczej na pewno nie przystają do oczekiwań?

A może któryś z forumowiczów ma jakiś namiar, gdzie takie cudo można kupić? Mieszkam w Warszawie, ale często robię trasy Warszawa-Rzeszów, czy też Warszawa-Lublin-Rzeszów, więc tamte okolice też wchodzą od biedy w grę. Do Szczecina czy Gdańska raczej się nie wybiorę ;-) Za polecenie dobrego sprzętu chętnie podeślę browara.

A jakbym coś znalazł i ktoś z Warszawy chciałby się ze mną pofatygować do sprzedawcy, żeby pomóc mi sprawdzić sprzęt, to i butelka czegoś zacniejszego by się w rewanżu znalazła :-)


13
Jestem nowy, więc przepraszam, jeśli nie ten wątek (ktoś wtedy niech powie gdzie wrzucać takie tematy), ale mam pytanko. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat akordeonów:

Akordeon Stradella Voce d'Oro Faralla 96 basów?

Jestem poczatkującym (choć nie zerowym - kiedyś pól roku się uczyłem) grajkiem - i po wielu latach chciałbym wrócić do tematu, co wymaga zakupu sprzętu. Czy coś takiego:

http://allegro.pl/akordeon-stradella-voce-d-oro-farfalla-96-basow-i5952560160.html

Ma sens w tego typu cenie?

Chciałbym coś kupić w okolicach 1500 zł, najlepiej 80 lub 96 basów (chyba że znajdzie się coś lekkiego 120 - ale jestem mikrej postury i obstawiam, że będzie za ciężki)


Strony: [1]