Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Tremol_03

Strony: [1] 2
1
Kupię miech do starego Royala o wymiarach 47,5cm × 19cm oraz do starej Muzy 80b +/- 38,5cm × 17,5cm. Jeśli by ktoś posiadał taki miech może być 2-3mm większy, proszę o wiadomość lub zadzwonić na telefon 603-984-528

2
Hohner / Hohner Tango V
« dnia: 06 maj 2020, 16:52 »
Cześć! Mam pytanie do forumowiczów, czy posiada ktoś Hohnera Tango V (tego starszego) z trzema zmianami pod klawiaturą i byłby w stanie podzielić się próbką brzmienia na każdej zmianie?  [akordeon] [piwo] [toast]

3
Do mojej kolekcji zawitał Meisterklänge, 5/6 chórów w układzie LMMMH. Po stronie klawiszowej mamy trzy regestry, natomiast po stronie basowej jeden. Strona klawiszowa głosy z kreską na rogu, a po stronie basowej głosy DIX-a. Akordeon jest ogromny i bardzo mi się spodobał. A tu fotki prezentujące akordeon z zewnątrz i od środka:

https://i.imgur.com/uQQZoIw.jpg


https://i.imgur.com/gXugmVq.jpg


https://i.imgur.com/z9zcoCh.jpg
https://i.imgur.com/RfhzMpc.png

4
Witam! Sprzedam akordeon Frontalini Celeste 4/5 chórów z musette. Akordeon włoskiej produkcji, 2 regestry po stronie klawiszowej i 1 po stronie basowej. Akordeon gra, kompresja miecha jest ok. Jest do lekkiego przeglądu (dla wymagających trzeba go trochę dostroić). Akordeon posiada futerał oraz pasy nośne. Korpus akordeonu jak i jego cała zewnętrzna część jest w stanie powiedziałbym nawet idealnym nie ma żadnych braków, klawisze nie porysowane nie wytłuczone itp, są bardzo płytkie i lekko chodzą dwa się lekko przycinają, brzmienie basów jest bardzo soczyste. Cena 900 zł dla forumowiczów. Możliwa wysyłka ale ze względu na akordeon preferowałbym odbiór osobisty. Więcej informacji pod telefonem 603-984-528 lub w wiadomości prywatnej.
Zapraszam do oględzin i kontaktu

https://i.imgur.com/PHB26LN.jpg


Tutaj są fotki:
https://imgur.com/a/fRkKc5a

5
Ogłoszenia / Kupię akordeon polskiej produkcji
« dnia: 17 gru 2019, 19:11 »
Cześć! Kupię akordeon do naprawy polskiej produkcji najlepiej jakaś stara Muza 80 z trzema regestrami nie pogardzę również starą Victorią itp.  Pozdrawiam [akordeon]

6
Witam! Jak niedawno wspominałem od niedawna mam w posiadaniu akordeon Hermann Dölling 5/6 chórów 120 basów.

https://i.imgur.com/nfSYmvN.jpg


Akordeon wymaga generalnego remontu i zrobienia mechanizmów regestrowych (tych wewnętrznych), jeśli ktoś ma lub wie gdzie jest opisana budowa właśnie tak działającego układu regestrów jak w moim Hermanie (włączany i wyłączany każdy chór dyskantowy) to byłbym wdzięczny za pomoc. Oczywiście liczę na Waszą pomoc i rady.

Akordeon był już częściowo rozebrany, zacząłem od mechaniki akordeonu (mechanizmy, korpus i filc pod klawiszami i dekawkami). Jako pierwsze zamierzam zrobić stronę klawiszową akordeonu, nie jest łatwo drut nie da się wyciągnąć, a więc uznałem, że może po ściągnięciu dekawek klawisze się na tyle podniosą, że będzie dało się wyciągnąć znajdujące się tam skarby i położyć filc lub inny materiał pod klawiaturę. Tak też zrobiłem, lekko podgiąłem druty klawiszy (tak aby nie narazić niczego na uszkodzenia) i zrobiło się tyle miejsca, że bez problemu udało się wyciągnąć stamtąd brud i resztki filcu lub czymkolwiek to kiedyś było, ale raczej filc.

https://i.imgur.com/8r7Fteg.jpgTeraz korpus i jego uszkodzenia, tam gdzie były otwory na guziki, które pokazywały który chór jest włączony zostały uszkodzone:

https://i.imgur.com/SI050l4.jpg


Czy ma ktoś pomysł jak to naprawić? Myślałem o szpachli do drewna żeby tam napchać i na nowo nawiercić otwory. Można by też zatkać je kawałkiem filcu lub czymś innym ale w tym był cały urok tego akordeonu. Dalej mamy ubytki filcu i rowki które powstały przy montażu kawałka celuloidu:

https://i.imgur.com/k1GNdZL.jpg


Miałem kupić sobie reperaturkę czarnego celuloidu zmieszać z acetonem i uzupełnić te rowki, po wyschnięciu musiałbym spolerować akordeon. Później zacznę myśleć o mechanizmach regestrowych i ich produkcją [akordeon] [akordeon]

Pozdrawiam
Mateusz

7
Ogłoszenia / Kupię korpusy do akordeonu 120b Muza Mazur
« dnia: 19 lis 2019, 20:29 »
Kupię korpusy do akordeonu Muza Mazur 120 bas. Mile widziane kolory: czarny, zielony, czerwony. Inne też wezmę pod uwagę.
Pozdrawiam
P.S
Jeśli ktoś ma korpusy do Muzy Carmen to też proszę napisać :)

8
Kupię prowadnice klawiatury Weltmeister Gigantilli V (120 bas). Jeśli ktoś taką częścią dysponuje zapraszam do wiadomości prywatnej lub pod numerem telefonu: 691-667-297. Zapraszam  :)

9
Off-topic / Posiadacze auta Wartburg lub Trabant
« dnia: 11 mar 2018, 12:12 »
Witajcie! Mam pytanie, czy ktoś z Was był posiadaczem Trabanta lub Wartburga? Mianowicie chciałbym porozmawiać z kimś, kto przy którymś z tych aut robił, bo stałem się posiadaczem Wartburga 353W, lecz potrzebna mi byłaby pomoc przy naprawie tego auta [toast] [akordeon]

10
Inne niemieckie / Royal Standard Special Model 5/6 chórów
« dnia: 08 lut 2018, 20:31 »
Dzisiaj wpadł w moje ręce piękny akordeon Royal Standard Special Model. Jest to akordeon zrobiony w USA na specjalne zamówienie. Posiada 5/6 chórów, 3 regestry po stronie klawiszowej, co daje 6 kombinacji, a po stronie basowej 1 zmiana, co daje 2 kombinacje. Akordeon ma piękną galeryjkię i klawiaturę, a także miech. Brzmi bardzo ładnie postaram się wrzucić nagranie w najbliższym czasie [toast] [akordeon] [piwo] [brawo]

https://i.imgur.com/fz5nP97.jpg


https://i.imgur.com/UL2PGkj.jpg


https://i.imgur.com/p85kXv3.jpg

11
Off-topic / Jak usunąć rdzę z harmonijki ustnej?
« dnia: 14 gru 2017, 19:04 »
Czy ktoś wie jak usunąć rdzę z tej pokrywki z napisami? ???
Będę wdzięczny za pomoc  :D ;) [toast] [akordeon]

https://i.imgur.com/zw8wPDj.jpg12
Witam, czy ktoś ma do sprzedania dwa paski spinające miech do Hohnera o dł. 12 cm?
https://i.imgur.com/URZu5Mc.jpg
https://i.imgur.com/6cOUmhY.jpg

13
Ogłoszenia / Sprzedam akordeon Hohner Gloria V
« dnia: 26 lis 2017, 12:20 »
Sprzedam akordeon Hohner Gloria V  [toast] [akordeon]
W tym linki są zdjęcia i informacje:
https://www.olx.pl/oferta/okazja-sprzedam-akordeon-hohner-gloria-v-CID751-IDqmOcD.html

14
Hohner / Hohner Gloria V
« dnia: 03 wrz 2017, 23:36 »
Niedługo stanę się posiadaczem Hohnera Glorii V. Akordeon otrzymam raczej w środę  [piwo] [akordeon]
Jak tylko akordeon będzie  mnie to dam próbkę brzmienia [akordeon]  [akordeon] [toast]
Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma lub miał doczynienia z tym Hohnerem?  ;) :D :)

15
Włoskie / Akordeon Calvi Francia
« dnia: 26 sie 2017, 23:28 »
Co sądzicie o tym akordeonie, czy warto go kupić?

Strony: [1] 2