Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - PanSzczepan

Strony: [1]
1
https://exumag.com/papierowe-organy-piszczalkowe/
Słyszałem kiedyś ten utwór, ale nie znam tytułu. Kawałek jest grany od ok. 15 sekundy.

2
Off-topic / Mini saksofon
« dnia: 03 kwi 2018, 16:17 »
https://www.youtube.com/watch?v=_36SvvtcPGA
Polecam posłuchać sobie tego pana.  Brzmienie jak w normalnym saksofonie :)
Chciałbym zrobić sobie taki instrument i mam pytanie, czy ważna jest szerokość rurki oraz umiejscowienie otworów i ich wielkość?

3
Edukacja muzyczna / Skala pentatoniczna, a akompaniament
« dnia: 28 mar 2018, 21:06 »
Skala pentatoniczna jest o tyle przyjemna, że każdy dźwięk pasuje do danej skali. Ostatnio trochę z nią poeksperymentowałem i stwierdzam że przy akompaniowaniu akordami (na klawiaturze) można dodawać za jej pomocą różne zagrywki, przejścia, itd. Co myślicie o takim graniu akompaniamentu pentatoniką?  :)
I czy można akompaniować jakąś piosenkę tylko tą skalą (nie myśląc o akordach)? Zdaje mi się, że np. w duecie z gitarą lub w jakimś zespole akordeon może grać same przejścia, riffy.

Powiązany temat:
http://forum.akordeonowe.pl/nauka-gry-na-akordeonie/akompaniament-na-akordeonie/

4
https://www.youtube.com/watch?v=VdbmIO-iLtU
Poszukuję nut do powyższej piosenki. Wiem, że ten sam pan objaśnia jak to zagrać:
https://www.youtube.com/watch?v=Id1rpbUu9Es
Ale niestety nie znam Rosyjskiego i w dodatku pokazuje na guzikowym  ???

5
Naprawa akordeonów / Małe problemy małego akordeonu
« dnia: 10 sie 2017, 17:00 »
Witam wszystkich

Dwa dni temu za 100 zł kupiłem akordeon 36 basowy. Służyć będzie do nauki dla młodszego brata oraz dla mnie (bardzo lekki; wszędzie się zmieści ;)

Klawisz "e" po naciśnięciu przepuszcza powietrze (przy rozciąganiu gra lepiej) wydając bardzo słaby dźwięk. Więc otworzyłem akordeon i zobaczyłem że brakuje jednego głosu. :P

Pewnie ktoś kiedyś otwierał akordeon i wyjął oderwany głos.  :'( Czy można go dorobić samemu?


 


Poza tym klawisze działają dobrze (dwa z nich skrzypią, ale przy grze tego za bardzo nie słychać). Jednak pojawił się problem w basach, niektóre po naciśnięciu wydawały słaby dźwięk i też przepuszczają powietrze. Wydaje mi się, że spowodowane jest to złym naklejeniem filcowych kółek, ponieważ te basy, w których jest źle naklejone, wydają kiepski dźwięk.
 
Wydaje mi się że mógłbym te kółka odkleić i przykleić jeszcze raz. Jakiego kleju użyć?Czy te paski powinny być tak odchylone?

Tutaj zdjęcia głośnic. Pokazywałem wujkowi i mówił że możliwe że były wymieniane, tak samo jak miech, który jest bardzo szczelny.Zdaje mi się ze ktoś kiedyś tu grzebał i naprawiał: metalowe "języczki" (nie wiem jak się nazywają) są porysowane (czytałem kiedyś że tak się stroi akordeony, czy to prawda? I rzeczywiście, dźwięk jest czysty, nie fałszuje). Również wosk wydaje się być "nowy".Uff.. tyle pisania, przepraszam za chaotyczny tekst i dużo pytań. :D
Pozdrawiam [akordeon]

6
Powitania / PanSzczepan
« dnia: 08 sie 2017, 11:16 »
Serdecznie witam wszystkich akordeonistów!
Moja przygoda z akordeonem zaczęła się 8/9 lat temu w wieku 6 lat. Od zawsze fascynowała mnie gra wujka, który pięknie grał na świętach, imieninach itd. Więc wyciągnąłem schowaną (i nieużywaną) Dianę 72 basową, na której zaczął mnie uczyć wujek. Trzy lata temu zapisałem się do szkoły muzycznej. Niedawno kupiłem gitarę elektryczną na której zacząłem się uczyć grać.
Na forum zalogowałem się dzisiaj, ponieważ od pewnego czasu obserwuję forum i widzę, że wszyscy tutaj są bardzo życzliwi i zawsze pomagają w razie wątpliwości.  :)

                               Pozdrawiam! [akordeon]

Strony: [1]