Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - emeryt

Strony: [1]
1
Nagrania i filmiki akordeonowe / El Relicario (J. Padilla)
« dnia: 28 Październik 2018, 17:52 »
https://www.youtube.com/watch?v=UPrqHo5Iwgk

Wtrącenie po długiej przerwie.

2
Nagrania i filmiki akordeonowe / Les Triolets - polka
« dnia: 01 Marzec 2018, 10:53 »
Pozwoliłem sobie ponowne wrzucenie próbki nagrania na akordeonie po lekkim przeglądzie - wymagającym zakończenia tego przeglądu.

https://www.youtube.com/watch?v=r9bBvo_UbGQ

3
Jeszcze przed południem to "coś" grało
https://i.imgur.com/yXG5SoE.jpg


To taka ciekawostka. Trudno tu mówić o jakichś etapach naprawy. Będą wymienione niektóre elementy filcowe, zlikwidowane luzy na łącznikach dźwigienek a wszystko po to aby ograniczyć stukanie klawiatury. A wyszło to stąd, że nagrywając kilka dni temu dwie polki, z których jedną zamieściłem na YT, druga została na dysku lokalnym, bo nie daje się wysłuchać.

Jeżeli będzie poprawa to zamieszczę coś  na YT nagrane tym akordeonem, jeżeli nie to będę musiał nagrać czymś innym.


Drabinka klawiszy zaczyna się wypełniać
https://i.imgur.com/gzEOi2m.jpgWłaśnie przed chwilą wybudziłem go po operacji. Za chwilę udokumentuję to fotograficznie a może nawet i filmowo.

https://i.imgur.com/VNX9AJl.jpg

4
Dość późno zobaczyłem opinie na temat szybkości grania. Jeżeli pozwolicie to dołożył bym swoje trzy grosze.
Wolno grać jest bardzo łatwo i dlatego od grania długich nut i do tego wolno rozpoczyna się naukę gry.
Wolno i dobrze grać to już jest trudno.
Wolno grać dobrze i piano to jest bardzo trudno.
Wolno,dobrze i nie przyspieszać i nie zwiększać głośności to już mistrzostwo.
Szybkie granie jest możliwe wtedy i tylko wtedy jeżeli posiada się odpowiedni poziom techniki i dlatego nie każdy sobie może na to pozwolić.

5
Witam
Czy może mi ktoś podpowiedzieć - jakim programem najlepiej korygować przypadkowe fałszywe dźwięki?

6
Do tej pory na tym forum używałem zawsze liter. Niektórzy forumowicze delikatnie sugerowali, że należało by używać również dźwięków. Dlatego też załączam dzisiaj dwa linki do próbnie nagranych przeze mnie utworów, z których jeden, jeżeli spełnia kryteria „utworu wyzwanie”, to proszę Administratora o dołączenie go do listy.

Szła Dzieweczka
https://www.youtube.com/watch?v=2cijmfDtR_Q

Powrót jaskółek
https://www.youtube.com/watch?v=IDDIK6HoKos

7
Akordeon Klawiszowy / Gamy i pasaże
« dnia: 02 Luty 2015, 15:05 »
Gamy i pasaże dają kapitalne efekty jeżeli gra się je we wszystkich dostępnych tonacjach, z zastosowaniem możliwej artykulacji i dużych rozpiętościach tempa. Dobry jest nawyk rozpoczynania każdorazowo kontaktu z akordeonem od poświęcenia na ten cel paru do parunastu minut - można oczywiście i więcej. Oczywiście trzeba oprócz tego ćwiczyć inny materiał aby nie stać się akordeonistą gam.

8
Akordeon od A do Z / Głośnice drewniane, a plastikowe
« dnia: 24 Lipiec 2014, 08:26 »
Witam
chciałbym wiedzieć ilu słuchaczy jest w stanie rozpoznać, czy odsłuchiwany utwór wykonywany był na akordeonie z głośnicami drewnianymi czy też plastikowymi. Przecież słucha się i tak w większości wykonania utworów za pośrednictwem elektronicznych urządzeń. Obawiam się czy stosunek do głośnic plastikowych nie jest podobny jak do telewizorów w obudowach plastikowych wchodzących na rynek w latach 80-tych ubiegłego wieku, uważanych za gorsze od polskich czy radzieckich telewizorów, wykonywanych jeszcze w tym czasie w obudowach drewnianych. Czy nie jest to obawa przed nową technologią, tak jak we wszystkich dziedzinach techniki, która i tak po czasie wejdzie na rynek a nowi użytkownicy nie skojarzą nawet, że było coś innego.
Osobiście nie obawiałbym się plastiku jeżeli z wszystkich innych względów odpowiadał by mi instrument.
Pozdrawiam

Strony: [1]