Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - emeryt

Strony: [1]
1
Jeszcze przed południem to "coś" grało

https://i.imgur.com/yXG5SoE.jpg


To taka ciekawostka. Trudno tu mówić o jakichś etapach naprawy. Będą wymienione niektóre elementy filcowe, zlikwidowane luzy na łącznikach dźwigienek a wszystko po to aby ograniczyć stukanie klawiatury. A wyszło to stąd, że nagrywając kilka dni temu dwie polki, z których jedną zamieściłem na YT, druga została na dysku lokalnym, bo nie daje się wysłuchać.

2
Nagrania i filmiki akordeonowe / Perles de Cristal
« dnia: 18 Luty 2018, 15:49 »
https://youtu.be/rHr6MGohn3M

Przyrzekam, że niedługo to zniknie i zostanie zastąpione wersją przyzwoitą. Chciałem tylko zobaczyć czy po niedawnym drugim zawale można jeszcze grać i nagrywać

3
Nagrania i filmiki akordeonowe / Reine de Musette - walc
« dnia: 13 Kwiecień 2017, 12:12 »
Moja kolejna wrzutka...
https://youtu.be/pJFsR3LHkX8

4
Dość późno zobaczyłem opinie na temat szybkości grania. Jeżeli pozwolicie to dołożył bym swoje trzy grosze.
Wolno grać jest bardzo łatwo i dlatego od grania długich nut i do tego wolno rozpoczyna się naukę gry.
Wolno i dobrze grać to już jest trudno.
Wolno grać dobrze i piano to jest bardzo trudno.
Wolno,dobrze i nie przyspieszać i nie zwiększać głośności to już mistrzostwo.
Szybkie granie jest możliwe wtedy i tylko wtedy jeżeli posiada się odpowiedni poziom techniki i dlatego nie każdy sobie może na to pozwolić.

5
Witam
Czy może mi ktoś podpowiedzieć - jakim programem najlepiej korygować przypadkowe fałszywe dźwięki?

6
Do tej pory na tym forum używałem zawsze liter. Niektórzy forumowicze delikatnie sugerowali, że należało by używać również dźwięków. Dlatego też załączam dzisiaj dwa linki do próbnie nagranych przeze mnie utworów, z których jeden, jeżeli spełnia kryteria „utworu wyzwanie”, to proszę Administratora o dołączenie go do listy.

Szła Dzieweczka
https://www.youtube.com/watch?v=2cijmfDtR_Q

Powrót jaskółek
https://www.youtube.com/watch?v=IDDIK6HoKos

7
Akordeon Klawiszowy / Gamy i pasaże
« dnia: 02 Luty 2015, 15:05 »
Gamy i pasaże dają kapitalne efekty jeżeli gra się je we wszystkich dostępnych tonacjach, z zastosowaniem możliwej artykulacji i dużych rozpiętościach tempa. Dobry jest nawyk rozpoczynania każdorazowo kontaktu z akordeonem od poświęcenia na ten cel paru do parunastu minut - można oczywiście i więcej. Oczywiście trzeba oprócz tego ćwiczyć inny materiał aby nie stać się akordeonistą gam.

8
Akordeon od A do Z / Głośnice drewniane, a plastikowe
« dnia: 24 Lipiec 2014, 08:26 »
Witam
chciałbym wiedzieć ilu słuchaczy jest w stanie rozpoznać, czy odsłuchiwany utwór wykonywany był na akordeonie z głośnicami drewnianymi czy też plastikowymi. Przecież słucha się i tak w większości wykonania utworów za pośrednictwem elektronicznych urządzeń. Obawiam się czy stosunek do głośnic plastikowych nie jest podobny jak do telewizorów w obudowach plastikowych wchodzących na rynek w latach 80-tych ubiegłego wieku, uważanych za gorsze od polskich czy radzieckich telewizorów, wykonywanych jeszcze w tym czasie w obudowach drewnianych. Czy nie jest to obawa przed nową technologią, tak jak we wszystkich dziedzinach techniki, która i tak po czasie wejdzie na rynek a nowi użytkownicy nie skojarzą nawet, że było coś innego.
Osobiście nie obawiałbym się plastiku jeżeli z wszystkich innych względów odpowiadał by mi instrument.
Pozdrawiam

Strony: [1]