Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - SamMuz

Strony: [1]
1
https://youtu.be/Zi78PO-a_XI
Przed chwilą na to trafiłem. Nie tylko akordeon, ale cały zespół jest niesamowity.

2
Grałem sobie "O mnie się nie martw" i niespodziewanie zjechałem na .... a zresztą posłuchajcie

https://youtu.be/7A8W-5MwEqM

.... i postanowiłem to nagrać. Tak dla zabawy.

3
Piosenka z filmu "Kogel-Mogel" autorstwa S. Krajewskiego i M. Dagnana, którą spiewała Edyta Gepert, ale i inni wykonawcy.
Nagrałem w towarzystwie keyboarda.
https://youtu.be/XY_D76PCD10

4
Nagrania i filmiki akordeonowe / Metrum 7/8
« dnia: 15 Kwiecień 2019, 21:05 »
Metrum 7/8 jest dość charakterystyczne dla muzyki bałkańskiej :)

Tematy na Forum poświęcone utworom w metrum 7/8:
Warto też zajrzeć do tematu:

5
https://youtu.be/YUwveCRIpUc

Na listopadowe wieczory proponuję cover z rep. Czesława Niemena :)

6
Nagrania i filmiki akordeonowe / Jesienny Pan
« dnia: 02 Listopad 2018, 20:15 »
https://youtu.be/HBOdD6XrWVY
Tu jest nagranie piosenki "Jesienny Pan" wykonanej w tercecie : wokal/piano/akordeon. Niestety jakościowo nie jest najlepsze - nagłośnienie, mixowanie itp.
Nagraliśmy to dla seniorów z okazji otwarcia (i jak widać na filmie  - błogosławienia) nowego ośrodka kulturalnego w Warszawie.

7
Off-topic / Geniusza podejście do muzyki
« dnia: 04 Wrzesień 2018, 21:55 »
Znalazłem coś takiego.

Podoba mi się.

8
"Kabel sygnałowy 1x JACK 3.5 - 2x JACK 6.3"


Czy kabel pokazany powyżej (post Marcela) jest kablem stereo? Chcę podłączyć taki sam tylko z dużym "jackiem" do nagłośnienia akordeonu, które ponoć jest stereo, ale mój kabel nie przenosi mi strony basowej. Kabel sprawdzałem i jest dobry. Może błąd jest w urządzeniu?

9
Nagrania i filmiki akordeonowe / XXXVIII Przegląd PAZA w Warszawie
« dnia: 06 Czerwiec 2018, 23:34 »
Pod konie maja br. akompaniowałem wraz z pianistą koleżance Krystynie, która zaśpiewała "La Foule" oraz "O mio babbino caro" G. Pucciniego. Osiągnęliśmy maleńki sukces w postaci wyróżnienia. Była bardzo fajna atmosfera festiwalu który trwał 5 dni i obejmował przedział wiekowy wykonawców "od przedszkola do seniora"
Wystąpiliśmy oczywiście w kategorii seniorskiej. ;)

https://youtu.be/nN5_FLvQvvU

10
Off-topic / Wznowiono działalność Bydgoskiej Fabryki Akordeonów
« dnia: 01 Kwiecień 2018, 10:54 »
Spieszę poinformować Koleżanki i Kolegów, że Bydgoska Fabryka Akordeonów w Białymstoku wznowiła z dniem dzisiejszym produkcję swojego sztandarowego instrumentu o nazwie "FORUMEK SUPER"  ;D ;)

11
Ponieważ coraz częściej pojawiają się na FA nagrania z podkładami, proponuję dyskusję na ten temat: czy stosować, czy nie? jaka jest rola akordeonu w nagraniu z podkładem? Ile akordeonu, ile podkładu?
i wszystko co tego problemu dotyczy.

12
https://www.youtube.com/watch?v=M6d_zlZJcmk

[...] nagranie popełnione kamerą do selfie w telefonie, dlatego to tak wygląda.

Artur, ja też nagrywam telefonem, ale u mnie jest normalnie. O co chodzi? Wie ktoś?

Dziękuję Marcel

13
Off-topic / Czy najbliżsi akceptują Twoją muzyczną pasję?
« dnia: 07 Styczeń 2018, 22:29 »
"....lepiej to schowaj, bo jak babka usłyszy to będzie dym" - to jest cytat z postu picolo69, który dopełnił moje przeświadczenie, że dobrze byłoby pogadać na temat akceptacji naszego zaangażowania w muzykę akordeonową (i nie tylko) przez naszych najbliższych. Zauważyłem, że przewijają się w niektórych wypowiedziach Forumowiczów sugestie o niezbyt przychylnym podejściu rodziny do naszych ćwiczeń.
Napiszcie, jak to wygląda u Was. Jak żona, mąż, partner lub ktokolwiek inny z bliskich komentuje  - negatywnie/pozytywnie - Nasze muzykowanie? Jak myślicie dlaczego tak jest? Czy da się to rozwiązać, coś naprawić/zmienić  w stosunkach rodzinnych?
Napiszę  później, jak to jest u mnie. Teraz nie  chciałbym zabierać zbyt dużo Waszego czasu tym wstępnym wywołaniem tematu.

14
Powitania / SamMuz
« dnia: 30 Październik 2017, 23:49 »
Witam wszystkich,
Właśnie dołączyłem do Was i liczę, że mnie zaakceptujecie. Mam na imię Wiktor, mam 63 lata, mam wnuki. Kilka lat temu wróciłem do amatorskiego muzykowania wyciągając z szafy zakurzony akordeon Weltmeister Stella 120 basów. Czerwony - jak ten z logo naszego forum. Zacząłem na nim grać mając 12 lat po 5 latach nauki i prób na mniejszych instrumentach ( 12 basów, potem 48) Grałem na nim dość intensywnie, ale przyszło zainteresowanie gitarą i .....  Potem studia, małżeństwo, praca, dzieci ....... gitarę sprzedałem, akordeon zamknąłem w szafie. Jestem w wieku kiedy koło zaczyna się zamykać i wracają wspomnienia z tamtych lat. Teraz trochę muzykuję. Gram na akordeonie, keyboardzie i od czasu do czasu pożyczam od wnuczki gitarę dla przypomnienia sobie paru chwytów. A cha! Dmucham też w harmonijkę ustną ... takie tam proste melodyjki.
Pozdrawiam wszystkich, Wiktor.

Strony: [1]