Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Redans

Strony: [1]
1
Darmowe nuty akordeonowe / "Le Revenant" ("Duch", "Zjawa")
« dnia: 09 Maj 2018, 21:39 »
Proszę o identyfikację utworu pierwszego. Tak sobie w jutube słuchałem jak brzmią różne akordeony i wbiła mi się w łeb ta melodia okrutnie. Jest piękna.
https://www.youtube.com/watch?v=tHNbAR6qtAc

2
Inne niemieckie / Hess zakupiony w ciemno
« dnia: 14 Kwiecień 2018, 23:09 »
Po długim polowaniu nabyłem akordeon na odległość, wczoraj. Dziś otrzymałem fotki mejlem. Skrzynia jest cudna i z wierchu mało jest przy niej roboty 8). Miecha praktycznie już nie ma. W środku oględziny i fotki będą jak przyjedzie do polski. Znajomy co mi go kupował twierdzi ,że jest rozstrojona. Tego się nie boję bo to kwestia inwestycji. Ciekaw jestem czy ma 3 czy 4 chóry. Chyba nie zasnę ;D


3
Basy Akordeonu / Akordeon 12 basowy - tylko "wesołe basy"?
« dnia: 13 Marzec 2018, 21:58 »
Trochę to może dziwne...Ale mam problem z basami. Gdy gram melodie wesołe, akordeon jakby sam grał w rękach. Basy dobieram łatwo(trudno nie trafić bo mam ich tylko 12). Problem pojawia się gdy melodie są smutne, wówczas basy niby są ok, ale jednak coś gryzie w ucho i w całości melodia nie ma tego wyrazu sentymentalnego. I tak na ten przykład, gdy gram "Gdybym miał gitarę" czy "Z popielnika na Wojtusia" to nie brzmią jak powinny te melodie(po dodaniu strony basowej). Zaczynam być nerwowy z tego powodu, gdyż każda próba zagrania kołysanki, czy innej smutnej melodii to straszne nuty. Proszę o wyrozumiałość w tym temacie, gdyż gram dopiero od niedawna i wszystkiego uczę się ze słuchu. Akordeon to Baltyk 12 basów,  jest delikatnie rozstrojony na kilku dźwiękach, kilka zaworków furkocze( odstają nadto i mam zamiar się za to zabrać). Reasumując. Czy to jest możliwe, aby akordeon miał tylko "wesołe basy"?

4
Właśnie takim akordeonem uczymy się grać. Poproszę szanownych forumowiczów o informację jakie to mogą być lata i gdzie mógł być wyprodukowany ten akordeon. Czy to jest jakaś kopia-licencja Royal Standard? W sieci nic nie znalazłem prócz bliźniaczych modeli RS.

5
Powitania / Redans
« dnia: 13 Luty 2018, 12:26 »
Witam ma na imię Radek, gram na akordeonie od kilku dni.Mam ponad 40 lat. Posiadam mały akordeonik i chcę się nauczyć na tym grać, aby zarazić własne dzieci. Właściwie uczę się razem z synem.

Strony: [1]