Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Emiliano

Strony: [1]
1
Ogłoszenia / Kupię mechanizm spinający miech Hohnera Lucii
« dnia: 31 Styczeń 2019, 18:27 »
Kupię mechanizm spinający miech do Hohnera Lucii. Jeśli ktoś miałby do zbycia to proszę o wiadomość na prv.

2
Naprawa akordeonów / Samodzielna produkcja narożników miecha
« dnia: 25 Marzec 2018, 14:00 »
Z jakiego metalu wytwarza narożniki?

Z tego co wiem narożniki są zrobione ze stali austenitycznej (popularnie nazywanej kwasówką).Łatwo to sprawdzić przykładając magnes do narożnika miecha. Jej symbol to L304 i magnes jej "nie łapie". Niestety jest duży problem żeby ją zdobyć.Zalecana grubość to 0,4 mm. Ja też mam z tym problem bo jak pisałem w innym poście zabrałem się za zrobienie miecha do mojej Lucii.Mam już porobione przyrządy do karbowania tektury i do narożników z ruskiego filmiku do którego link wstawił Marcel ale nieco zmodyfikowane. Na razie zrobiłem próbę karbowania na zwykłym kartonie i musze powiedzieć, że wynik jest zadowalający. Zrobiłem też próbę zrobienia narożnika z blachy nierdzewnej 0,5mm grubej (symbol blachy H17). Testuję ją jeszcze na ewentualne rdzewienie. Dam znać jak to wypadnie.Piszę o wszystkim dokładnie bo może jeszcze ktoś z tych rad skorzysta. Przy okazji mam prośbę.
Jeśli ktoś zna jakieś źródło zdobycia blachy L304 o której pisałem wyżej niech da znać na prv.Więcej napiszę w miarę postępu robienia miecha.

3
Powitania / Emiliano
« dnia: 02 Marzec 2018, 14:48 »
Witam wszystkich miłośników akordeonu. Ponieważ od co najmniej kilku miesięcy przeglądam jako gość Wasze forum i w sumie przeczytałem prawie wszystko (szkoda, że tak późno trafiłem na tą stronę) a w szczególności porady jakich tu udzielacie zdecydowałem dołączyć do tak zacnej kompanii.
Kilka słów o sobie. Jestem już niestety emerytem (na chodzie :) ) ale moim marzeniem zawsze był akordeon. Trochę grałem ale to było 45lat temu. Teraz w końcu mogłem zrealizować marzenie i 8 m-cy temu kupiłem używaną Lucię IVP. Niestety według waszych porad wymaga kilku poprawek i niewielkiego strojenia. To by było tyle na razie. Jeszcze raz witam wszystkich.

Strony: [1]